Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

To najlepšie z Nepálu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1094000
Cena od: 1 149 €
Príplatky od: 380 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.10.2020 11 dní 1 149 € +380 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Mystická krajina nádherných ľudí, bohatej kultúry, tradícií a silného duchovna v obklopení divokej prírody. Úzke vibrujúce uličky štvrte hlavného mesta Thamel sú doslova rajom fotografov. Naproti tomu stojace stúpy Boudhanath a iné svätostánky v tomto rodisku Budhu dýchajú pokojom. Bohatá fauna Taerskej nížiny je už len čerešničkou na tejto cestovateľskej delikatese. Sľubujeme atmosféru, ktorá Vás doslova pohltí s krásou Himalájí na dosah ruky.

Popis zájazdu
Špeciálna destinácia, kde ľudia pokorne žijú spolu s nekonečnou silou prírody.
Čarovný Nepál, nádherní a srdeční ľudia, bohatá história, kombinácia krás vytvorených prírodou a človekom.

Program zájazdu


1. – 4. deň:
Odlet z Viedne do hlavého mesta Nepálu – do Káthmandu. Podrobná prehliadka KÁTHMANDU s námestím DURBAR a so svätyňou KUMAR DEVI – sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály ako spopolňovanie zosnulých. Že to nestačí? Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH nás zhypnotizuje Budhovými očami. Aká by to však bola prehliadka Káthmandú, ak by sme opomenuli spomienku na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Budeme tam! Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného.

5. – 6. deň:
Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu vrchu sveta MOUNT EVEREST ponad nádherné štíty Himalájí. Bude nám počasie priať? Ak áno, zažijeme pohľad napĺňajúci pokorou a rešpektom zároveň. Strecha sveta ako na dlani! Na ďalší deň nás čaká celodenný fakultatívny výlet do nádherného historického mestečka BHAKTAPUR. Architektúra, z ktorej nebudeme vedieť spustiť oči.

7.-11.deň:
Presun do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE, kde absolvujeme krásne prechádzky Nepálskym národným parkom. Ponúkame možnosť navštíviť dobrodružné safari, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Názov Chitwan v preklade znamená „Srdce džungle“ a my sa presvedčíme, čím si tento názov zaslúžil. SAFARI v Chitwane je však rozhodne iný zážitok, ako napríklad safari na africkom kontinente. I keď koncentrácia živočíchov je v tomto národnom parku neuveriteľne vysoká, vzhľadom na hustotu vegetácie budeme musieť sledovať svoje okolie oveľa pozornejšie ako na afrických savanách. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. S vysokou pravdepodobnosťou uvidíme krokodíly či nosorožce – bájny malajský tiger nám dáva len jednopercentnú šancu na stretnutie. Na záver absolvujeme návštevu SLONIEHO SIROTINCA a pozrieme si aj tradičné obydlia či tance domorodých obyvateľov etnika THARU. Presun späť do Káthmandu, večera a transfer na letisko. Odlet do Viedne.


Trasa zájazdu
Kathmandu – Mount Everest – Bhaktapur – NP Chitwan – Kathmandu

CENA ZAHŔŇA

Sprievodcu CK a miestneho vynikajúceho nepálskeho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v jednoduchom, no vo veľmi príjemnom hoteli v úplnom centre Káthmandu vo štvrti Thamel, raňajky v cene počas celej cesty, pobyt v národnom parku Chitwan s plnou penziou,dopravu v Nepále, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok a aktivity v národnom parku Chitwan, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 € (560 € za 4-hviezdičkový hotel)

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Možnosť príplatku za 4-hviezdičkový hotel v Káthmandu, 280 €/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: