Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Peru - divokou prírodou po stopách Inkov

Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 1105727
Cena od: 2 702,96 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.08.2021 13 dní First Minute 2 702,96 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie:
Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch.

Stravovanie:
Raňajky

Doprava:
Letecká

1. deň:
1.-2.deň: Letecky do Južnej Ameriky. Lima, hlavné mesto Peru. „Mesto kráľov“ založené španielskymi kolonizátormi v 16.storočí, dnes piata najväčšia metropola kontinentu. Historické centrum mesta chránené UNESCO preslávili predovšetkým hlavné námestie, koloniálne budovy a okolité sakrálne stavby. Západ slnka do Pacifiku budeme sledovať z príjemnej promenády romantického „Parku lásky“ v švrti Miraflores.

3. deň:
3.-4.deň: Po raňajkách transfer do malinkého rybárskeho mestečka Paracas. Spravíme si výlet loďou na ostrovy Ballestas, prezývané aj „malé Galapágy“, kde budeme pozorovať tulene, tučiaky Humboltove a úchvatné pelikány peruánske v ich prirodzenom prostredí. Presunieme sa aj záhadným obrazcom Nazca v pobrežnej púšti a absolvujeme prelet nad obrazcami, ktoré sa v plnej kráse ukážu pri pohľade z lietadla! Transfer naspäť do Limy.

4. deň:
4. - 5. deň: Raňajky v hoteli, transfer na letisko v Lime a prelet do mesta Arequipa. Poobede si spravíme prehliadku tohto „bieleho mesta“, ktoré leží v nádhernom prostredí obklopené sopkami. Spravíme si výlet do úchvatného kaňonu Colca. Pozrieme si aj kráter Patapama a dostaneme sa až na vyhliadku odkiaľ bude krásne pohorie Andy a sopky obklopujúce Arequipu. Odtiaľ postupne zostúpime do mesta Chivay. Poobede sa ešte zastavíme pri horúcich prameňoch La Calera.

6. deň:
6.-7. deň: Skoro ráno sa vypravíme do Cruz del Codnor, odkiaľ je možné pozorovať úchvatný kaňon, jeden z najhlbších na svete, nad ktorým sa vznášajú majestátne kondory. Zastavíme sa v mestečku Chivay na obed. Z tejto oblasti sa presunieme peruánskou vysočinou do mesta Puno. Puno je vstupná brána z Peru k najvyššie položenému jazeru na svete – Titicaca (3821 m.n.m.). Spravíme si výlet na plávajúce ostrovy Uros, na ktorých ešte žije postupne miznúca populácia pôvodných obyvateľov. Večer strávime v Pune. Toto pobrežné mesto je „hlavné mesto folklóru“, bohaté na kultúrne a umelecké tradície. Pri troche šťastia zažijeme hudbu a tanec priamo v uliciach. Ochutnáte lahodné lamie steaky?

8. deň:
Po raňajkách sa presunieme na autobusovú stanicu, kde nasadneme na autobus smerom do Cuzca. Počas celodennej cesty budeme mať niekoľko zastávok a možnosť pozorovať meniacu sa krajinu. Zastavíme sa na mieste La Raya – najvyšší bod cesty (4335 mnm), kde si spravíme zastávku na fotenie. Obed si dáme v meste Sichuan. Po obede navštívime archeologické centrum Raqchi, fascinujúcu budovu postavenú pre boha Wiracocha. Výlet skončíme v dedinke Andahuaylillas, kde navštívime kostol San Pedro, známy aj ako „Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky“. Večer dorazíme do Cuzca a ubytujeme sa.

9. deň:
Doobedie venujeme raňajkám a oddychu. Poobede nás čaká prehliadka Cuzca, zvaného aj „hlavné mesto archeológie“. Navštívime Korikancha palác, kláštor Santo Domingo a katedrálu. Po prehliadke mesta sa vyberieme k archeologickým skvostom: pevnosť Sascayhuamán (hlava), kúpele Tambo Machay a „červená“ pevnosť Puca Pucara.

10. deň:
10. - 11. deň: Na ďalší deň nás čaká výlet do posvätného údolia a presun do mestečka Aquas Calientes. Vstávame na brieždení, aby sme komplex Machu Picchu, stratené a našťastie znovuobjavené posvätné centrum Inkov uprostred hôr, kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“, videli presne v ten najmagickejší moment. Prvý novozvolený div sveta! Priestor zložený zo 140 stavieb v typickom architektonickom štýle – chrámov, parkov, rezidencií a obranných útočísk, poprepájaných kamennými chodníkmi a schodmi. Návrat do Cuzca.
 
12. deň:
12. - 13 deň: Ďalší deň po raňajkách sa presunieme do Limy, odkiaľ na ďalší deň už letíme naspäť do Európy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. Miestne prelety Lima – Arequipa a Cuzco – Lima. 11 x ubytovanie počas okruhu s raňajkami v 3* hoteloch. Vstupy podľa programu. Vstup do Machu Picchu. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje neuvedené v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 490 EUR. Fakultatívny prelet nad obrazcami v Nazce. Prepitné miestnym sprievodcom a vodičom. Cestovné poistenie. .   

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: