Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,59 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 7,86 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Irán-všetko podstatné

Destinácia: Irán
Kód zájazdu: 1093990
Cena od: 990 €
Príplatky od: 440 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

09.10.2020 10 dní 990 € +440 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Národ žijúci v obklopení stavieb, ktoré unášajú dušu ďaleko, ďaleko od povrchného sveta. Irán, to je „ostrov“ pokojnej atmosféry, kde domáci sú si ešte stále vedomí svojej hodnoty, no nezabúdajú byť ľudskí, ochotní a vždy usmiati. Skutočná rozprávka Orientu… Navštívte ju s nami!

Popis zájazdu:

Islam, kresťanstvo, zoroastriánske náboženstvo, mix vôní a chutí, kontrast púští a hôr.
Najkrajšie a najvýznamnejšie pamiatky starovekej Perzie, patriace medzi to najlepšie, čo svet ponúka.
Jedna z najstarších, stále inšpirujúcich hrdých civilizácií, literatúra a umenie, tisíce spisovateľov a básnikov.
Veľkolepá, vznešená a impozantná architektúra, doteraz žijúce zvyky datujúce sa už od zoroastriánskeho obdobia viac ako 3 000 rokov do minulosti.

Program zájazdu
 
1.– 3. deň: 
Odlet z Viedne. Víta nás metropola TEHERÁN. Prechádzame záhradami, kde postavili svoj palác GOLESTÁN panovníci Kadžarskej dynastie. S históriou Iránu sa zoznámime v Národnom múzeu a nevynecháme ani MÚZEUM ŠPERKOV ABGINEH plné nevšedných pokladov. Na múre bývalej americkej ambasády pohľadáme kultové obrázky, posedíme si v našej prvej čajovni a necháme sa pohltiť čarom teheránskeho bazáru. Smerujeme na juh do skutočnej perly Perzie, mesta ISFAHAN.

4.– 5. deň: 
Čarokrásny ISFAHÁN! Imámovo námestie nás pohltí a poodkryje svoje tajomstvá. V paláci ALI KAPU budeme hľadať fresky, v mešite Šejka Loftolláha nás obklopia tisíce vzorovaných kachličiek a prejdeme sa po nádvoriach obrovskej Imámovej mešity. Ochutnáme perzské špeciality, miestnu zmrzlinu a oddýchneme si v paláci ČEHEL SOTÚN. Hľadali by ste v Iráne kresťanskú štvrť? Spoločne nájdeme aj tú, aby sme sa pokochali interiérom arménskej katedrály VANK. Zdoláme kopec, na ktorom stojí starobylý ZOROASTRIÁNSKY chrám ohňa Ateškáde, a ďalšie sily naberieme pri pohľade na Manar Džombán, trasúce sa minarety. Piatková mešita, ktorá patrí medzi najčerstvejšie prírastky v UNESCO. Večerné, vysvietené námestie nám z pamäti už nikto nevezme!

6.– 7. deň: 
Pokračujeme za volaním púštneho mesta YAZD (UNESCO). V hlinenom meste YAZD ležiacom na okraji púšte zvoľníme tempo a budeme si užívať jeho pohodu. Staré zaprášené uličky, mešity, svätyne, komplex AMIR ČAKMAK, múzeum vody, ale aj zoroastriánske dedičstvo v podobe Veží mlčania a chrámu ATEŠKÁDE s posvätným ohňom, ktorý horí viac než 15. storočí. Vychutnávame si skvelú miestnu kuchyňu. Presun do mesta Shiraz.

8. – 10. deň: 
SHIRAZ. Kedysi sa o ňom hovorilo ako o meste básnikov, vína a bohémskeho života. Necháte si od andulky vybrať svoj šťastný verš pred hrobkou básnika HAFÉZA? Budeme obdivovať hru svetla a farieb v mešitách VAKIL a NASIR, no nezabudneme sa zatúlať aj do uličiek VEĽKÉHO BAZÁRA. Neobídeme ani palác NARANJESTAN. Za Shirazom sa rozkladajú pôsobivé ruiny slávneho PERZEPOLISU odkiaľ vydávali perzskí králi svoje rozkazy a kam im každoročne prinášali ľudia zo všetkých kútov sveta svoje dary. Vstúpime Bránou národov a kamkoľvek sa pozrieme, uvidíme torzo niekdajšej mocnej ríše. Podľa legendy ho zniesol zo sveta ALEXANDER VEĽKÝ. Najkrajšie perzské reliéfy si pozrieme na paláci APADANA. V NAQS-E ROSTAM na nás čakajú veľkolepé hrobky štyroch perzských kráľov vysekané do skalných masívov. Odlet do Európy.

Trasa zájazdu:
Teherán – Isfahán – Yazd – Shiraz


DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:

Navštívime krajinu, ktorá Vás prekvapí svojou bezpečnosťou a krásou. V každom prípade však ide o náboženskú diktatúru a s niektorými obmedzeniami je potrebné rátať. Počas celého pobytu nebudeme piť alkohol, muži budú chodiť oblečení v dlhých nohaviciach, ženy budú potrebovať jednoduchú šatku na prikrytie vlasov, dlhú voľnú blúzku zahaľujúcu partie bokov a dlhé nohavice či sukne až po členky.


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcov CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch na úrovni 3 hviezdičiek s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Víza, vstupné, stravu, bakšišné, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: