Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,63 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 10,10 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Etiópia - Historická cesta a nádherné pohorie Simien

Destinácia: Etiópia
Kód zájazdu: 1105284
Cena od: 2 022,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

09.10.2021 9 dní First Minute 2 022,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1. - 2. deň:
Večerný odlet z Viedne a ranný prílet do hlavného a najväčšieho mesta krajiny, Addis Abeba. Po rílete sa presunieme na ubytovanie, kde si zložíme veci a doprajeme krátky oddych. Následne nás čaká prehliadka tejto vyše trojmiliónovej metropoly. Začneme Národným múzeom a neskôr si prezrieme ikonickú Katedrálu Najsvätejšej Trojice. Poobede sa vyvezieme na horu Entoto (3 200 m. n. m). Miesto, kde kedysi stál prvý palác cisára Menelika II dnes ponúka nádherný panoramatický a tiež krásny kostolík Svätej Márie.

3. deň:
Po raňajkách nás čaká presun na letisko a následne krátky prelet do mesta Bahir Dar. Po prílete sa ubytujeme v hoteli a okamžite vyrážame na cestu za našim dnešným cieľom. Len hodinku od mesta sa totižto nachádzajú nádherné vodopády Blue Nile Falls. Vodopády majú v niektorých miestach výšku až 45 metrov, no dych berúca je ich šírka, až 400 metrov. K vyhliadke sa dostaneme po jedinečnom kamennom moste, ktorý tu postavili už pred 500 rokmi. Neskôr poobede nás bude čakať ešte príjemná plavba po jazere Tana a následný oddych na hoteli.

4. deň:
Dnes nás čaká dlhý a náročný deň, no odmenou bude jedna z historicky najimpozantnejších častí krajiny, Gondar. Mesto, kedysi nesúce názov Fasil Ghebbi (UNESCO), bolo v 16. a 17. storočí hlavným mestom celej Etiópie. Je tiež prezývané africký „Camelot“ , nakoľko je obklopené hradbou dlhou 900 metrov a obsahuje paláce, kostoly, kláštory a jedinečné verejné a súkromné budovy poznačené hinduistickými a arabskými vplyvmi. Po prehliadke pokračujeme ďalej až do Debarku, ktorý   predstavuje vstupnú bránu NP Simien (UNESCO).

5. deň:
Po raňajkách sa vyvezieme do Sankaberu (3 200 m. n. m), odkiaľ absolvujeme nenáročnú dvojhodinovú prechádzku. Počas nej nás čaká vodopád rieky Jinnbar, nádherné výhľady na toto jedinečné pohorie, prijemný piknik a pravdepodobne budeme môcť pozorovať aj miestny endemit, zvedavé opice Dželada. Následne sa vrátime do mesta Gondar.

6. deň:
Po raňajkách nás čaká krátky prelet do mesta Lalibela – domov najkrajších kostolov sveta. Miestni označujú tieto, do skaly vytesané kostoly (UNESCO), ako ôsmy div sveta, pre iných predstavujú nový Jeruzalem. Podľa legendy boli tieto kostoly vytesané na prelome 11. a 12. storočia po tom, čo Boh prikázal kráľovi Lalibelovi, aby postavil kostoly, ktoré svet ešte nevidel. Jedno treba uznať, tieto stavby sú v skutku jedinečné. Ubytovanie v Lalibela.

7. deň:
Po raňajkách nás čaká dokončenie prehliadky tejto unikátnej oblasti. Prvou zastávkou bude jaskynný kostol Yimrehanne Kristos, ktorý je dokonalou ukážkou axumitovej architektúry, no vrcholom dnešného dňa bude Kostol svätého Juraja (Biete Ghiorgis). Ten má tvar rovnoramenného kríža a jeho podzemná hĺbka predstavuje úctyhodných 25 metrov.

8. – 9. deň:
Dnes sa letecky presunieme naspäť do Addis Abeba. Počas dňa budeme mať k dispozícii ubytovanie na oddych a neskôr pred odletom nás ešte bude čakať rozlúčková večera v tradičnej etiópskej reštaurácii a následný let do Viedne.


Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
Raňajky, 1x večera

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu, servisné poplatky, transfer Ba – letisko – Ba, miestne prelety Addis Abeba – Bahir Dar, Gondar – Lalibela, Lalibela – Addis Abeba, miestne transfery, 6 x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch, vstupy uvedené v programe, plavbu po jazere Tana, rozlúčkovú večeru, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov.

Celková cena nezahŕňa:
Príplatok za jednolôžkovú izbu 198 EUR , cestovné poistenie, stravu a nápoje okrem uvedenej.

Povinné doplatky:
Vstupné víza do Etiópie 50 USD (platí sa po prílete).

Poznámka:
Vyžaduje sa očkovanie proti žltej zimnici a očkovací preukaz.

Doprava:
Letecká

Maximálne obsadenie:
16

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: