Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,00 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Keňa - z Nairobi do Mombasy

Destinácia: Keňa
Kód zájazdu: 1130449
Cena od: 2 879 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.07.2021 7 dní 2 879 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - NAIROBI
Odlet z Prahy (Viedne) do Nairobi s prestupom. Po prílete transfer do hotela Tamarind Tree Hotel 5 *. Nocľah s raňajkami.

2: NAIROBI - REZERVÁCIA MASAI MARA
Skoré raňajky. O 08:00 hod odchod do NP Masai Mara. V cca 14:00 hod príchod do lodge, obed. Popoludňajšie safari v rezervácii, slávnej vďaka každoročnej migrácii pakoňov a zebier. Okrem nich tu stretnete ďalšie druhy zvierat, ako slony, žirafy, ďalšie druhy antilop a tiež veľké mačky. Levy odpočívajú v tieni pod stromami, gepardy hľadajú svoju korisť a v korunách stromov sa ukrývajú leopardy. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

3: REZERVÁCIA MASAI MARA
Tradičné ranné safari. V túto dennú dobu sú najmä veľké mačky najviac aktívne a pri troche šťastia možno zbadáte loviace levice. Návrat do lodge na neskoré raňajky. Čas na relaxáciu a obed. Popoludní ďalšie safari v rezervácii. Večera a nocľah v Mara Sopa lodge.

4: REZERVÁCIA MASAI MARA - NP LAKE NAKURU
Pred raňajkami ranné safari v Masai Mara. Raňajky v lodge, check out a transfer do NP Lake Nakuru. Obed v lodge. Popoludňajšie safari v NP Lake Nakuru. Alkalické jazero Nakuru je obľúbeným stanovišťom vodných vtákov. Park je ale hlavne domovom nosorožcov, čiernych i bielych. Máte možnosť vidieť tiež žirafy Rotschieldové, ktoré inde na území Kene nežijú. V akáciových lesoch okolo jazera uvidíte tiež opice, rôzne druhy antilop, ale aj veľké mačky. Večera a nocľah v Lake Nakuru Sopa lodge.

5: NP LAKE NAKURU - NAIROBI - NP AMBOSELI
Tradičné ranné safari v NP Lake Nakuru. Návrat do lodge na raňajky. Odchod do Nairobi. Zastávka v slávnej reštaurácii Carnivore na obed. Potom transfer do NP Amboseli. Večera a nocľah v Amboseli Sopa lodge, či Satao Elerai kemp.

6: NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST
Skoré raňajky. Dopoludňajšie safari v NP Amboseli, fotogenickom parku ležiacom pri päte najvyššej hory Afriky - Kilimanjara. Uvidíte obrovské stáda slonov, ktorí milujú kúpanie v miestnych močiaroch. Park ponúka dosť potravy aj pre žirafy, zebry a ďalšie druhy antilop. S trochou šťastia tu stretnete i levy. Obed formou balíčku. Popoludní odchod do NP Tsavo West. Večera a nocľah vo Voyager Ziwani kemp, či Severin Safari kemp.

7: NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST
Po skorých raňajkách dopoludňajšie safari v NP Tsavo West s návštevou slávnych prameňov Mzima. V krištáľovo čistej vode sa s obľubou kúpu hrochy, ktoré môžete pozorovať z podvodnej pozorovateľne. V západnej časti NP Tsavo môžete pozorovať tiež byvoly, žirafy, rôzne antilopy a veľké mačky. Po obede prejazd do východnej časti NP Tsavo - Tsavo East. Popoludňajšie safari v NP Tsavo East. Ten je slávny hlavne kvôli červenému zafarbeniu miestnych slonov. Uvidíte aj ďalšie druhy zvierat, vrátane veľkých mačiek. Večera a nocľah v Satao kemp.

8: NP TSAVO EAST - MOMBASA - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Tradičné ranné safari v Tsavo East. Návrat do kempu na neskoré raňajky. Transfer do pobrežnej Mombasy. Odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

V automobile na safari môžete byť doplnení ďalšími turistami (max. 7 osôb / 1 auto), privátne programy na vyžiadanie. V cenových kalkuláciách zájazdu sú použité ceny leteniek v najnižších knihovacích triedach. Možnosť predĺženia pobytu na keňskom pobreží či na Zanzibare. Detské ceny na vyžiadanie v CK.


Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha 7 x ubytovanie v hoteloch, loddge a kempoch 4 - 5 * podľa programu stravovanie - 1 x raňajky (Nairobi), 6 x plnú penziu (národné parky) vstupy do národných parkov transfery safari minivan s otváracou strechou a garanciou miesta pri okne anglicky hovoriaceho profesionálneho sprievodcu počas safari 1 l vody na osobu a deň počas safari

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR vstupné vízum do Keni (nutné žiadať elektronicky na adrese ) cestovné poistenie ECP 5, EUR/osoba/deň prepitné (odporúčaná výšky 5 - 15, - USD / osoba / 1 deň)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: