Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Keňa - Tanzánia - Zanzibar

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114003
Cena od: 4 289 €
Príplatky od: 539 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

08.11.2021 16 dní 4 289 € +539 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom do Nairobi s prestupom. Večer prílet, privítanie na letisku, transfer do hotela 4*, nocľah.

2: NAIROBI – JAZERO NAIVASHA
Po raňajkách v hoteli cesta k jazeru Naivasha. Okolo obeda príchod do lodge na teplý obed. Popoludní plavba loďou po jazere Naivasha. Jazero, obrastené papyrusom, leží na dne veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Je obľúbeným odpočinkovým miestom pre hrochy, na jeho brehoch sa pod akáciami prechádzajú žirafy, zebry, impaly, gazely, antilopy losie, a v korunách stromov sa preháňajú guerézy pláštikové. V neposlednom rade je výborným miestom na pozorovanie vtáctva. Určite sa tu stretnete s majestátnym orlom jasnohlasým. Večera a nocľah v lodge 4*.

3: JAZERO NAIVASHA - NP MASAI MARA
Po raňajkách odjazd do NP Masai Mara. Cesta vedie na juh cez Nairobi, ďalej smerom k tanzánskej hranici a trvá cca 6,5 hodiny. Zastávka na vyhliadkovom mieste, kde budete mať čas vyfotografovať si nádhernú panorámu veľkej priekopovej prepadliny Great Rift Valley. Obed formou balíčku. Hneď popoludní príchod do parku a popoludňajšie safari v Masai Mara, ktoré prebieha cestou do lodge. Večera a nocľah v lodge 5*.

4: NP MASAI MARA
Raňajky, celodenné safari v parku. Stravovanie a nocľah v lodge. Pláne Masai Mara ležia v juhozápadnej časti Kene. Južnú hranicu s Tanzániou tvorí rieka Mara. Môžete tu pozorovať desiatky rôznych druhov živočíchov - zebry, žirafy, byvoly, oryxov, antilopy, pakone, slony, hyeny, šakalov, pštrosy, gepardy a levy, čakajúcich na svoju príležitosť. Tu máte tiež najväčšiu šancu uvidieť leopardy, ktoré sa radi ukrývajú v korunách stromov. V rieke Mara žijú hrochy a obrovské krokodíle nílske. Každoročne sem migrujú obrovské stáda pakoňov. Veľká migrácia je hlavným dôvodom, prečo je Masai Mara taká slávna. Počas októbra a novembra migrujú hlavné stáda späť do Serengeti, ale v Masai Mara zostávajú tzv. rezidentné stáda, pre ktoré ponúka park dostatok potravy po celý rok.

5: NP MASAI MARA - NP SERENGETI
Po raňajkách odchod do NP Serengeti. Hranicu prekročíte v Isebania na kenskej strane a v Serari na tanzánskej strane. Do NP Serengeti prídete zo západnej strany bránou Ndabaka. Obed formou balíčku. Safari cestou do stredu parku, kde je zabezpečená večera a ubytovanie v lodge 5*.

6: NP SERENGETI
Celodenné safari v NP Serengeti, ktorý je najväčším a najslávnejším tanzánskym národným parkom. Učarujú vám jeho rozsiahle pláne, tiahnuce sa do nekonečna na všetky svetové strany a hostiace permanentne okolo 1 milióna kusov pasúcej sa zveri. Park je domovom slonov, žiráf, zebier, gaziel, impál, pakoňov, a ďalších druhov zvierat. Vďaka veľkej ponuke potravy je obľúbený predátormi - levmi, gepardmi, leopardmi a hyenami. Žije tu tiež viac než 500 druhov rôznych vtákov. Večera a nocľah v lodge 5*.

7: NP SERENGETI - NGORONGORO
Raňajky, odchod do chránenej krajinnej oblasti Ngorongoro. Cestou ešte dopoludňajšie safari v Serengeti. Obed formou pikniku. Ďalšia cesta oblasťou Malanja Depression, ktorá je domovom Masajov, pasúcich tu svoje stáda. Potom už vystúpite na okraj hlavného krátera Ngorongoro. Príchod do lodge 5*, ktorá leží na okraji krátera a ponúka úžasný výhľad na jeho dno. Voľno na relax, večera, nocľah.

8: KRÁTER NGORONGORO - LAKE MANYARA
Po raňajkách v lodge zostup na dno krátera Ngorongoro. Safari v kráteri s obedom formou balíčku v dĺžke maximálne 6 hodín. Časové obmedzenie je nastavené vládou, preto vás žiadame o rešpektovanie tohto nariadenia. Kráter Ngorongoro je kaldera s rozlohou cca 8.000 km2, sformovaná prepadom vulkánu po veľmi silnom výbuchu sopky, pôvodne vysokej ako Kilimanjaro. Dnes je uzavretou oblasťou s unikátnym ekosystémom, kde nájdeme savanu, sodné jazierka, močiar aj les. Je domovom mnohých druhov afrických cicavcov, a žijú tu aj ohrozené nosorožce čierne. Je jedným z posledných miest na Zemi, kde sa vám ešte pošťastí vidieť „veľkú päťku“, kam patrí byvol, slon, leopard, lev a nosorožec. Popoludní možnosť návštevy masajskej bomy (cca 35,- $/osoba). Odchod k jazeru Manyara. Večera a nocľah v lodge 5*.

9: LAKE MANYARA
Raňajky, potom odjazd do NP Lake Manyara a celodenné safari. Alkalické jazero Manyara, obľúbené pelikánmi a plameniakmi, leží v susedstve Veľkej priekopovej prepadliny. Park je pastvou pre oči najmä pre tunajší vtáčí život. Môžeme ale pozorovať aj hrochy, žirafy, slony, prasce pralesné a rôzne druhy antilop. Vegetáciu parku tvorí najmä dažďový prales. Večera a nocľah v lodge 5*.

10: LAKE MANYARA - ARUSHA - ZANZIBAR
Raňajky, odchod do Arusha. Obed formou balíčku. Hneď popoludní odlet na ostrov Zanzibar miestnou leteckou spoločnosťou. Po prílete na Zanzibar transfer do hotela 3* na severe ostrova - do letoviska Nungwi. Ubytovanie v hoteli, pobyt s raňajkami.

11 - 14: POBYT NA ZANZIBARE
Pobyt v hoteli s odpočinkom na bielych plážach „ostrova korenia“. Kúpanie, opaľovanie, vodné športy. Vydáte sa na celodenný výlet s návštevou starej časti hlavného mesta Zanzibaru, tzv. Stone Town, ktorý je pod ochranou UNESCO. Tiež si pozriete farmu na pestovanie korenia, kde sa budete podľa vône snažiť uhádnuť, o ktorý druh korenia sa jedná. Výlet je zahrnutý do ceny zájazdu. S organizáciou ďalších prípadných výletov a aktivít vám bude nápomocný váš český sprievodca.

15: ODLET ZO ZANZIBARU – PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Skoro ráno transfer na letisko a odlet zo Zanzibaru s prestupmi. Večer prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka:
v prípade záujmu je možné zmeniť hotel na Zanzibare (ceny na vyžiadanie).

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 6 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Nairobi a Zanzibar - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) prelet Arusha - Zanzibar

1 x nocľah v Nairobi v hoteli 4* s raňajkami 8 x nocľah v lodge 4*- 5* s plnou penziou

safari podľa programu vrátane vstupov do NP

transfery terénnym vozidlom s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne

1 liter vody na osobu počas safari

transfer letisko - hotel - letisko na Zanzibare

5 x nocľah v hoteli Langi Langi Bungalows 3* s raňajkami

celodenný výlet do Stone Towne a na farmu pestovania korenia

služby českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 539,- EUR

vstupné

vízum do Kene cca 51,- USD (nutné žiadať elektronicky pred odletom)

vstupné vízum do Tanzánie 50,- USD (nutné žiadať elektronicky pred odletom)

prepitné miestnym sprievodcom

pobytová taxa na Zanzibare cca 5,- USD/osoba (platí sa pri odchode z hotela na Zanzibare)

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: