Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Transsibírska magistrála

Ruská Moskva v noci svieti nádhernými farbami medzi ktorými vyniká Kremeľ Vlak pretína Rusko medzi Moskvou a Vladivostokom Ako vyzerá mogolská jurta zvnútra? Presvedčíte sa o tom na vlastné oči a budete príjemne prekvapení Socha veľkého dobyvateľa Džingischána stráži Mongolsko /uploads/galleries/4924/mongolsko-i.jpg Niekoľko nocí strávime vo vlaku legendárnej transsibírskej magistrály smerom na východ Exotická sprievodkyňa nás bude vyprevádzať Bajkalské jazero patrí k top zážitkom Ruska Ruský vlak hltá kilometer za kilometrom Noc strávime aj v tradičnej jurte akú používajú Mongolci odjakživa Z okna vlaku uvidíme nádherné scenérie rozľahlého Mongolska Džingischán dobyl takmer celý vtedajší svet a zničil slávne historické mestá Mongolské scenérie Orol je symbolom málo známeho Mongolska BUBO so svojimi osvedčenými partnermi k vašim službám. Privítanie kalíškom mlieka Krajina tradícii v ktorej dodnes stretneme šamanov Aj na trase, ktorou prechádza transsibírska magistrála vieme nájsť tradičné a miestne gastronomické Pomazanie našich kolies a popriatie šťastnej cesty Náš vlak medzi mongolským Ulanbátarom a čínskym Pekingom Čínsky Peking je síce moderným veľkomestom, ale stále si zachováva aj šmrnc starých tradícii Tieto kolesá nás vezmú z Ulanbátaru až do Pekingu Miesta, ktoré nemohol kedysi vidieť bežný človek v Zakázanom meste uvidíme na vlastné oči Magická stavba pripomínajúca kamenného hada kľukatiaceho sa čínskymi pahorkami. Je ho vidieť z vesmí
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033439
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Transsibírska magistrála je jednou z najväčších stavieb modernej doby. Spája Moskvu s Tichým oceánom a Pekingom. Absolvujeme trasu cez tri krajiny, ktoré spája táto železnica a možno ideológia. Tisícky kilometrov železnice vybudovaných v extrémnych podmienkach prinieslo svetlo do mnohých častí Ruska a slávny príbeh BAM-u si pozrieme na vlastné oči.


Program:
1. deň:
Ranný odlet do Moskvy, poldenná prehliadka mesta a poobede odchod na veľkolepú cestu do Číny. MOSKVA: najväčšie mesto Európy, sídlo patriarchu a výherca súťaže o najdrahšie mesto sveta posledných rokov. Prečo sa Červené námestie volá Červené? Farebné cibuľové vežičky chrámu Vasila Blaženého sú symbolom ruskej architektúry. V GUMe nakúpime vodku, sadneme do vlaku a čaká nás legenda – Transsibírska magistrála. Vlakom cestovala aj Heather keď spoznala Jacka v knihe J. P. Monninger.
2. deň:
Vlakom prekročíme pohorie Ural. Vo vlaku oprášime ruštinu, vyprášime vodku a budeme sa kochať nádhernou scenériou okolo nás. Okolo polnoci prekročíme pomyslenú hranicu medzi Európu a Áziou na rieke Iset a pokračujeme okolo Jekaterinburgu (miesto popravy Romanovcov, ale aj Borisovo rodisko) ďalej na východ.
3. deň:
Sibír. Lesy, lesy, lesy. Vlak prekračuje rieky Irtyš, Ob, prechádza mestami Omsk, Novosibirsk a pred nami je tretia noc.
4. deň:
Stále les? Áno. Trať sa pomaličky zdvíha, vidno ponad tajgu, vlaky naložené drevom sú čoraz častejšie a náš cieľ Irkutsk je čoraz bližšie. Prekročíme Jenisej, minieme Krasnojarsk.
5. deň:
Príchod do Irkutsku a transfer do dedinky LISTVYANKA cca. 70 kilometrov od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirôžky, na centrálnom trhovisku necháme oči pri vedrách tvarohu, mäsa a rýb, pamätník padlým vojakom a potom už jazero Bajkal. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa mu vyrovnajú. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíri, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na večeru. Klasická drevená architektúra a voľný program pri Bajkale. Na večeru si dajte údeného omula, kaviár a ruské pivko.
6. deň:
Rozlúčime sa s Bajkalom, transfer späť do Irkutska so zastávkou v skanzene Taltsy. Nakúpime zásoby jedla a späť do vlaku. Prekročíme rusko-mongolské hranice a sme v krajine Džingischána, stepí, zápasníkov, júrt a kumysu. Krajina sa postupne mení z močaristej na suchú step.
7. deň:
Vlak poctivo ukrajuje kilometre, zdržíme sa len na rusko-mongolských hraniciach a ideme ďalej smer Ulanbátar
8. deň:
Ranný príchod do ULANBÁTARU: hlavného mesta Mongolska, prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.
9. deň:
Cez step sa odvezieme do národného parku TERELJ, kde nocľah strávime v typickej mongolskej jurte v šírej stepi! Výhľady do nekonečna ako z filmu Pán prsteňov až ku kláštoru Aryalpa. Návšteva nomádov, kde ochutnáme konečne poriadne mliečne výrobky! Kumys! Poobede si zajazdíme na malých mongolských koníkoch a večer si zahráme hru s kostičkami, zabavíme sa pri mongolskej hudbe až padne tma, ktorá je tu čierno–čierna a ledva trafíme do našej jurty.
10. deň:
Trošku sa rozhýbeme a vylezieme na korytnačiu skalu s úžasnou vyhliadkou, peši sa dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vypočujeme legendu o všetkých menách boha a konci sveta. Poobede sa vrátime z prírody späť do Ulanbátaru.
11. deň:
Sadáme do vlaku a pokračujeme smer Peking. Na hraniciach prebehne výmena podvozku na normálny rozchod a rozpúta sa fotografické šialenstvo.
12. deň:
Presne o 14:04 prichádzame do Pekingu a naša cesta cez Rusko, Mongolsko a Čínu sa končí. Večerná prehliadka Pekingu, námestie Tian An Men a nákupná ulica Wangfujing.
13. deň:
Objednaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Je to pravda? Vysvetlíme si. Prechádzka po múre. ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má vraj 9 999 miestností a je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej architektúry, inšpirovanej taoistickým a opäť moderným feng šuej.
14. deň:
Transfer na letisko a odlet domov.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: