Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,59 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 7,86 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Irán - perzská chuť orientu

Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu IV Irán - perzská chuť orientu - poznavacky do iranu Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd V Irán - perzská chuť orientu - iran VI Irán - perzská chuť orientu - zajazd ... Irán - perzská chuť orientu - iran V Irán - perzská chuť orientu - iran VIII Irán - perzská chuť orientu - iran poznavacka Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu II Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu I Irán - perzská chuť orientu - Zajazd do iranu Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran IV Irán - perzská chuť orientu - iran IX Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd VIII Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd III Irán - perzská chuť orientu - zajazd . Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd I Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd II Irán - perzská chuť orientu - iran Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd Irán - perzská chuť orientu - zajazd Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu III Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran III Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran I Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd X Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd IX Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd VI Irán - perzská chuť orientu - iran... Irán - perzská chuť orientu - Poznavacka iran Irán - chuť orientu - iran
Destinácia: Irán
Kód zájazdu: 1097325
Cena od: 1 890 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.09.2020 9 dní First Minute 1 890 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

9 DNÍ / 8 NOCÍ | IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | Irán - skutočný orient, absolútna odlišnosť, odkaz Perzskej ríše, pozostatky dávnych čias...dych berúce bohatsvo, umelecké i materiálne, v modernom Teheráne, vo výzdobách kráľovských palácov i mešít, na strane druhej jednoduchosť, skromnosť a dobrosrdečnosť obyčajných ľudí. Vydajte sa spoznávať Irán a spoznáte pravú chuť orientu, tak reálnu a blízku, akú ste doposiaľ nespoznali.

Program:
Irán - perzská chuť orientu
9- dňový poznávací zájazd do Iránu

1.deň: transfer z BA do Viedne, odlet v popoludňajších hodinách, prílet v nočných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli v Teheráne.

2.deň: po raňajkách návšteva veľkolepého paláca Golesan a Shamsol-Emareh, bývalého kráľovského komplexu, ktorý je dnes národnou pamiatkou a jednou z najnavštevovanejších atrakcií. Uchváti Vás unikátny Mramorový trón, ktorý je umeleckým dielom a rozhodne aj Briliantová sála, kde už podľa názvu viete, že Vás pri vstupe do nej čaká fascinujúci a dych berúci pohľad aký možno vidieť len a len v Perzii! Aby nebolo lesk a bohatstva málo, navštívime fascinujúce Národné múzeum šperkov, ktoré ukrýva zbierku doslova pokladov. Nachádzajú sa tu šperky, ktoré možno právom radiť medzi najkrajšie a najdrahšie na svete! Navštívime tiež Bahg Melli - Národný park, ktorý nie je iba parkom, ale komplexom krásnych architektonických diel, nachádza sa tu budova Ministerstva zahraničných vecí, Teheránska univerzita, Národné Teheránske múzeum a Národné múzeum Malek. Popoludní si doprajeme aj čas na relax, alebo nákupy v Teheráne. Odchod na hotel, noc v hoteli v Teheráne.

3.deň: Po raňajkách si pozrieme Saad Abat komplex - niekdajšie sídlo iránskych panovníkov - dnes sídlo iránskeho prezidenta. Pri sálach palácov, ktoré tu uvidíte pravdepodobne stratíte reč! V Teheráne si ešte pozrieme jedno rozľahlé a unikátne námestie Azadi s dominantnou - 45 m vysokou vežou Azadi, alebo Vežou Slobody, ktorá bola postavená pri príležitosti 2500-tého výročia založenia Iránskeho kráľovského štátu a presunieme sa na letisko Mehrabad a miestnym letom preletíme do Shirazu. Prílet, transfer na hotel, noc v hoteli v Shiraze.

4.deň: po raňajkách navštívime jednu prekrásnu mešitu, ktorá je celá umeleckým dielom, mešitu Nasir-ol-molk, alebo tzv. Ružovú mešitu, jednu z najkrajších atrakcií v Shiraze a vôbec jednu z najkrajších mešít v celom Iráne. Najväčšiu popularitu si získala pre svoje jedinečné farebné vitrážové okná, ktoré jej dodávajú neskutočnú atmosféru a veľkolepú mozaikovú výzdobu nie len v interiéri, ale ale aj v exteriéri. Od cirkevného sa presunieme k svetskému a navštívime typickú iránsku historické vilu Naranjestan palác, alebo palác Quavam, ktorú dala kedsi postaviť a vlastnila bohatá kupecká rodina Quavam, jedna z najvplyvnejších a najbohatších rodín v Iráne na prelome 18. a 19. st.. Od vily sa presunieme k nemenej zaujímavému Komplexu Zand, ktorý pozostáva z Citadely, mešity, kúpeľov a úžasného bazáru. Určite sa Vám bude páčiť celý komplex, ale ten iránsky bazár, teda presnejšie obrovské trhovisko v monumentálnej orientálnej budove Vás dostane. Perzské koberce, orientálne koreniny, ručne vyrobené výrobky, starožitnosti, no doslova orient v plnej kráse. Na záver dňa nás čaká ešte niečo milé a príjemné a hlavne opäť typicky iránske. Stretnutie a posedenie na večeri  v typickom iránskom dome u iránskej rodiny, kde sa naučíme a ochutnáme niečo nové z iránskej kuchyne. Po večeri odchod na hotel, noc v hoteli v Shiraze.

5.deň: po raňajkách sa vydáme smer Perzepolis - načrieme do histórie tohto starobylého mesta, ktoré kedysi založil Perzský kráľ Dareoios I. v 6st. p.n.l. ako sídlo perzských kráľov, ktoré bolo ale neskôr zničené Alexandrom Veľkým Macedónskym. Dodnes dýchajú históriou Veľkej Perzskej ríše ruiny tohto kedysi významného mesta, dnes už zapísaného na zozname UNESCO. Z Perzepolisu sa presunieme do druhého starobylého kedysi významného mesta, ktoré dodnes pripomínajú jeho ruiny - Istachr, alebo Estachr, ktoré svoju najväčšiu slávu zažilo v čase rozkvetu achajmenovskej perzskej dynastie. Na záver sa zastavíme pri unikátnom moste s jednoduchým názvom  Most 33, teda v iránskom jazyku trochu zložitejším - Si-o-se, čo je jeden z najväčších mostov v Iráne, meria asi 297m  cez jednu z najrozľahlejších riek. Tých 33 nie je samozrejme náhodných, znamená jednoducho 33 oblúkov. Most s priehradou bol postavený v 17.st a dnes je lákavou atrakciou a miestom príjemného stretávania sa a prechádzok. Odchod na hotel, noc v hoteli v Isfahane.

6.deň: po raňajkách spoznáme tretie najväčšie mesto Iránu - Isfahan. Isfahan sa pokladá za najkrajšie mesto Iránu. ak sa spýtate Iránca aké miesta by Vám odporučil, prvé povie svoje mesto a hneď za ním Isfahan. Je to krásne historické miesto, plné úžasných pamiatok, mesto s príjemnou až podmanivou atmosférou, v ktorej sa miešajú národy, kultúry a náboženstvá už celé storočia. Ako prvé prejdeme na svetoznáme námestie, zapísané na zozname UNESCO - Naghsh-e-Jahan námestie. Základy tohto fascinujúceho námestia boli postavené na prelome 16. a 17 st. už vtedy na rozlohe 160x560m. Isfahán bolo kedysi významným mestom nie len preto že ležalo na slávnej hodvábnej ceste a bolo miestom prestávky a odpočinku mnohých kupcov z čoho prosperovalo, ale i preto že bolo systematicky prebudované na základe premysleného urbanistického plánu iránskeho kráľa Shah Abasa v 16.st., ktorý sa rozhodol preniesť hlavné mesto počas svojej vlády práve do Isfahanu. Námestie obklopujú okrem iného 2 nádherné mešity Shah and Sheikh Lotfollah, Aliqapu palác - veľkolepý kráľovský palác a starý isfahanský bazár. Návrat na hotel, noc v hoteli v Isfahane.

7.deň: Po raňajkách nás čaká kresťanská kultúra v Iráne - Arménska štvrť Julfa v Isfahane. Julfa bola kedysi samostatné mesto, no dnes tvorí štvrť Isfahanu, založená bola dekrétom perzského kráľa Shaha Abbasa, kedy sem bolo presťahovaných viac ako 150tis. Arméncov z  dnešnej azerbajdžanskej enklávy Nachičevan. Dnes je Julfa najväčšou arménskou štvrťou na svete, má viac ako 15tis. obyvateľov a 16 kresťanských kostolov, z ktorých najvýznamnejšia je Katedrála Vank, ktorej základy boli začaté už v roku 1606 pri založení mesta. Na prvý pohľad síce pripomína mešitu, ale je cennou pamiatkou kresťanstva s tak nádherne zdobeným interiérom, preplneným farebnými majstrovskými freskami, že doslova konkuruje svetovým katedrálami ktoré poznáme z Európy, ak ich aj nepredčí. V srdci Iránu sa tak dostávate do zvláštnej atmosféry kresťanstva, akú by ste tu určite nečakali. Katedrálou sa rozlúčime s úžasným Isfahanom a pokračujeme smer Abyanech, úžasnú opäť unikátnu dedinku na úpätí hôr, ktorá nás doslova uchváti unikátnou architektúrou, červenými domčekmi a prekrásnou prírodou v okolí. Abaynech je jednou najstarších osídlených oblastí a dedín v Iráne, zapísanou na zozname UNESCO. Samotná architektúra je živým skanzenom. "Červenú" dedinku pozostávajúcu z terasovito nastavaných domčekov z nepálených tehál dotvárajú tradície miestnych obyvateľov, ktorí dodnes nosia krásne iránske kroje, pre ktoré sú typické dlhé sukne, krásne výšivky, pestrofarebné šatky, či korálky. Obyvateľov v Abyanechu nežije viac ako 300. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli v Abyanechu.

8.deň: Po raňajkách sa vydáme na cestu do Kašanu, kde spomedzi niekoľkých historických víl a palácov navštívime ten najstarší - Tatabai palác, postavená v tradičnej iránskej architektúre, ktorý je zároveň i múzeom. Tento skvostný palác bol postavený koncom 19. st. Na ploche 5tis. m2 sa rozprestiera rozľahlý palác s viac ako 40-timi miestnosťami, jedna z nich má na strope umiestnené kúsky zrkadiel, aby bol za svetla sviečok vytvorený efekt hviezdneho neba, sú tu viaceré krásne nádvoria a záhrady. V Kašane zrelaxujeme v jednej nádhernej perzskej historickej záhrade, záhrade Fin,  ktorá tým, že bola založená už v roku 1590! je najstaršou záhradou v Iráne. Na rozlohe 2,3ha sa rozprestiera oáza pokoja, plná zelene, krásnych cyprusov a fontánok, ktorých voda bola odvádzaná z prameňa spoza svahu a jej tlak bol taký veľký, že nebolo potrebné žiadnych iných čerpadiel. Dnes je táto historická a typická perzská záhrada zapísaná na zozname UNESCO. Na záver zavítame medzi iránske ženy a pozrieme sa ako sa vyrábajú pravé perzské koberce! Po prehliadkach odchod na hotel pri letisku, večerný relax, odchod na letisko v nočných hodinách.

9.deň: odlet v skorých ranných / nočných hodinách, prílet do Viedne, následný transfer do Bratislavy.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU ":  

Trvanie zájazdu: 9 dní/ 8 nocí

Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách v 4* hoteloch. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia.

Transfery:  všetky transfery a presuny okruhom sú zabezpečené minibusom. Zájazd zahŕňa tiež 1x miestny prelet.

Stravovanie: raňajky a večere sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou.

Cestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

Cestovné doklady a víza: občania SR k cestovaniu do Iránu potrebujú víza. Víza Vám vybavíme za Vás. K vybaveniu víz je potrebný pas platný 6mes. po návrate a min. jedna voľná dvojstrana na nalepenie víz. Rovnako ak máte z predošlej návštevy Izraela v pase izraelskú pečiatku, v tomto prípade je potrebné dať vystaviť nový pas. K vybaveniu víz je potrebných 30dní, preto objednávanie zájazdu na poslednú chvíľu nie je vhodné. Pri vybavovaní víz menej ako 30dní pred odchodom na zájazd účtujeme poplatok navyše 39€/osoba. 

Veľkosť skupiny na zájazde:  v skupine je približne 7 až 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

Sprievodcovské služby: počas zájazdu je Vám k dispozícii slovensky/ česky hovoriaci sprievodca.

Cena zahŕňa:  8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch , letecká doprava Vie - Teh a späť, servisné poplatky, pobytová taxa, služby slovensky / česky hovoriaceho sprievodcu počas zájazdu a služby lokálneho sprievodcu v Iráne, transfer z letiska v Teheráne na hotel a späť, všetky transfery počas okruhu, miestny prelet Teherán - Shiraz v bussiness triede, polpenziu ( raňajky a večere ), 0,5 l vody/ os/deň, vrogram a organizácia, Víza do Iránu.

Cena nezahŕňa:  cestovné poistenie 3,50€/os/deň, 195€ doplatok za 1-lôžkovú izbu, transfer BA - Viedeň a späť 30€/os., balík vstupov  spolu 80€/os ( spoločne plánované vstupy, občerstvenie s čajom, perzské posedenie v Shiraze - úhrada pred zájazdom)

Náročnosť ( 1-3) :  2 * fyzicky mierne náročný poznávací zájazd, ale stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: