Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,12 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 8,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Tibet, Nepál

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1094001
Cena od: 2 590 €
Príplatky od: 475 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.09.2020 13 dní 2 590 € +475 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Strecha sveta –Tibetská náhorná plošina. Najrozsiahlejšia a najvyššie položená náhorná plošina na Zemi. Svet, aký ste doteraz nepoznali a ktorý musíte spoznať. Transcendentálno recitovaných mantier, farebné vlajočky trepotajúce sa vo vetre, živé kláštory, rušné ulice a majestátne hory, charizmatická Lhasa a fascinujúce Káthmandu.

Popis zájazdu
Pohľady a zážitky, ktoré sa Vám nezmazateľne zapíšu do duše.
Magické Himaláje a gigant medzi veľhorami, Mount Everest, vzbudzujúci úžas a rešpekt si vychutnáme cestou po tibetskej náhornej plošine.
Viac ako 72 km dlhé posvätné jazero Yamdrok obklopené zasneženými vrcholmi, rušné uličky Lhasy vo výške 3 600 m n. m., atmosféra pulzujúceho Káthmandú s historickým Bhaktapurom v Nepále.

Program zájazdu


1.-2.deň:
Odlet z Viedne do PEKINGU, noc v lietadle. Prelet do tajomného TIBETU, ubytovanie v centre starej LHASY, kde sa postupne aklimatizujeme na výšku 3 600 m n. m.

3.- 5.deň:
LHASA, jedno z najvyššie položených miest na svete a druhé najväčšie na Tibetskej náhornej plošine. Palác POTALA – pýcha Tibetu a sídlo tibetských dalajlámov. Kláštor DŽOKHANG – 1 300 rokov starý, najzachovalejší chrám tibetského budhizmu, kde roztočíme naše prvé modlitebné mlynčeky pre dobrú karmu. Prejdeme sa po posvätnom okruhu BARKHOR s pestrofarebným mixom Tibeťanov a zbožných pútnikov. Osviežime sa čajom s jačím maslom. Navštívime živé tibetské kláštory SERA a DREPUNG, kde si porozprávame o živote v Tibete pred a po príchode čínskej administratívy. Nevynecháme ani kláštor GANDEN. To treba vidieť na vlastné oči!

6. – 8.deň:
Odchod do mesta ŠIGATSE, kde si nenecháme ujsť kláštor TAŠILHUNPO, sídlo tibetských pančenlámov. Cestou sa zastavujeme pri výhľade na tyrkysové jazero YAMDROK. Presúvame sa ďalej na západ prenajatou dopravou. Po ceste sa zastavíme na prehliadku kláštora Tashilhunpo – sídla pančenlámu s takmer 30 metrov vysokou sochou Buddhu budúcnosti. Nádherné výhľady počas celej cesty. Navštívime aj kláštor Sakya so špecifickou mongolskou architektúrou. Cestou do mestečka Shergar, známeho aj pod menom Nové Tingri, si znova spravíme prestávky na výhľady podľa chute a potreby. Dnes sa nachádzame tesne pod Everest Base Camp – ak nám bude priať počasie, môžme uvidieť jednu z 5tich „8-tisícoviek“! Počas celého presunu obdivujeme dych berúcu krásu divokého a magického Tibetu s roztrúsenými nomádskymi príbytkami navôkol a stádami jakov v nedozerných diaľkach. Cez zasnežené sedlo vo výške 5 300 m n. m. sa presunieme na nepálske hranice a prudkým klesaním na výšku 1 600 m n. m. pokračujeme do hlavného mesta NEPÁLU. Svieža zeleň, ryžové políčka, jazda vľavo a o poznanie teplejšie počasie. Paličky pri jedle vymeníme za ruky, ktorými sa tu bežne jedáva. Úplne iný svet! Noc na hraniciach Číny a Nepálu, kde je všetko možné – máte chuť ísť sa pozrieť na miestnu karaoké zábavu, kde mladí Nepálci tancujú a spievajú Bollywood v najrôznejších šatách?

9.-13.deň:
Presun prenajatou dopravou cez Nepál. KÁTHMANDU s námestím DURBAR (UNESCO) a so svätyňou KUMAR DEVI – je sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály – spopolňovanie zosnulých. Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH a spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného. Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu štítu sveta MOUNT EVERESTU. Stíhame aj celodenný výlet do nádherného historického mestečka BHAKTAPUR. Domov odlietame plní neuveriteľných zážitkov a poznania.


Trasa zájazdu
Lhasa – Shigatse – Tingri – Zhangmu – Káthmandu – Bhaktapur

CENA ZAHŔŇA

Sprievodcu CK a miestneho vynikajúceho TIBETSKÉHO a nepálskeho sprievodcu, prehliadky všetkých navštívených miest, kvalitné ubytovanie počas celej cesty, 5-hviezdičkový hotel v Lhase s raňajkami v cene, ak v programe nie je uvedené inak, kvalitnú dopravu počas celej cesty, permity do Tibetu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 470 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: