Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Metropole východu Kanady

Destinácia: Kanada
Kód zájazdu: 1113950
Cena od: 1 909 €
Príplatky od: 329 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

31.08.2022 9 dní Last Minute 1 909 € +329 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet do Toronta. Po prílete nasleduje transfer do hotela na trase. Ubytovanie, voľný program, nocľah.

2: NIAGARSKÉ VODOPÁDY
Prehliadka Niagarských vodopádov - prírodného divu, ktorý si prezrieme z kanadskej, prípadne aj z americkej strany. Vyhliadky na vodopády si môžeme spestriť z vrcholu veže Skylon Tower (fakultatívne). Na palube lode Maid of the Mist sa potom vydáme do tesnej blízkosti 55 m vysokej vodnej steny. Cestou späť do Toronta urobíme zastávku vo vinárskej oblasti na ochutnávke vína. Príchod do Toronta - najväčšieho mesta Kanady. Ubytovanie, voľný program, nocľah.

3: TORONTO
Prehliadka Toronta, ktorá tiež zahŕňa návštevu štíhlej veže CN Tower a jej vyhliadkovej galérie (335 m) s nádherným výhľadom na mesto a obrovské jazero Ontario. Táto 553 metrov vysoká veža bola donedávna najvyššou stavbou sveta. Nocľah v Toronte.

4: TORONTO – OTTAWA
Prejazd do metropoly Kanady Ottawy. Cestu si spestríme plavbou v prekrásnej oblasti "tisícich ostrovov", ktorými je posiaty východný breh jazera Ontario a delta rieky svätého Vavrinca. Táto prírodná oblasť tiež zasahuje hlboko do územia Spojených štátov. Po príchode do Ottawy orientačná prehliadka mesta. Ubytovanie, voľný program. Nocľah v Ottawe.

5: OTTAWA – QUÉBEC CITY
Prehliadka hlavného mesta Kanady Ottawy a jeho najatraktívnejších miest ako Rideau Canal - vodný kanál spájajúci Ottawu s jazerom Ontario, Byward a radu ďalších zaujímavostí. Rovnako navštívíme budovu parlamentu Parliament Hill. Popoludní prejazd do Québec City, metropoly rovnomennej kanadskej provincie. Ubytovanie, nocľah.

6: QUÉBEC CITY
Prehliadka mesta, ktoré je právom považované za kolísku francúzskej, neskôr britskej kolonizácie Kanady. Québec City patrí k vôbec najstarším miestam v Severnej Amerike, na ktorom sa úspešne zachytili európski osadníci. Veď francúzsky objaviteľ Jacques Cartier tu nechal vybudovať zimnú pevnosť s nespočetnou posádkou už v roku 1535. V meste uvidíme budovu parlamentu, historickú štvrť Upper Town, luxusný zámocký kostol Chateau Frontenac a ďalšie pôvaby okúzľujúceho mesta, pôsobivé architektúry rušných úzkych uličiek. Vo vidieckej oblasti ostrova Orleans navštívime vodopády Montmorency, ktoré sú s výškou 84 m najvyššie v provincii Québec. Popoludní individuálny program v meste. Ubytovanie, nocľah.

7: QUÉBEC CITY – MONTREAL
Ráno odchod pozdĺž rieky svätého Vavrinca do Montrealu - mesta takmer európskeho vzhľadu a tiež najväčšia a najvplyvnejšia metropola francúzsky hovoriacej provincie Québec. V Montreale podnikneme okružnú jazdu, pri ktorej si prezrieme moderné finančné centrum s mrakodrapmi, prístavné oblasti, staré mesto, gotickú baziliku Notre-Dame de Montréal či pahorok Mount Royal - ktorému mesto vďačí za svoje meno. Nocľah v Montreale.

8: ODLET DO PRAHY(VIEDNE)
Dopoludnia voľný program v Montreale. Popoludní potom nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy.

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Cena zahrnuje:
leteckú doravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7 x ubytovanie kategórie 3 *
doprava autobusmi alebo mikrobusmi
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 12 osôb)
vstup na vyhliadkovú vežu CN Tower v Toronte
plavba loďou do blízkosti Niagarských vodopádov
ochutnávka vína v oblasti Niagara Falls
plavba loďou v oblasti Tisícich ostrovov

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 329, - EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
poistenie ECP 3,50 EUR/os./deň
vízum do Kanady - alebo eTA autorizáciu (moťnosť požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan biometrického pasu)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: