Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,09 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Letecké safari v Keni

Destinácia: Keňa
Kód zájazdu: 1128445
Cena od: 5 669 €
Príplatky od: 569 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.04.2021 10 dní Last Minute 5 669 € +569 € odlet: Praha letecká
01.07.2021 10 dní 5 849 € +569 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
V ranných hodinách odlet do Mombasy s prestupom. Vo večerných hodinách prílet do Mombasy, privítanie na letisku a transfer do hotela 5 *, nocľah s raňajkami.

2: MOMBASA - NP TSAVO EAST
Po skorých raňajkách v hoteli transfer na letisko. V 10:00 hod odlet luxusným lietadlom Cessna 208B Grand Caravan do NP Tsavo East. Tu presadnete do terénneho auta a pôjdete do blízkeho Satao Camp 3*+, kde je zaistený obed. Popoludní safari v parku. Večera a nocľah v Satao Camp.

3: NP TSAVO EAST - NP TSAVO WEST
Skorý budíček. V kempe je podávaná káva a čaj, vrátane drobného občerstvenia. Odchod na tradičné ranné safari. Táto doba je pre pozorovanie divokej zveri najvhodnejšia, pretože vďaka nižším teplotám sú zvieratá, najmä potom šelmy, najviac aktívne. Návrat do kempu na bohaté bufetové raňajky. Potom check out a odlet do NP Tsavo West. Po prílete do parku ubytovanie v Severin Safari Camp 4 *, kde je zaistený obed. Po obede čas na relaxáciu v kúpeľnom centre s bazénom patriacim do vybavenia kempu (kúpeľné procedúry nie sú v cene zájazdu). Užite si masáž s úžasným výhľadom na okolité scenérie a zver prichádzajúce za pastvou až do kempu. Pri troche šťastia môžete obdivovať majestátne Kilimanjáro. Popoludní návšteva prameňov Mzima - hlavná atrakcia NP Tsavo West. Večera a nocľah v Severin Safari Camp.

4: NP TSAVO WEST
Dopoludňajšie a popoludňajšie safari v parku. Obed v kempe. Neskoro popoludní odchod na Poacherovu rozhľadňu, kde si sa pohárom sektu vychutnáte úžasný výhľad na oblasť El Turesh a na západ slnka. Večera a nocľah v Severin Safari Camp.

5: NP TSAVOWEST - NP AMBOSELI
Skorý budíček a ranné safari v parku. Dozviete sa veľa o africkej divočine, o miestnom ekosystéme, živote vtákov a ďalších obyvateľov parku. Návrat na raňajky do kempu. Potom odlet do NP Amboseli. Po pristátí presadnete do terénneho automobilu počas krátkej cesty do kempu si užijete veľa nádherných výhľadov na okolitú krajinu a divokú zver. Ubytovanie a obed v Sata Elerai Camp 4 *, odkiaľ je nádherný výhľad na horu Kilimanjáro. Po obede návšteva masajskej bomy, kde sa zoznámite s tradičným životom tohto slávneho kmeňa. Večera s pozorovaním západu slnka v buši. Cestou späť do kempu si užijete unikátny zážitok - nočné safari, kedy môžete uvidieť zvieratá, ktoré vo dne neuvidíte. Nocľah v Sata Elerai Camp 4*.

6: NP AMBOSELI
Celodenné safari v parku Amboseli. Na obed sa môžete vrátiť do kempu, či zvoliť obed formou piknikového balíčka v parku. V prípade, kedy máte zaistené privátne auto, záleží len na vašej dohode s vaším sprievodcom. Večera a nocľah v Sata Elerai Camp.

7: NP AMBOSELI - NP MASAI MARA
Skorý budíček, občerstvenie v kempe a potom odchod na tradičné ranné safari. Návrat do kempu na bohaté raňajky. Potom odlet do NP Masai Mara. Po prílete do parku ubytovanie v Karen Blixen Camp 5*, kde je zaistený obed. Po obede čas na relaxáciu. Popoludní safari v NP Masai Mara. Večera a nocľah v Karen Blixen Camp.

8: NP MASAI MARA
Celodenné safari v NP Masai Mara. Tento park je preslávený najmä vďaka každoročnej migrácii obrovských stád pakoňov a zebier, ktorá prebieha od júla do októbra, ale park ponúka úžasné safari počas celého roka. Práve tu máte najvyššiu šancu stretnúť celú "Veľkú päťku", do ktorej patrí lev, slon, nosorožec, byvol a leopard. Stravovanie a nocľah v Karen Blixen Camp. Tento deň máte tiež možnosť uskutočniť ranné safari v balóne (za príplatok), kedy sa letí nad územím parku cca 1 hodinu a let je zakončený raňajkami v buši so šampanským.

9: NP MASAI MARA - NAIROBI - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky v buši, podávané na mieste s úžasným výhľadom do krajiny, kde sa natáčal slávny film Spomienky na Afriku. Transfer na letisko, odlet do Nairobi na letisko Wilson, kde pristanete okolo poludnia. Individuálne voľno. Možnosť zaistenia obeda v reštaurácii Carnivore, ktorá leží cca 10 min jazdy od letiska Wilson, alebo denného izby v Nairobi. Transfer na medzinárodné letisko. Odbavenie a odlet do Prahy s prestupom.

10: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy, či Viedne.

Poznámka:
program začína odletom z Mombasy každý piatok. Program je možné predĺžiť o 1 deň v Masai Mara, fakultatívne možno zájazd predĺžiť o pobyt pri oceáne (ceny na vyžiadanie v CK). Detské ceny 2 - 12 rokov na vyžiadanie v CK. V cenových kalkuláciách sú použité ceny leteniek v najnižších knihovacích triedach.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Mombasa a Nairobi - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadaníe, možný príplatok ) všetky prelety medzi parkami luxusným lietadlom Cessna 208B Grand Caravan let Masai Mara - Nairobi Wilson Airport všetky transfery podľa programu ubytovanie podľa programu s plnou penziou safari podľa programu všetky vstupy do NP a poplatky s tým spojené pitnú vodu v kempoch a počas safari služby práčovne všetky aktivity podľa programu služby profesionálneho anglicky hovoriaceho safari sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 569,- EUR cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň vstupné vízum do Kene (nutné žiadať elektronicky na adrese ) prepitné ( odporúčané sprepitné 7 - 15, - USD / osoba / deň ) fakultatívne predĺženie o pobyt pri oceáne fakult. predĺženie o 1 noc v NP Masai Mara

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: