Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Najlepšie z Južnej Afriky

Destinácia: Juhoafrická republika
Kód zájazdu: 1113931
Cena od: 2 279 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

22.10.2022 10 dní 2 279 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program


1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet skupiny do Johannesburgu.

2: JOHANNESBURG
Doobeda prílet do Johannesburgu. Nasleduje krátka okružná jazda mestom s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi, i návštevou černošského predmestia Soweto, kde sa v 70-tych rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Prejazd do Pretórie, nocľah.

3: PRETÓRIA
Návšteva Voortrekker Monument - pamätníka bitky pri Blood River. Nasleduje prehliadka hlavných zaujímavostí metropoly JAR. Zastávka na námestí Church Square a pri vládnych budovách Union Buildings. Popoludní cesta krajinou Východného Transvaalu a návšteva zlatokopeckej osady Pilgrim’s Rest s pozostatkami električkovej dráhy, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop alebo v jeho blízkosti.

4: BLYDE RIVER CANYON
Putovanie pohorím Drakensberg. Návšteva Three Rondavel 's, vyhliadky na ohromujúci Blyde River Canyon - 3. najväčší kaňon sveta. Nasleduje Božské okno s výhľadmi do hlbiny, návšteva Bourke's Luck Potholes s výtvormi rieky Treur a zastávka pri vodopádoch Lisboa či Berlin. Príchod do súkromnej rezervácie.

5: SAFARI V PRIVÁTNEJ REZERVÁCII (oblasť KRUGER NP)
Skoro ráno safari v rezervácii Mthethomusha či inej súkromnej rezervácie, ktorá je súčasťou tzv. Veľkého Krugerovho národného parku. Pri troške šťastia uvidíte „veľkú päťku“, a samozrejme aj množstvo ďalších zvierat. Popoludňajší čaj a ďalšie safari 4x4 s rangerom. Po večeri si vychutnáte africkú divočinu v atmosfére praskajúceho ohňa. Nocľah.

6: SAFARI - KAPSKÉ MESTO
Pred svitaním ďalšie safari v rezervácii. Po raňajkách prejazd do Johannesburgu a odlet do Kapského Mesta.

7: MYS DOBREJ NÁDEJE
Celodenný výlet k Mysu dobrej nádeje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom cesta horským pásom Chapman’s Peak k Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom ešte zastávka v Simon’s Town s kolóniou tučniakov (vstup fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.

8: KAPSKÉ MESTO & KRAJINA VÍNA
Dopoludnia prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Jazda lanovkou (fakultatívne) na Stolovú horu, odkiaľ uvidíte Kapské Mesto z inej perspektívy. Popoludní výlet do viníc v okolí Stellenbosch s ochutnávkou skvelého vína.

9: KAPSKÉ MESTO - PRAHA (VIEDEŇ)
Voľné doobedie môžete stráviť nákupmi na promenáde Victoria & Alfred Waterfront. Popoludní transfer na letisko v Kapskom Meste a odlet do Prahy (Viedne).

10: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA POBYTU:


VIKTÓRIINE VODOPÁDY:
2x nocľah vo Victoria Falls, prehliadka vodopádov, plavba po Zambezi, večera Boma - od 1.463,- EUR

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg – Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

7 x nocľah kategórie 3* s raňajkami 1 x obed, 2 x večera

dopravu klimatizovaným autobusom či mikrobusom

služby sprievodcu CK
odnos batožiny v hoteloch a na letiskách
safari:
3 x safari 4x4 (po 3 hodinách) v 5. a 6. deň programu
vstupy:
Karongwe Game Reserve, NP Cape Point, Voortrekker Monument, Panorama Route (Bourkes Luck Potholes, Berlin Falls, Three Rondavels), Chapman´s Peak

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 379,- EUR

fakultatívne vstupy a výlety

prepitné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

vstupné vízum JAR (nutné vybaviť vopred; možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR/osoba)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: