Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,11 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 8,83 TRY
Americký dolar  EUR 1,22 USD

Zobraziť všetky »

Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Destinácia: Keňa
Kód zájazdu: 1105704
Cena od: 2 698,20 €
Príplatky od: 0 €
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

06.03.2021 12 dní Last Minute 2 698,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká
06.10.2021 12 dní First Minute 2 698,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
12 - dňový letecký zájazd

Perex:
Dobrodružné safari v troch národných parkoch, spojené s oddychom na nádherných plážach Indického oceánu. Vynikajúce NP Amboseli, Tsawo East a Tsawo West budú garanciou pozorovania tých najikonickejších zvierat Afriky a príjemný plážový rezort vám naopak zabezpečí skvelé dni plné oddychu a relaxu.

Program:

1. deň:
Transfer na letisko do Viedne a následný odlet do hlavného mesta krajiny, Nairobi.

2. deň:
Po prílete sa presunieme do miestnej reštaurácie, kde sa naraňajkujeme a krátko si oddýchneme. Následne opustíme Nairobi a začíname africké dobrodružstvo. Prvou zastávkou bude NP Amboseli, ktorý sa nachádza na úpätí hory Kilimandžáro. Je pomenovaný podľa suchého jazera, ktoré uvidí každý návštevník parku ako prvé. Kráľom zvierat v Amboseli nie je lev, leopard ani gepard. Takmer na každom kroku narazíme na majestátneho afrického slona. Mimo týchto gigantov budeme môcť v parku pozorovať ďalšie, predovšetkým veľké cicavce ako levy, gepardy, hrochy, žirafy ale aj mnoho druhov vtáctva vrátane pelikánov, plameniakov, ibisov a pštrosov. Po prvej safari jazde nás čaká ubytovanie v kvalitnom Safari Lodge a spoločná večera.

3. deň:
Dnešný deň budeme po raňajkách pokračovať v jazde naprieč parkom. Národný park Amboseli je jedným z najpopulárnejších prírodných parkov v Keni, resp. v celej Afrike. Vďačí za to najmä skutočne veľkým skupinám voľne žijúcich slonov. Park bol založený v roku 1974 a od roku 1991 je súčasťou zoznamu biosférických rezervácií UNESCO. Dnes nás čaká ranná jazda, počas ktorej budeme sledovať nádherný východ slnka, poobedný oddych a ďalšiu jazdu absolvujeme pred západom slnka. Neskôr opäť spoločná večera a oddych.

4. deň:
Po raňajkách pokračujeme v dobrodružstve smerom na východ. Zastavíme sa pri vulkanických prameňoch Mzima Springs, ktoré produkujú takmer 200 mil. litrov pramenitej vody denne a ďalšiu safari jazdu absolvujeme v NP Tsavo West. Poobede budeme pokračovať do NP Tsavo East, kde sa ubytujeme v luxusnom Safari Lodge a doprajeme si oddych pri bazéne.

5. deň:
Tsavo je najväčší národný park v Keni. Nachádzajú sa tu bohaté riečne systémy, pramene, oázy a akáciové háje. NP pretína hlavná cesta, ktorá spája Nairobi s Mombasou a zároveň park rozdeľuje na Tsavo West a Tsavo East, alebo Západné a Východné Tsavo. Tento park je domovom pre väčšinu veľkých cicavcov ako slony, nosorožce, byvoly, levy, leopardy, hrochy či krokodíly. Náš cieľ je jasný, celý deň venujeme pozorovaniu týchto nádherných, voľne žijúcich zvierat. Spolu s výkladom a historkami vynikajúcich miestnych sprievodcov to bude bezpochyby nezabudnuteľný zážitok. Po západe slnka sa vrátime na ubytovanie a doprajeme si spoločnú večeru.

6. deň:
Po raňajkách opúšťame kráľovstvo divočiny a smerujeme za príjemným relaxom na pláže Indického oceánu. Poobedný príchod do plážového rezortu, kde nás čaká oddych, miešané drinky a vynikajúca atmosféra.

7. - 10. deň:
Tieto dni budú venované skutočnému relaxu, aký zažijete iba v Keni. Nádherné piesočnaté pláže, skvelé jedlo, dokonalý oddych pod palmami či rozprávkové východy slnka. Pre tých aktívnejších budú k dispozícii aj rôzne fakultatívne aktivity, ktoré vám náš sprievodca zabezpečí priamo na mieste.  

11. - 12. deň:
Počas posledného dňa si vychutnáme posledné lúče afrického slnka a večer sa presunieme na letisko. Čaká nás už len spiatočný let do Viedne a následný transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
Safari Lodge a 4* plážový rezort

Stravovanie:
Plná penzia počas safari časti programu, All Inclusive počas pobytu pri mori.

Poznámka:
Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Súkromnú dopravu počas celého zájazdu. 4 x ubytovanie v Safari Lodge, plnú penziu počas Safari časti programu, 6 x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive. Vstupy do národných parkov (viď. program). Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 648 EUR. Cestovné poistenie. Vstupné vízum Keňa 55 EUR.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: