Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,09 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Francúzsko - Belgisko - Holandsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1129997
Cena od: 345 €
Príplatky od: 185 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

10.05.2021 5 dní 345 € +185 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Francúzske skvostné katedrály, Vézelay - pútne miesto k svätej Márii Magdaléne, Mariánske pútnické miesta Banneux a Beauraing, Antverpy - Rubenssovo mesto a najväčšie mesto Belgicka s nádhernou gotickou katedrálou Panny Márie, Scheveningen, prímorská časť mesta Haag, Zaanse Schans, skanzen s veternými mlynmi a typickými rybárskymi domčekmi, hlavné mesto Holandska Amsterdam a Rotterdam „Brána do Európy“.

Program zájazdu:   
1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lyonu /UNESCO/. Návšteva Katedrály Notre-Dame de la Fourviére z 19. storočia, ktorá je dominantou mesta. Panoramatická jazda krajom Burgundsko, ktorý bol v stredoveku domovom najvýznamnejších kostolov a kláštorov v západnej Európe. Návšteva mestečka Vezelay s románskou Bazilikou z 11. storočia, kde sú uchované  ostatky sv.  Márie Magdalény. Ich pravosť potvrdil v roku 1058 pápež Štefan IX. Následne sa Bazilika stala jedným z najdôležitejších pútnických miest v Európe. Odchod do oblasti Champagne, ubytovanie v blízkosti mesta Remeš.  

2.deň:

po raňajkách návšteva  svetoznámej gotickej Katedrály Notre – Dame v Remeši.  Prvá Katedrála na tomto mieste stála už v roku 401 a prvá korunovácia v Remeši bola v roku 816. Tradícia pokračovala až do roku 1824, Remeš bola svedkom korunovácie všetkých francúzskych kráľov. Dnešná Katedrála bola vybudovaná na žiadosť remešského arcibiskupa v 13. storočí a mala odpovedať významu korunovácie. Bohatá sochárska výzdoba je unikátna. Z celkového počtu 2 300 sôch je 56 postáv kráľov Francúzska. Presun do Belgicka. Návšteva pútnického miesta Banneux, kde sa v roku 1933 zjavovala Panna Mária  dievčaťu Mariette Becovej. Na mieste zjavenia postavili v ten istý rok malú kaplnku, vysvätenú na sviatok Nanebovzatia Panny Márie za účasti asi 60.000 veriacich. Miesto navštívil i sv. Ján Pavol II. Následne návšteva významného pútnického miesta Beauraing, kde sa Panna Mária zjavila 5 deťom vo veku 9 až 15 rokov v období od 19.11.1932 do 3.1.1933. Miesto zjavení bolo uznané Cirkvou a aj toto miesto navštívil sv. Ján Pavol II. Odchod na ubytovanie v blízkosti Bruselu.  

3.deň:

po raňajkách prehliadka historického centra  hlavného mesta Belgicka Brusel. Námestie Grand Place /UNESCO/, jedno z najkrajších v Európe, cechové domy, gotická Katedrála sv. Michala a sv. Goduly so skvostnými vitrážami. Symbol mesta Manneken Pis. Presun do Antwerp – veľkého európskeho prístavu na rieke Selde, centra diamantového priemyslu a obchodu, rodiska flámskeho maliara Van Dycka a domova významného maliara P. P. Rubensa. Krátka prehliadka historického centra – cechové domy, radnica a najväčší chrám v Belgicku – Katedrála Panny Márie. Odchod na ubytovanie.  

4.deň:

po raňajkách  odchod do Rotterdamu, ktorý je vďaka svojmu prístavu Europoort nazývaný  „Brána do Európy“. Symbolom mesta je 185 m vysoká vyhliadková veža Euromast, najvyššia v celom Holandsku. Centrum má zaujímavú a originálnu architektúru, ako napríklad most Erasmusbrug. Následne presun cez prímorské letovisko Scheveningen /krátka  foto zastávka/ do skanzenu Zaanse Schans – múzeum pod šírym nebom, kde nájdete populárne veterné mlyny, obytné domy, hospodárske budovy a spoznáte tradičný život Holandska… Čaká tu na Vás ukážka výroby drevákov a syrov, ktoré sú veľmi chutné a budete si ich môcť aj zakúpiť. Odchod na ubytovanie.  

5.deň:

po raňajkách presun do Amsterdamu, hlavného mesta Holandska, ktoré má jedno z najväčších historických mestských centier v Európe, pochádzajúce zo 17. storočia. Vďaka systému kanálov (holandsky „gracht“) si mesto vyslúžilo prezývku „Benátky severu“. Pešia prehliadka -  živá pešia zóna Damrak, námestie Dam, Radnica, kráľovský palác, historický areál Begijnhof, kde v minulosti žili zbožné ženy, najstarší dom je z roku 1475 a je pravdepodobne najstarším holandským domom.  Fakultatívne plavba loďou po grachtoch /12 €/. Návšteva najvýznamnejšieho pútnického miesta v Holandsku, kde sa v rokoch 1945 až 1954 zjavovala Panna Mária Ide Peerdemanovej. V zjaveniach sa opakuje, že Panna Mária je Matkou všetkých národov. Pod vedením Idy namaľoval nemecký maliar Heinrich Repke už v roku 1951 známy obraz Matky všetkých národov. V nasledujúcom roku preniesli obraz do špeciálnej kaplnky v Amsterdame (Diepenbrockstr. 3), kde sa nachádza dodnes a je predmetom úcty stále rastúceho počtu pútnikov a mariánskych ctiteľov. O kaplnku sa starajú sestričky z Rodiny Panny Márie Spoluvykupiteľky. Slovenská sv. omša, osobné modlitby. Odchod na letisko, odlet do Viedne.


V cene je zahrnuté:

letenka Viedeň – Lyon, Amsterdam - Viedeň, lux bus, 4 x ubytovanie s raňajkami,  duchovný doprovod, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

servisné poplatky 185 ,- €,  transfer na letisko a z letiska Viedeň 15,- €, mestská taxa, platí sa na mieste, vstupy, sedadlo v prednej časti autobusu 15,-- €

Možný príplatok:
- komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu, poistné  krytie do výšky 80 % storno poplatku:  10,- €

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: