Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,12 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 8,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Srbsko a Belehrad

Destinácia: Srbsko
Kód zájazdu: 1070036
Cena od: 349 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

25.09.2020 4 dni 349 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Ubytovanie na jednom mieste v 3*hoteli!

Polpenzia v cene! BELEHRAD - NÁRODNÝ PARK DJERDAB - NÁRODNÝ PARK FRUŠKA GORA

Rámcový program zájazdu:
1. deň: V ranných hodinách odchod z Bratislavy. Naša cesta povedie cez Maďarsko do cieľa nášho putovania, hlavného mesta Srbska, Belehradu, krásneho historického mesta sa smutnou minulosťou. Počas svojej tisícročnej histórie bol Belehrad asi štyridsaťkrát zničený. Mesto na sútoku riek Dunaja a Sávy slúžilo dlhé roky ako hraničná pevnosť, až potom sa z neho stalo významné obchodné a kultúrne centrum. Dnes je Belehrad moderným európskym mestom so skvelými reštauráciami, domami a historickými skvostami, ktoré prežili do dnešných dní. Prídeme na ubytovanie do hotela 3 *, večera, nocľah.

2. deň: Po raňajkách si prezrieme Múzeum juhoslovanského letectva nachádzajúce sa vedľa medzinárodného letiska Nikolu Teslu v originálne riešenej sklobetónovej budove pripomínajúcej riadiacu vežu. Nájdeme tu vyše 200 strojov väčšinou používaných srbským a juhoslovanským letectvom, okrem toho však je tu aj niekoľko zaujímavostí. Potom sa vydáme na okružnú jazdu Belehradom. Prezrieme si veľkolepý chrám sv. Sávy, ktorý je najväčším pravoslávnym chrámom ako v Srbsku, tak na Balkáne a jedným z najväčších v pravoslávnom svete vôbec. Prejdeme sa okolo významných budov - obdivovať budeme môcť majestátnu budovu srbského parlamentu, palác so sídlom belehradskej radnice či v samotnom centre umiestnené Národné múzeum a Národné divadlo. Zastavíme sa pri kostole sv. Marka, kde sú uložené pozostatky cára Štefana Dušana Silného, patriarchu Germana a iných srbských osobností, je tu tiež rodinná hrobka kráľovského rodu Obrenović. Kúsok od rieky a historického centra nájdeme jeden z naozajstných drahokamov belehradských luxusných palácov - palác princeznej Ljubice, ktorý je jedinečnou ukážkou balkánskej architektúry s barokovými prvkami. A samozrejme nemôže chýbať návšteva najznámejšej a najstaršej historickej pamiatky Belehradu, ktorú predstavuje rozľahlá stredoveká pevnosť z prastarých keltských čias na útese nad sútokom Dunaja a Sávy s parkom, Kalemegdan. Jej súčasťou je aj Vojenské múzeum s exponátmi od roku 1878, či nezabudnuteľná vyhliadka na Nový Belehrad so známou sochou Pobjednika. V popoludňajších hodinách sa zastavíme v malebnej štvrti Zemun, ktorá v mnohom pripomína pražskú Malú Stranu. Možno aj preto, že v nej nájdeme niekoľko katolíckych kostolov, čo je tu skoro rarita. Budeme mať možnosť posedenia v niektorej z nábrežnej rybích reštaurácií pri Dunaji. Cez štvrť nazývanú Nový Belehrad s modernou architektúrou sa vrátime späť do nášho hotela. Na večeru sa vydáme do kadarlije, ktorá je vyhlásenou bohémskou štvrťou Belehradu s množstvom tradičných reštaurácií a vynikajúcou kulisou balkánskej hudby. Romantická ulička s dĺžkou 400 m s pešou zónou nás uchváti úplne výnimočnou a živou atmosférou a ako sa hovorí, že Montmartre je srdcom Paríža, Skadarlija je dušou Belehradu, čo dosvedčujú aj takí návštevníci ako gitarista Jimy Hendrix, George Bush, španielsky kráľ Juan Karlos, šachista Anatolij Karpov a mnohí ďalší.

3. deň: Po raňajkách sa vydáme na celodenný výlet k toku rieky Dunaj do Národného parku Djerdap, ktorý je nezabudnuteľným zážitkom nielen pre milovníkov prírody. Tu rieka Dunaj vytvára vzácny prírodný úkaz - najdlhšia riečna tiesňavu v Európe, kde sa zvislé útesy dvíhajú až 300 m nad hladinu Dunaja a v kotloch prepadajú do hĺbky až 82 m. Po tisíce rokov predstavovala táto tiesňava výzvu pre cestovateľov, obchodníkov, bojovníkov. Prehliadku začneme pri vchode do tiesňavy, kde sa na skalnatom výbežku nad riekou týči deväť masívnych veží mohutnej pevnosti Golubac. Pokračovať budeme pozdĺž dunajského toku s nezabudnuteľnými výhľadmi až k úzkemu kaňonu Železná brána. Prejdeme sa do obce Donji Milanovac v samom srdci národného parku. Pri spiatočnej ceste budeme mať možnosť navštíviť jednu z najvýznamnejších archeologických lokalít v Európe - Lepenski vir, ktorá je svojím vekom viac ako 8.000 rokov stará a je jedna z najstarších osád na starom kontinente. Večer sa vrátime do hotela v Belehrade. Večera a nocľah.

4. deň: Po raňajkách sa rozlúčime s Belehradom a vydáme sa do horského masívu Fruška Gora, ktorý je vyhlásený za Národný park. V tejto oblasti vznikali kláštory od 15. do 18. storočia a sú často spojené s vládou sremských Brankovic. Dnes ich je osemnásť zachovaných, z dvoch ostali len samostatné kostoly a dva sú v ruinách. My sa zastavíme pri kláštora Krušedol s kostolom zasväteným Blagoveštenjom zo 16. storočia so zachovanými freskami a ak nám ostane čas, tak sa ešte krátko pozrieme ku kláštoru Novo Hopovo, kam boli prinesené ostatky presláveného bojovníka sv. Teodora Tiron, preto kostol zaujíma osobitné miesto medzi fruškogorskými kláštormi. Oblasť Fruška Gora je tiež známou vinárskou oblasťou a aj my sa v jednom z miestnych vinárstiev zastavíme a budeme mať možnosť vynikajúce vína nielen ochutnať (5 vzoriek s občerstvením), ale aj tiež zakúpiť. Potom sa už vydáme cez Maďarsko domov. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 3 x ubytovanie v hoteli , 3 x raňajky, 2 x večeru (1x v Reštaurácií so živou hudbou), sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 60,-€/osoba, ochutnávka vín s občerstvením vo Fruška Gora 14,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
Poznámka: CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: