Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Naprieč Južnou Afrikou

Destinácia: Juhoafrická republika
Kód zájazdu: 1113930
Cena od: 2 969 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

04.11.2022 16 dní 2 969 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

 Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet skupiny do Johannesburgu.

2: JOHANNESBURG – PRETÓRIA
Doobeda prílet do Johannesburgu. Krátka okružná jazda mestom s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi, i návštevou černošského predmestia Soweto, kde sa v 70-tych rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Presun do Pretórie, nocľah.

3: PRETÓRIA: MESTO ŽAKARAND
V Pretórii navštívime Voortrekker Monument - pamätník bitky pri Blood River, námestie Church Square a vládne budovy Union Buildings. Cesta Východným Transvaal do Graskop nás privedie do zlatokopeckej osady Pilgrim´s Rest s pozostatkami električkovej dráhy, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf.

4: PANORAMA ROUTE – BLYDE RIVER CANYON
Celodenné putovanie po Panorama Route. Zastávka pri vodopádoch Lisboa alebo Berlin. Nasleduje Božské okno s vyhliadkou do hlbiny pod svahmi pohoria Drakensberg a návšteva Bourke’s Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur. Nakoniec navštívime Three Rondavel’s, vyhliadku na tretí najväčší kaňon sveta Blyde River Canyon. Nocľah v Hazyview.

5: SAFARI V NÁRODNOM PARKU KRUGER
Raňajky. Dnes vás čaká celodenné Safari v najväčšom národnom parku celej Afriky - vo svetoznámej rezervácii Kruger. Na výpravné safari sa vydáte v terénnych vozidlách, v rukách skúsených rangerov, a čoskoro budete plne vtiahnutí do divokého sveta mnohých druhov afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíte i celú „veľkú päťku“ - teda slona, nosorožca, leva, leoparda a buvola. Nocľah v Hazyview.

6: SVAZIJSKÉ KRÁĽOVSTVO
Po raňajkách odjazd do Svazijského kráľovstva, kde nás čaká Ngwenya Glass Factory, krátka zastávka v Ezulwini Valley - Údolie kráľov, a návšteva dediny Mantenga Village s ukážkou tradičných tancov. Nocľah vo Svazijsku.

7: NOSOROŽCE V REZERVÁCII HLUHLUWE
Skoro ráno sa vydáme k pobrežiu Indického oceánu. Popoludní návšteva rezervácie Hluhluwe, kde žije najmä početná kolónia nosorožcov, a kde nás čaká ďalšie safari vo vozidlách 4x4. Nocľah v Saint Lucia.

8: HROCHY V SAINT LUCIA & DURBAN
Ranná plavba po lagúne (fakultatívne), ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO), domova hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty v strehu! Stretnutie s hrochmi je isté. Odchod do Durban – prímorského letoviska, kde vás čaká prehliadka mesta. Podľa časových možností aj možnosť kúpania na niektoré z pláží. Ubytovanie, voľný program s možnosťou posedenia v niektorej z reštaurácií. Nocľah v Durban.

9: DURBAN & SAFARI V ADDO ELEPHANT
Skorý ranný prelet z Durbanu do Port Eliazbeth. Po prílete do Port Elizabeth sa vyberiete na výlet do NP Addo Elephant, kde žije jedno z najväčších stád slonov v JAR (safari busom, fakultatívne potom vo vozoch 4x4). Po návrate prehliadka centra, voľný program. Nocľah v Port Elizabeth.

10: LEGENDÁRNA GARDEN ROUTE
Raňajky. Odjazd po Garden Route - slávnej prímorskej ceste do prekrásnej rezervácie Tsitsikamma. Prechádzka dažďovým pralesom k visutému mostu cez ústie rieky Storms River. Krátka zastávka v Plettenberg Bay a príchod do pôvabného mesta Knysna (odporúčame ochutnať miestne ustrice). Nocľah v Knysna.

11: WILDERNESS & ZA PŠTROSMI DO OUDTSHOORN
Prejazd do Mossel Bay s návštevou múzea objaviteľa Bartolomeja Diaza a vyše 500 rokov starého „mliečneho“ stromu, do ktorého moreplavci ukladali poštu (fakultatívne). Potom opustíme Garden Route a vydáme sa horskými pásmi do vnútrozemského Oudtshoorn, známeho ako „hlavné mesto pštrosov“, predtým tiež „Malý Jeruzalem“, kvôli početnej židovskej komunite. Návšteva pštrosej farmy, kde okrem iného pochopíte kedysi neuveriteľne výnosný obchod s perami týchto obrovitých vtákov. Nocľah v Oudtshoorn.

12: ROUTE 62 - KAPSKÉ MESTO
Doobeda možnosť návštevy prírodného zázraku polopúšte Little Karoo - totiž jaskýň Cango Caves (vstup fakultatívne). Potom nás čaká jazda po Route 62, jednej z najkrajších ciest Južnej Afriky s dramatickým horským terénom, úrodnými údoliami rieky Breede River s bohatými farmami, rozsiahlymi vinicami a sadmi. Príchod do Kapského Mesta, nocľah.

13: MYS DOBREJ NÁDEJE
Celodenný výlet k Mysu dobrej nádeje. Cestou podnikneme výpravnú plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom sa horským pásom Chapman’s Peak vydáme v Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom nás na spiatočnej ceste čaká ešte zastávka v Simon's Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

14: KRAJINA VÍNA
Výlet do okolia mestečiek Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých vinárskych fariem, ako napríklad Delheim alebo La Motte. Po návrate prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu, a prípadne stihneme aj návštevu botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstup fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchodmi a reštauráciami. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA POBYTU:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY:
2x nocľah vo Victoria Falls, prehliadka vodopádov, plavba po Zambezi, večera Boma - od 1.429,- EUR

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg / Durban – Port Elizabeth / Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami

dopravu klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom

služby sprievodcu CK

 odnos batožiny v hoteloch a na letiskách
vstupy:
NP Kruger, Hluhluwe GR, NP Addo Elephant, NP Tsitsikamma, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), Mantenga Cultural Village & Chapman´s Peaksafari:
safari:
4x4 s rangerom v Kruger NP (cca 8h), safari mikrobus/bus v Addo Elephant NP (cca 4-5 h) a 4x4 safari v NP Hluhluwe (cca 3 h)

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR

fakultatívne vstupy, výlety a prepitné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

vízum do JAR (nutné vybaviť vopred; o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR/osoba)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: