Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,51 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Uganda - Rwanda

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128442
Cena od: 4 839 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Expedícia

Výber termínu

12.10.2021 13 dní 4 839 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Entebbe s prestupom.

2: PRÍLET DO ENTEBBE – LAKE VICTORIA
Po prílete transfer do hotela, voľno na relax. Poobede krátka prechádzka po brehu jazera Victoria. Večera a nocľah v hoteli.

3: ENTEBBE – KAMPALA – MASINDI
Po raňajkách odchod do Kampaly, hlavného mesta Ugandy. Krátka prehliadka mesta, ktorej zlatým klincom je návšteva kráľovských hrobiek Kasubi (UNESCO). Obed. Poobede transfer do Masindi. Večera a nocľah v hoteli.

4: MASINDI – BUDONGO FOREST – TREK ZA ŠIMPANZMI – NP MURCHISON FALLS
Skoré raňajky. Odchod do rezervácie Budongo Forest. Trek pralesom s pozorovaním šimpanzov. Po skončení transfer do blízkeho NP Muchrison Falls so zastávkou v rybárskej dedinke na brehu jazera Albert. Po príchode do Paraa Safari Lodge skorý obed a ubytovanie. Poobede plavba loďou medzi kúpajúcimi sa hrochmi k úžasným vodopádom Murchison a zároveň lodné safari, kde môžete pozorovať divoké zvieratá, ktoré sa k rieke sťahujú. Večera a nocľah v lodge.

5: NP MURCHISON FALLS – GREAT RIFT VALLEY – FORT PORTAL
Za svitania tradičné ranné safari v NP Murchison Falls. Návrat do lodge na raňajky. Odchod do mesta Fort Portal. Cesta ponúka úchvatné pohľady na jazero Albert a veľkú priekopovú prepadlinu Great Rift Valley (UNESCO). Obed formou pikniku. V okolí Fort Portal sa okrem nádhernej zelene a kopcovitej krajiny nachádzajú rozľahlé čajové plantáže. Večera a nocľah v hoteli.

6: FORT PORTAL – NP QUEEN ELIZABETH
Raňajky. Návšteva miestnej tržnice a centra mesta. Odchod do NP Queen Elizabeth so zastávkou na rovníku. Cestou môžete obdivovať nádherné pohorie Ruwenzori (UNESCO) tvoriace hranicu s Kongom. Ubytovanie a obed v Mweya Safari Lodge s vyhliadkou na jazero Edward. Popoludní plavba loďou po kanáli Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George a je miestom s obrovskou koncentráciou hrochov, vodných byvolov, slonov, vodušiek a vodných vtákov. V podvečer krátke safari v okolí lodge. NP Queen Ellizabeth je jedným z najkrajších afrických parkov. Večera a nocľah v lodge.

7: NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA) – NP BWINDI
Po skorých raňajkách cesta naprieč savanou pozdĺž hranice s Kongom do Ishasha, južnej časti parku, kde s trochou šťastia uvidíte „stromové levy“. Tie sa naučili odpočívať v korunách stromov, kde ich neruší dupot slonov, či hmyz. Obed formou pikniku. Po skončení celodenného safari v NP Queen Elizabeth odchod do NP Bwindi. Večera a nocľah v lodge.

8: NP BWINDI (UNESCO) – TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI
rangermi. Tí Vás oboznámia s pravidlami treku za horskými gorilami, ktorý Vás dnes čaká. Cesta môže trvať 1 – 4 hodiny a môže byť náročnejšia. Nutná je kvalitná treková obuv a nepremokavé oblečenie. Gorily sa väčšinou pohybujú v kopcoch ukrytých v dažďovom pralese. Počas ich pozorovania panujú prísne pravidlá. Ku každej rodine môže byť pustených maximálne 8 návštevníkov denne. Preto je možné, že budete rozdelení do viacerých skupín. S gorilami je možné stráviť maximálne 1 hodinu. Po skončení treku návrat do lodge na neskorší obed. Poobede voľno na relax s možnosťou návštevy miestnych dedín a poznávanie tradičnej kultúry (fakultatívne). Večera a nocľah.

9: NP BWINDI – KIGALI
Po raňajkách odchod do Rwandy. Hranicu prejdete v meste Cyianika. Po príchode do Kigali ubytovanie v hoteli, obed. Poobede prehliadka Kigali, nadčasového architektonicky veľmi zaujímavého moderného mesta. Návšteva pamätníku rwandskej genocídy, kde sa detailne zoznámite s touto smutnou časťou histórie krajiny. Večera a ubytovanie v hoteli.

10: KIGALI – NYANZA – HUYE – PRALES NYUNGWE
Skoré raňajky, odchod do Nyanzy. Prehliadka kráľovského paláca. Obed v reštaurácii. Pokračovanie cesty do Huye (predtým Butare). Návšteva národného múzea Rwandy, kde sa zoznámite s kultúrnym a sociálnym vývojom krajiny. Obed. Pokračovanie cesty do pralesa Nyungwe, kde Vás čaká adrenalínová prechádzka „Canopy walk“ (cca 2 hodiny, možno zameniť za menej náročnú, info f CK), kde okrem poznávania miestnej fauny a flóry zažijete i neskutočný pocit z chôdze po visutých mostoch zavesených 60 m vysoko medzi stromami. Transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

11: NUYNGWE – KIBUYE
Po raňajkách návšteva továrne na spracovanie čaju. V okolí Nyungwe sa pestuje výborný čaj. Odchod do Kibuye, obed v lodge. Poobede plavba loďou po jazere Kivu, ktorá tvorí hranicu s Kongom. Pohľad na okolitú kopcovitú krajinu Vám učaruje. Návrat do lodge, večera, nocľah.

12: KIBUYE – KIGALI – ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Odchod do Kigali. Fakultatívne možnosť návštevy ďalšieho veľmi autentického pamätníku genocídy – Ntamara Genocide Memorial Centre. Tento pamätník pripomína smrť 5 000 ľudí, ktorí boli v tejto oblasti počas genocídy zavraždení. Pamätník samotný je postavený priamo v kostole, kde došlo k upáleniu bezmála 1 000 Tutsiov, ktorí sa tu schovávali pred násilnosťami. Pokračovanie cesty do Kigali. Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka:
deti do 15 rokov sa nemôžu zúčastniť treku na horské gorily, ani treku za šimpanzmi. Deti do 6 rokov sa nemôžu zúčastniť prechádzky "Canopy walk" v pralese Nyungwe. Ide o nariadenie správ parkov, ktoré je potrebné akcpetovať. Jená sa o zájazd expedičného charakteru, v priebehu ktorého môže dôjsť k zmene trasy, dĺžky pobytu a ubytovania. Pre cesty do Ugandy a Rwandy je vyžadované platné očkovanie proti žltej zimnici (nutné už pre vydanie víz).

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
letenku Praha - Entebbe a Kigalli - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) všetky transfery automobilom Toyota Landcruiser 4x4 vstupy do národných parkov a navštívených objektov 10 x nocľah v hoteloch 4* s plnou penziou všetky aktivity podľa programu vstupné povolenie na trekk za šimpanzmi asistenciu českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR vstupné víza (východoafrické vízum zahŕňa vstupy do Ugandy, Rwandy a Kene – elektronická žiadosť, vybavenie trvá min. 2 týždne) povolenie na trek za hroskými gorilami 600,- USD/osoba (hradí sa v USD) prepitné miestnym sprievodcom (5 – 15,- USD/osoba/deň) cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: