Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Cesta divokým Ladákhom

Destinácia: India
Kód zájazdu: 1129231
Cena od: 2 509 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

08.09.2021 15 dní 2 509 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom a od let do Dillí.

2: DILLÍ – LEH
Prílet do Dillí v nočných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Dopoludnia transfer na letisko, odlet do Lehu, transfer do hotela, ubytovanie. Voľno k aklimatizácii, nocľah v Lehu (3.550 m nm).

3: LEH
Raňajky. Prehliadka pevnosti, pripomínajúce tibetskú Potála, kláštorov Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhľadom na mesto, a moderné japonské stúpy Shanti. Zastávka na miestnom trhovisku. Nocľah v Lehu.

4: LEH – ÚDOLIE NUBRA
Raňajky. Odchod po najvyššie položenej ceste sveta cez priesmyk Khardung La (5.602 m nm) do údolia Nubra. Prehliadka dedín Hundur a Deskit, piesočných dún v okolí, ktoré s ťavami dvojhrbými vytvárajú saharskú atmosféru a diskitského kláštora. Zastávka pri horúcich prameňov v Panamiku. Nocľah v údolí Nubra (3100 m n.m).

5: NUBRA – LEH – BASGO – LIKIR - ALCHI
Raňajky. Odchod späť do Lehu a pokračovanie do Alchi. Zastávka v kláštorných areáloch v Basgu a Likiru. V Alchi prehliadka kláštora so zaujímavými nástennými maľbami v kašmírovom štýle, nocľah v Alchi (3.400 m nm).

6: ALCHI – DHA – SANJAK – KARGIL
Raňajky. Odchod pozdĺž rieky Indus do DHA Hanu, scénické dediny, ktorej obyvatelia sú zrejme potomkami vojakov Alexandra Macedónskeho. Pokračovanie cez priesmyky Kanji La (5.255 m nm) a Fotu La (4174 m nm) do islamského Kargil, nocľah v Kargil (2.750 m nm).

7: KARGIL – PADUM
Raňajky. Skorý ranný odchod scénickým údolím Suru do Zanskaru. Cestou výhľady na vysokohorské ľadovce Darung Drung a Parkachik na svahoch dominantných sedemitisícoviek Kun a Nun. Prejazd sedlom Pens La (4.450 m nm) Nocľah v Padumu (3.505 m nm).

8: KARSHA – STONGDEY – SANI
Raňajky. Návšteva kláštorov vo folklórnych osadách Karshi, Stongdey a Sani v nadzemskej krásnej zanskarskej horskej krajine. Návrat do Padumu, nocľah.

9: PADUM – KARGIL
Raňajky. Odchod do Kargil, cestou návšteva vyhláseného kláštora v Lama - Uru a skalného reliéfu Budhu v Mulbekhu. Nocľah v Kargil.

10: KARGIL – LEH
Raňajky. Návrat do Lehu so zastávkou v rizongskej gompe, nocľah v Lehu.

11: LEH – SARCHU
Raňajky. Odchod proti prúdu rieky Indus do Upshi a ďalej vysokohorskou krajinou cez priesmyky Taglang La (5.328 m nm) a Lachlung La (5.060 m nm) do Sarchu. Nocľah v Sarchu.

12: SARCHU – MANALI
Raňajky. Prejazd himalájskou krajinou údolia Lahaul a priesmyky Baralacha La (4.883 m nm) a Rohtang La (3.978 m nm) do Manali v údolí Kull. Nocľah.

13: CHANDIGARH – DILLÍ
Raňajky. Skorý odchod z Manali do Chandigarh, pokračovanie expresom Shatabdi do Dillí. Transfer zo stanice do hotela, ubytovanie.

14: ODLET Z DILLÍ
Raňajky. Voľno, možnosť fakultatívnych výletov. Večer odchod na letisko, odlet do Prahy.

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Dillí - Leh a Dillí - Praha s medzipristátiami - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
12 x nocľah s raňajkami
transfery a program podľa itinerára
sprievodcu CK (min. 16 osôb) a miestneho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349, - EUR
indické vízum
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: