Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,00 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Keňa – veľká cesta pre fajnšmekrov

Destinácia: Keňa
Kód zájazdu: 1130446
Cena od: 4 369 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari
Expedícia

Výber termínu

01.07.2021 16 dní 5 069 € +489 € odlet: Praha letecká
02.11.2021 16 dní 4 369 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh po Keni určený pre aktívnejších cestovateľov hľadajúcich dobrodružstvo. Cesta vlakom keňskou železnicou, možnosť výstupu na horu Longonot, posvätnú horu Masajov.

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI
Odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom. Po prílete transfer do hotela Tamarind Tree Hotel 5 *, nocľah s raňajkami.

2: NAIROBI - NP LAKE NAKURU
Po skorých raňajkách odchod do NP Lake Nakuru. Obed v lodge. Popoludňajšie safari v parku, pomenovanom po alkalickom jazere, obklopenom savanami a akáciovými lesmi. Najväčšou atrakciou parku sú tu nosorožce, s ktorými sa tu určite stretnete. Lietajú sem plameniaky a žije tu ďalších cca 450 druhov vtákov. Park si obľúbili tiež paviány, byvoly, zebry, pakone, gazely, Impaly, žirafy rotchieldovy, levy a ďalšie. Večera a nocľah v Lake Nakuru Sopa lodge.

3: NP LAKE NAKURU - JAZERO NAIVASHA
Občerstvenie v lodge a odchod na tradičné ranné safari s raňajkami formou balíčku. Po safari odchod k jazeru Naivasha, na ktorého brehoch žila slávna Joy Adamsonová. Obed v Naivasha Sopa lodge. Popoludní plavba loďou po jazere, ktoré je domovom hrochov a mnohých druhov vtákov. Na brehoch sa pasú žirafy, zebry a ďalšie druhy antilop. Večera a nocľah v lodge.

4: JAZERO NAIVASHA - NP HELLS GATE (VÝSTUP NA OL LONGONOT)
Po raňajkách odchod do neďalekého NP Hells Gate a safari v parku. Svoje meno získal vďaka bizarným skalným útvarom, ktoré vytvárajú nezabudnuteľné scenérie. Žijú tu byvoly, zebry, antilopy, mačkovité šelmy, ale aj vzácne druhy orlov. Pre záujemcov možno miesto safari zaistiť výstup na horu Longonot, 2 776 m vysoký vulkán, s vrcholom zakončeným kalderou o veľkosti 12 x 8 km. Pri výstupe na Ol Longonot zdoláte prevýšenie cca 750 m, výstupová cesta je cca 3,1 km dlhá a nadväzuje na ňu prechádzka po okraji krátera v dĺžke cca 7,2 km. Celý trek trvá cca 4 - 5 hodín. Odmenou vám bude úžasný výhľad na Great Rift Valley. Večera a nocľah v Naivasha Sopa lodge.

5: JAZERO NAIVASHA - NP SAMBURU
Po skorých raňajkách odchod do NP Samburu, obed v Samburu Sopa lodge. Podvečerné safari v parku, ležiacom v údolí rieky Ewaso Ngoro. Môžete tu pozorovať iné druhy zvierat, ako v ostatných keňských parkoch. Žijú tu antilopy žirafie, zebry Grévyho, žirafy sieťované, prímorožci a ďalšie. V rieke sa radi kúpu slony a hrochy, na brehoch sa povaľujú krokodíly. V korunách stromov odpočívajú leopardy a v buši sa ukrývajú levy.

6: NP SAMBURU
Občerstvenie v lodge. Tradičné ranné safari v NP Samburu. Návrat do lodge na raňajky. Dopoludnia čas na relaxáciu pri bazéne a obed. Popoludní ďalšie safari v parku. Večera a nocľah vo vašej lodge.

7: NP SAMBURU - REZERVÁCIA MASAI MARA
Po raňajkách transfer na letisko a odlet do rezervácie Masai Mara. Po prílete transfer do lodge, obed. Popoludňajšie safari v Masai Mara. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

8: REZERVÁCIA MASAI MARA
Celodenné safari s obedom formou balíčka. Masai Mara je slávna hlavne vďaka každoročnej migrácii obrovských stád pakoňov a zebier. Jedná sa o najlepšiu rezerváciu pre pozorovanie zveri v celej Keni, kde máte šancu zahliadnuť kompletnú "Veľkú päťku", kam patrí byvol, slon, nosorožec, lev a leopard. Stretnete tu ale aj gepardy, hyeny, šakaly, gazely, Impala a ďalšie druhy antilop a pštrosy. Na brehoch rieky Mary sa vyhrievajú krokodíly a v jej vodách odpočívajú hrochy. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

9: REZERVÁCIA MASAI MARA - NAIROBI
Tradičné ranné safari, návrat na raňajky do lodge. Odchod do Nairobi s obedom formou balíčka. Návšteva múzea Karen Blixenovej, zriadené v dome, kde slávna spisovateľka žila. Zastávka na žirafej farme, kde sa snažia pomáhať poraneným zvieratám. Možnosť kŕmenia žiráf. Ubytovanie v hoteli Tamarind Tree Hotel. Večera v reštaurácii Carnivore, špecializovaná na mäsá na ražni. Nocľah v hoteli.

10: NAIROBI - NP AMBOSELI
Po raňajkách návšteva slonieho sirotinca Daphne Sheldrickovej. Uvidíme kŕmenie tých najmenších sloníkov, spojené s výkladom o ich živote. Odchod do NP Amboseli s obedom formou balíčka. Po príchode do parku safari cestou do Amboseli Sopa lodge. Večera a nocľah.

11: NP AMBOSELI
Celodenné safari v NP Amboseli s obedom formou balíčka. Fotogenický, večne zelený park leží pri päte Kilimanjara, najvyššej hory afrického kontinentu. Stretnete tu obrovské stáda slonov, ktorí sa s obľubou kúpu v miestnych bažinách, ale aj zebry, žirafy, rôzne antilopy a veľa druhov vtákov. Večera a nocľah v Amboseli Sopa lodge.

12: CESTA VLAKOM Z NP AMBOSELI DO NP TSAVO EAST
Po raňajkách transfer na železničnú stanicu Emali a cesta vlakom do východného Tsavo. Príbeh o stavbe tejto trati sa stal predlohou k slávnemu filmu (The Ghost and the darkness). Budete prechádzať územím NP Tsavo a pri troche šťastia uvidíte pasúce sa stáda či slony. Príchod na stanicu Voi. Transfer do Satao kemp, obed. Popoludňajšie safari v NP Tsavo East, slávnom hlavne vďaka červenému sfarbeniu miestnych slonov. Tí milujú kúpeľ vo vodách miestnych riek, zafarbených červenou hlinou. Môžete tu pozorovať aj ďalšie druhy zvierat, vrátane mačkovitých šeliem. Večera a nocľah v Satao kempe.

13: NP TSAVO EAST - CESTA VLAKOM DO MOMBASY
Tradičné ranné safari. Návrat do kempu na raňajky. Transfer na železničnú stanicu Voi a cesta vlakom do pobrežnej Mombasy. Po príchode do Mombasy transfer do plážového hotela Severin Sea Lodge. Ubytovanie v hoteli so stravovaním formou polpenzie.

14: POBYT NA PLÁŽI
Individuálne voľno, relaxácia pri Indickom oceáne. Fakultatívne možnosť poldennej návštevy Mombasy (UNESCO), ktorá zahŕňa návštevu trhoviska, prístavu, Moi Avenue, starého mesta a historickej pevnosti Fort Jesus. Večera a nocľah v hoteli.

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky, check out. Transfer na medzinárodné letisko, odbavenie, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne). Poznámky: V prípade záujmu je možné zmeniť hotel na pláži v Keni (ceny na vyžiadanie).

Jedná sa o zájazd expedičného charakteru, kedy sú odchýlky od trasy a zmeny ubytovania vyhradené. Odporúčame si na cestu vziať skladnú batožinu menších rozmerov, najlepšie cestovnú tašku, alebo látkový kufor, nie veľký škrupinový kufor.

Minimálny počet účastníkov: 10 osôb

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) prelet Samburu - Masai Mara s miestnou leteckou spoločnosťou všetky transfery podľa programu (safari terénnym autom Toyota Landcruiser s otváracou strechou) 14 x ubytovanie podľa programu v hoteloch 4 - 5 * (1 x raňajky, 2 x polpenzia, 11 x plná penzia) safari a aktivity podľa programu všetky vstupy do NP a navštívených atrakciách cestu vlakom 1. triedou Amboseli - Tsavo East - Mombasa transfer Mombasa - plážový hotel - letisko Mombasa klimatizovaným busom služby českého sprievodcu (min. 10 osôb) služby profesionálnych anglicky hovoriacich safari sprievodcov

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR vstupné vízum do Keni (nutné žiadať elektronicky na adrese ) výstup na horu Longonot miesto safari v Hells Gate: 50,- EUR/ osoba poldenný výlet do Mombasy: 50, - EUR/ osoba cestovné poistenie ECP 5,- EUR/osoba/deň prepitné miestnym sprievodcom (cca 5 - 10, - USD / osoba / 1 deň)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: