Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

To najlepšie z Peru

Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 1131634
Cena od: 2 629 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.09.2021 9 dní 2 629 € +489 € odlet: Praha letecká
13.11.2021 9 dní 2 629 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – LIMA
Odlet z Prahy (Viedne) do Limy.

2: LIMA – CUSCO
Ráno transfer na letisko a prelet do Cusco.

2: CUSCO – POSVÄTNÉ ÚDOLIE – MACHU PICCHU PUEBLO
Nasleduje cesta posvätným údolím s výhľadmi na zasnežené vrcholky Ánd. Návšteva indiánskej dedinky Chinchero, ktorá je známa pestrofarebným trhom a nádhernými textíliami. Popoludní potom chrámový komplex Ollantaytambo s pôvodnou dedinou Inkov neďaleko rieky Urubamba. Po prehliadke sa presuniete vlakom pod Machu Picchu Pueblo (predtým Aquas Calientes). Nocľah.

3: MACHU PICCHU – CUSCO
Skoro ráno transfer autobusom k bránam Machu Picchu. Čaká Vás nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov uprostred hôr a džungle. Spoločne so sprievodcom navštívite námestie, všetky svätyne, observatória, terasy aj obytné budovy. Zdatnejší sa môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamba do Cusco. Nocľah.

4: CUSCO
Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco znamená v kečuánčine pupok, stred. Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Obdivovať tu budete najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha - kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhovisko. Ďalej navštívite aj mohutnú pevnosť Sacsayhuaman a sochu bieleho Krista, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Nocľah v Cusco.

5: CUSCO – PUNO
Prejazd do Puno panoramatickou cestou Andami. Zasnežené vrcholky Ánd, prudké zrázy, krásne údolia a pasúce sa lamy dokresľujú nezabudnuteľné scenérie. Z časti vedie cesta údolím pozdĺž rieky Vilcanota, cez priesmyk La Raya (4.335 m). Cestou si prehliadnete zvyšky inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a krásne maľovaný jezuitský kostol zo 17.storočia v indiánskej dedinke Andahuaylillas, ktorému sa prezýva Sixtínska kaplnka Ameriky. Nocľah v Puno.

6: TITICACA – LOS UROS – TAQUILE - PUNO
Celodenný pobyt na jazere Titicaca, najväčším vysokohorským jazerom sveta rozkladajúcim sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Ráno navštívite indiánov kmeňa Aymara na plávajúcich ostrovoch Uros vytvorené z totory. Potom budete pokračovať v plavbe na pevný ostrov Taquile, ktorý je domovom komunity Kečua, ktorá dodnes hovorí jazykom pôvodných Inkov. Ich tkané predmety patrí medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete, a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na jazero a na zasnežené vrcholky Kordillier na bolívijskej strane. Popoludní návrat do prístavu a presun loďou späť do Puno, individuálne voľno, nocľah.

7: PUNO – ALTIPLANO - AREQUIPA
Prejazd cez Altiplano do "bieleho mesta" Arequipa položeného pod 5.821 metrov vysokou spiacou sopkou El Misti. Altiplano je náhorná plošina, ktorá oddeľuje východné a západné Andy. Po Tibetskej plošine je táto druhou najrozsiahlejšou plošinou na svete. S veľkou pravdepodobnosťou cestou stretnete stáda lám, alpák a vikúň. Ubytovanie a prechádzka nočným mestom s krásne osvetlenou katedrálou. Nocľah v Arequipa.

8: AREQUIPA
Dopoludňajšia prehliadka Arequipa, "biele mesto ", ktoré leží v nadmorskej výške 2.350 m n.m.. Návšteva kláštorného komplexu plného kontrastujúcich farieb (Santa Catalina), námestie s katedrálou a bohatými koloniálnymi domami, popoludní transfer na letisko a odlet do Limy a následne potom do Prahy (Viedne).

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7 x nocľah v 3 * hoteloch s raňajkami
transfery počas okruhu
prehliadky a vstupy počas programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 489,- EUR
fakultatívne výlety a vstupy
fakultatívny vstup na Huyana Picchu, nutné objednať v predstihu, platba na mieste sprievodcovi 15, - USD. Tento vstup povoľuje počas vyhradeného času opustiť areál Machu Picchu a znovu sa vrátiť.
prepitné
cestovné poistenie ECP 5,- EUR/osoba/deň

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: