Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Moskva a Malý Zlatý kruh Ruska De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Rusko, Moskva
Kód zájazdu: 1083268
Cena od: 750 €
Príplatky od: 165 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.10.2020 4 dni First Minute 750 € +165 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň:
odlet z Viedne do Moskvy, panoramatický okruh mestom, kde uvidíte Červené námestie, Kremeľ, Park víťazstva, Biely dom, Novodevičský konvent, vyhliadku Vrabčie hory, Lomonosovovu univerzitu a nádhernú Katedrálu Krista Spasiteľa. Prechádzka po prospekte Arbat a plavba loďou po rieke Moskva, počas ktorej uvidíte mesto z inej perspektívy a určite Vás nachne jeho celková malebná panoráma. Transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

2. deň:
raňajky v hoteli, celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom. Prezriete si najznámejší symbol Moskvy - palácový komplex Kremeľ s jeho typickými hradbami z červených tehál a 20 vežami. V súčasnosti je centrom ruskej štátnosti, sídlom prezidenta a pamiatkou UNESCO (Chrám Zvestovania Panny Márie – Blagoveščenskij sobor, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie – Uspensky sobor, Katedrála sv. archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín). Uvidíte i najznámejšie delo Car Puška, zvon Car Kolokol (200 t) a Zbrojnicu s neoceniteľnou zbierkou cárskych pokladov, korunovačných klenotov, zbraní a šperkov. Očarí Vás návšteva dominanty Červeného námestia - Katedrály sv. Vasilija Blaženého (postavená v roku 1561 na rozkaz prvého ruského cára Ivana Hrozného). Dnes je v katedrále múzeum, jedinečné nástenné maľby a pôsobivá zbierka starých ruských ikon. Prechádzkou po Červenom námestí a prehliadkou niekoľkých staníc metra známych svojou unikátnou výzdobou zakončíme dnešný program. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3. deň:
raňajky, odchod autobusom na dvojdňovú prehliadku pamätihodností Zlatého kruhu Ruska. Zahájime ju v jednom z najstarších miest – Vladimir, ktoré je miestom 3 pamiatok UNESCO. Uvidíte Zlatú bránu a navštívite Katedrálu sv. Dimitrija s nádherne zdobeným exteriérom. Vrcholom programu bude prehliadka Katedrály Nanebovzatia Panny Márie (Uspensky sobor), ktorá je svätyňou pravoslávnej cirkvi a unikátnou pamiatkou kde sa zachovali fresky slávneho ruského ikonopisca Andreja Rubľova. V neďalekej dedinke Bogolyubovo sa prejdeme okolo komplexu budov z roku 1158 vrátane sídla vojvodu a majestátneho kláštora Bogolyubsky. Napokon uvidíte i skvostný Chrám na Nerli (UNESCO), pravdepodobne jeden z najkrajších v Rusku s dokonalým tvarom a vonkajšou dekoráciou. Popoludní transfer autobusom do Suzdalu, ktorý je považovaný za najkrajšie miesto na ruskom „Zlatom kruhu“. Absolvujete panoramatickú prehliadku a budete obdivovať pamiatku UNESCO - suzdaľský Kremeľ s jeho skvostnými pamätihodnosťami (Chrám Premenenia Pána, Katedrála Narodenia Panny Márie, atď.). Transfer do hotela, večera a nocľah.

4. deň:
raňajky, presun autobusom do historického centra ruského pravoslávia - Sergiev Posad. Po krátkej panoramatickej prehliadke navštívite najuctievanejší Kláštor Svätej Trojice (Sergieva Lavra - UNESCO), ktorý bol svedkom mnohých dôležitých historických udalostí, od krstu Ivana Hrozného až po rôzne vojny. Popoludní transfer autobusom na letisko do Moskvy a následne odlet do Viedne.

Ubytovanie:
3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC), z toho 2 x v 3* hoteli v širšom centre Moskvy a 1 x v 3* hoteli v Suzdale a okolí.

Stravovanie:
3 x polpenzia (raňajky a večere).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Moskva a späť.

Ostatné:
doprava autobusom počas celého programu, plavba po rieke Moskva, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 120 €, Balíček vstupov 80 €/ os., vstupné víza do Ruskej federácie 70 €/os.(expresnévybavenie 105 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Moskva

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: