Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,15 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,16 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Príbeh Odesy za 4 dni

Destinácia: Ukrajina, Odeská oblasť, Odesa
Kód zájazdu: 1079419
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Odesa je mesto pri Čiernom mori a je zároveň prístavom Ukrajiny. Každé leto Odesa privíta tisícky ľudí, ktorí sa rozhodli preskúmať jej pláže. Mnohí z nich neostanú iba pri pasívnej zábave, ale obdivujú nádhernu architektúru a zaujimavú históriu tohto mesta.  Jej brehy v 7.storočí skúmali aj Gréci, ktorí na jej území založili kolóniu Odessos, odkiaľ aj pramení názov tohto letoviska.Verte, či nie Odesa má niečo spoločné aj s Bratislavou a to budovu opery, ktorú postavili architekti Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí. Vyberte sa spolu s nami do Odesy a objavte napr. labyrinty chodieb pod mestom, ochutnajte miestne znaminité víno, prejdite sa po Potemkinových schodoch alebo si užite prechádzku po promenáde.


Program:
1.Deň
Prílet do Odesy
transfer do hotela
ubytovanie v hoteli
voľný čas

2. Deň
Raňajky v hoteli
Pešia exkurzia po Odese–počas tejto exkurzie Vás sprievodca zoznámi s bohatou Odesskou históriou a architektúrou. V meste na Čiernou mori sa snúbi mnoho kultúr, ktoré vytvorili jedinečný klorit mesta. Prejdite sa po miestach, po ktorých kedysu kráčal Gogoľ, Puškin, Mark Twain či Fidel Castro.
prestávka na obed
Exkurzia do hlbín Odesy–počas tejto  exkurzie nebudete skúmať vodu, ale katakomby pod mestom.Tie merajú neuveriteľných 2500km (najdlhšie katakomby na svete) a skrývajú bohatú históriu. Ich vznik bol celkom nevinný,ťažili tu kameň,z ktorého postavili skoro celú Odesu. Neskôr sa katakomby stali útočiskom kriminálu. Obyvatelia mesta rýchlo zistili, že je to ideálny úkryt pre pašovaný tovar a tak tu vznikali celé sklady. Labyrint bol kedysi aj bojiskom partizánov, či domovom chudobných.  Najviac sa však dozviete počas exkurzie.
voľný čas

3.Deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do Chateau Šabó- návštivíme slávny vinný závod, ktorý založil švajčiarsky vinár  Louis-Vincent Tardent okolo roku 1822. Na závode sa nedozviete iba zaujímavosti o výrobe, ale uvidíte napr.“ kráľovskú pivnicu“, ktorá má viac ako 200 rokov, obrovské sklady v hĺbke 9 metrov, nezvyčajné múzeum labyrint a samozrejme na záver degustácia výroby (vína a koňaky).
obed v Šabó
transfer do Odesy
voľný čas

4.Deň
Raňajky  v hoteli
voľný čas
poobede transfer na letisko

Cena zahŕňa:
Ubytovanie v hoteli 3*
Raňajky švédske stoly
Sprievodca v slovenskom jazyku
Všetky exkurzie a vstupy uvedené v programe
Transfer z letiska a na letisko v Odese

Cena nezahŕňa:
Poistenie 8€/osoba/zájazd Sprievodca CP
Letenky – od 100€/osoba/spiatočná letenka
*na požiadanie Vám vieme urobiť konkrétnu ponuku aj s letenkou

Odesa

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: