Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Zambia - Malawi

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1130439
Cena od: 3 879 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

26.08.2022 18 dní Last Minute 3 879 € +549 € odlet: Praha letecká
23.09.2022 18 dní 3 879 € +549 € odlet: Praha letecká
07.10.2022 18 dní 3 879 € +549 € odlet: Praha letecká
04.11.2022 18 dní 3 879 € +549 € odlet: Praha letecká
18.11.2022 18 dní 3 879 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Livingstone.

2: ZAMBIA: LIVINGSTONE
Prílet do Livingstone, transfer do lodge, popoludňajšie stretnutie pred začiatkom zájazdu. Ak čas dovolí, možnosť vydať sa k rieke Zambezi a slávnym Viktóriiným vodopádom.

3: ZAMBIA: LIVINGSTONE – KAFUE RIVER
Skorý ranný odchod. V špeciálnom vozidle upravenom na cestovanie mimo hlavné cestné ťahy (safari truck) sa vydáme cez zvlnenú krajinu Miombo Hills do údolia Zambezi a následne kúsok proti prúdu jedného z prítokov - rieky Kafue. Na jej brehu si vychutnáme západ slnka. 505 km (ROV)

4 - 5: ZAMBIA: RIEKA ZAMBEZI
Nenáročný dvojdenný výlet v kanoe zákutiami dolného toku štvrtej najdlhšej africkej rieky. Z neobyčajnej perspektívy tu môžeme pozorovať prírodu, ktorej stredobodom je životodarný veľtok. Nad harmonickým spolužitím všetkého tvorstva a rastlinstva starostlivo bdie Nyami Nyami - hadí duch a riečny boh kmeňa Tonga. Pokojný tok rieky nás prirodzene zladí s tempom nedotknutej divočiny aj obyvateľov dedín na jej brehoch. Nocľah v stanoch na Ostrove sloních kostí (Elephant Bones Island). 5. deň návrat motorvým člnom do lodge. 4. deň ROV aj 5. deň RO

6: ZAMBIA: LUSAKA A VEĽKÁ VÝCHODNÁ CESTA
Dojazd do Lusaka, metropoly Zambie, podľa časových možností nakupovanie. Popoludní opäť vyrazíme do prírody - prejazd po Veľkej východnej ceste mestečkami, dedinami a okolo pouličných trhoch, kde možno často nájsť nejeden skrytý poklad v podobe autentických afrických suvenírov. Ak sa Vám na trhovisku zapáči konkrétny kúsok, neváhajte. Všetko je vyrábané ručne a každý kus je originál, druhý taký inde nezoženiete. 380 km (ROV)

7 - 9: ZAMBIA: NP SOUTH LUANGWA
Tento nebrúsený diamant medzi africkými rezerváciami je síce trochu v tieni známejších oblastí, však si s nimi v ničom nezadá. Nájdeme tu hojnú populáciu slonov, leopardov, krokodílov či hrochov. Krajinný vzorec parku poskytuje príležitosti k pešiemu safari, tzv. stopovanie zveri, ktorému sa tu oddáme. Mimo klasického safari v otvorenom terénnom voze nás čaká ďalší hodnotný zárez na cestovateľskej pažby - nočné safari. Pri troche šťastia budeme svedkami lovu niektoré z šeliem. 480 km (RO) Poznámka: pri nepriazni počasia bude pešie safari nahradené safari v terénnom voze.

10: MALAWI: KUTI
Prejazd do Malawi, krátka návšteva hlavného mesta Lilongwe a následný prejazd do rezervácie Kuti. Mimo najznámejších zástupcov africkej fauny tu nájdeme stáda pakoňov a antilopy vranej s typickými šablovitými rohmi. 390 km (ROV)

11 - 12: MALAWI: MASIV MULANJE
Deň začneme návštevou čajovej plantáže s ochutnávkou lahodných miestnych produktov, aby sme sa potom vydali podmanivou krajinou kopcovitej savany k masívu Mulanje. Najvyšší bod tohto skalného útvaru je so svojimi 3002 metrami zároveň najvyšším bodom Malawi. Na úpätí jeho svahov boli nájdené pozostatky našich predkov, ktorí v tejto oblasti hospodárili už v dobe kamennej. Nenáročné vychádzky v okolí masívu. 350 km (RO)

13 - 14: MALAWI: NP LIWONDE
Národný park Liwonde v tieni majestátnych baobabov je domovom najväčšej populácie slonov v Malawi. My sem však zavítame kvôli pozorovaniu iného druhu veľkých afrických cicavcov - kriticky ohrozeného nosorožca dvojrohého. Po dlhých desaťročiach sa park tiež pokúša o presídľovanie levov a gepardov. Nevšedné stretnutie nás čaká aj v ríši vtáctva. NP Liwonde je dnes prakticky jediným miestom s početnejším výskytom pestrofarebného papagája agapornisa rúžohlavého. Aj keď ho nájdeme sporadicky aj na iných miestach juhoafrického regiónu, jeho životný priestor sa vďaka poľnohospodárskeho využitia pôdy dramaticky zmenšuje. 190 km (ROV)

15 - 16: MALAWI: JEZERO MALAWI
Jedno z veľkých afrických jazier predstavuje zlatý klinec výpravy po krajinách bývalej Rodézie. Zhruba pred 2 miliónmi rokov časti Veľkej priekopovej prepadliny zaplnila voda a vytvorila africké Veľké jazerá. Tretie najväčšie z nich je jazero Malawi. Žije tu najviac druhov rýb zo všetkých jazier, vrátane najmenej 700 (dielom endemických) druhov vrubozubcovitých rýb. Po príchode na tropický ostrov Mumbo sa tu môžete oddať relaxácie, alebo sa na kajaku zoznamovať so životom pod hladinou (zdarma na zapožičanie). Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a pobyt v príjemnej lodgi mimo akejkoľvek ruch je skvelou bodkou za naším dobrodružným výpadom do vnútra čierneho kontinentu. 190 km (ROV)

17: ODLET DO PRAHY
Raňajky, odchod na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

18: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

R = raňajky I O = obed I V = večera

Safari Truck
1. skupina max. 12 osôb + 2 sprievodcovia
2. obrovská okná s neobmedzeným výhľadom a možnosťami fotenie
3. dve strešné okná pre pozorovanie a fotenie
4. nádrž umožňujúca ohromný dojazd a masívne markíza proti slnku a dažďu
5. kuchynka s mrazničkou a zásobami jedla / plynové horáky / vodné tank

Poznámky: cena zájazdu je vždy na spätné potvrdenie. Vzhľadom na to, že veľká časť jedál je pripravovaná sprievodcovi počas cesty priamo v teréne, zahŕňa tento zájazd čiastočnú súčinnosť pri niektorých činnostiach (napr. umývanie riadu po jedle a pod.).

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne, možný príplatok)
doprava špeciálnym vozidlom 4x4 (safari truck)
10 x noc v lodge v chatkách / stanových izbách s WC / sprchou
4 x noc v stanoch so štandardným zdieľaným sociálnym zariadením
(Kuti Reserve, prejazd do NP South Luangwa, NP Liwonde)
1 x noc v stanoch s matracom na ostrove na Zambezi
kempovanie v prírode s poľným WC / sprchou
15 x raňajky (7 x hotel, 8 x pripravená na trase sprievodcom)
14 x obed a 7 x večera pripravená na trase sprievodcom
1 x safari jazda kanoe po dolnom toku rieky Zambezi
1 x pešie safari (stopovanie zveri) v NP South Luangwa
2 x safari (ranné alebo večerné) v otvorenom terénnom voze
3 x safari vo vozidle, v ktorom cestujete
zapožičanie kajaku (jazero Malawi)
služby 2 anglicky hovoriacich sprievodcov (ostatné termíny.)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR
víza do Zambie ($ 50 / vstup), víza do Malawi $ 75 / osoba (na mieste)
poplatok $ 300 na vstupy do NP (úhrada v hotovosti na mieste)
fakultatívne vstupy a výlety; česky hovoriaci sprievodca
prepitné
cestovné poistenie ECP 5,- EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: