Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,51 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Kirgizsko - krajina plná farieb

Destinácia: Kirgizsko
Kód zájazdu: 1105331
Cena od: 1 378,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.09.2021 9 dní First Minute 1 378,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
9-dňový letecký zájazd

Perex:
Kirgizsko, krajina plná farieb a nezabudnuteľných vôní. Nádherná príroda, vynikajúce jedlo a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Navštívte miesta tejto krajiny s naším sprievodcom Jurajom Kordíkom.

1. deň:
Odlet z Viedne do Kirgizska, mesto Bishkek. Prílet podľa letových časov v noci alebo v skorých ranných hodinách.

2. deň:
Prílet podľa letových časov v noci alebo v skorých ranných hodinách. Presunieme sa do hotela a po krátkom oddychu začneme naše dobrodružné poznávanie. 40 km od Bishkeku sa nachádza NP Ala Archa. Je populárnym miestom na pikniky, turistiku alebo lezenie. Na území parku sa nachádza až 20 ľadovcov. Čas strávime turistikou s nádhernými výhľadmi na okolité vrchy alebo si urobíme výstup k vodopádom (túra trvá cca 2,5 – 3 hodiny). Návrat do mesta Bishkek, kde si pozrieme sochu národného hrdinu Manasa, monument Kurmanjan Datka, výmenu stráží, Victory Square. Večeru si vychutnáme v miestnej reštaurácií.

3. deň:
Po skorších raňajkách sa vydáme na dlhú cestu (cca 360 km) k jazeru Son Kul. Cesta k jazeru vedie cez roklinu Gorge, okolo vodnej nádrže Orto Tokoi a dramatický priesmyk Kalmak Ashuu. Alpské jazero Son Kul je položené v nadmorskej výške 3 016 m. V Kirgizskom jazyku názov znamená „posledné jazero“. Po príchode sa ubytujeme v jurtovom kempe, kde sa zoznámime s kultúrou miestnych obyvateľov a budeme sa cítiť ako skutoční nomádi. Večera v kempe.

4. deň:
Raňajky v kempe, voľné dopoludnie. Po obede sa vydáme na cestu do dedinky Kochkor (cca 150 km). Po príchode navštívime miestnu ženu, ktorá sa do dnešných čias venuje výrobe plstených kobercov, nazývaných „shyrdak“. Shydrak je tradičný nomádsky koberec používaný na zakrytie zeme. Technológia výroby je zapísaná na zozname UNESCO. Návšteva miestneho „uja s orlom“. Autentické ubytovanie a večera u miestnej rodiny.

5. deň:
Po raňajkách u miestnych povedie naša cesta pozdĺž južnej strany jazera Issyk Kul do mesta Karakol (cca 260 km). Cestou sa zastavíme v kaňone Fairy Tale, kde si urobíme krátku prechádzku a vychutnáme si nádherné scenérie. Ďalšou zastávkou bude dedina Tamga a roklina Djety oguz, ktorá je nazývaná aj „sedem býkov“ – skaly v rokline. V rokline bolo niekedy sanatórium, kde chodili rehabilitovať sovietskí kozmonauti, medzi nimi i Jurij Gagarin. U miestnej rodiny z etnika Dungan si vychutnáme večeru.

6. deň:
Našou ďalšou zastávkou bude jedna z najkrajších roklín v oblasti Thien Shan, roklina a údolie Altyn Arashan, ktoré je plné farieb vďaka borovicovému porastu a alpským kvetom. Cesta je pomerne náročná, preto si vyžaduje špeciálne vozidlo. Po krátkej prechádzke si vychutnáme obed (balíčky) uprostred nádhernej prírody. Pre záujemcov je možnosť kúpania v horúcich minerálnych prameňoch (za doplatok na mieste). Večera v meste Karakol v miestnej reštaurácii.

7. deň:
Ráno navštívime mešitu Dungan, unikátnu stavbu v štýle čínskych pagod. Následne sa pozrieme do ruského ortodoxného kostola Holy Trinity, kde sa nachádza nádherná ikona Božej matky. Cestou do mesta Cholpon Ata sa zastavíme v spomienkovom múzeu N. M. Przhevalsky. Po príchode do mesta Cholpon Ata si pozrieme múzeum petroglyfov pod holým nebom. Ubytovanie, večera v hoteli.

8. deň:
Čaká nás dlhý presun do mesta Bishkek (cca 280 km). Cestou si urobíme zastávku v archeologickom komplexe Burana Tower (UNESCO). Miesto, kde sa veža nachádza bolo v minulosti dôležitým miestom pre karavány, ktoré križovali Hodvábnu cestu. Vo veži sa nachádza malé múzeum. Po príchode do Bishkeku sa ubytujeme a večer nás čaká rozlúčková večera s tradičnou folklórnou show.

9. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3*/4* hotely, jurtový kemp (okrem májového termínu), u miestnych rodín alebo v guesthouse.

Stravovanie:
Polpenzia, 2x obed.


Doprava:
Letecká.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 8 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch, v jurtovom kempe, u miestnych rodín s polpenziou. 2 x obed. Vstupy a výlety podľa programu. Folklórnu show. 1 l vody denne na osobu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR a cestovné poistenie.


Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: