Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,51 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Kyjev a Černobyľ De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Ukrajina, Kyjevská oblasť
Kód zájazdu: 1149963
Cena od: 650 €
Príplatky od: 165 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.09.2021 4 dni First Minute 650 € +165 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1.deň:
odlet z Viedne do Kyjeva, panoramatická prehliadka s miestnym sprievodcom. Čakajú nás najkrajšie pamiatky mesta (Zlatá brána z 11.st., Katedrála sv. Sofie, Park Ševčenka, univerzita, Katedrála sv. Volodymyra, Námestie nezávislosti, atď.). Prejdeme sa aj po hlavnej ulici Kreščatik (1,2 km) od Námestia Európy cez svetoznámy Majdan až k Námestiu Bessarábie a trhu. Ubytovanie, večera v hoteli alebo v miestnej reštaurácii, nocľah.

2.deň:
raňajky, dnes navštívime skanzen vo voľnej prírode Pyrohiv (múzeum architektúry a života na Ukrajine v 16.-20.st.) s množstvom hospodárskych, sakrálnych a obytných stavieb a záhrad. Popoludní prehliadka nádhernej kyjevskej Katedrály sv. Sofie (UNESCO) z 11.st. Návrat do hotela, večera a nocľah. Program dňa v termíne*: raňajky, celodenný výlet na miesto havárie jadrovej elektrárne v Černobyle. Prídeme na hlavné námestie, pozrieme si pamätník záchranárom a pôjdeme aj do „mesta duchov“ Pripyat, kde sa prejdeme okolo hotela, školy, škôlky a obchodného strediska. Uvidíme mesto, ktoré 50000 obyvateľov opustilo za 24 hodín a kde stále cítiť duch sovietskeho temna ZSSR z 80. rokov. Urobíme výlet okolo jadrovej elektrárne s fotozastávkou pri reaktore č. 4 (so sarkofágom) a budeme len 100 m od hlavného objektu zóny. Návrat ho Kyjeva, večera a nocľah

3.deň:
raňajky, celodennú prehliadku mesta s miestnym sprievodcom začneme v impozantnej Kyjevsko-pečerskej lavre (UNESCO). Kláštor bol založený v roku 1051 a jaskyne začali slúžiť na pochovávanie mníchov. V komplexe je viac než 100 budov, celkom 23 chrámov, z toho 6 v podzemí. Presunieme sa k soche Matka Vlasti (súčasť Múzea Veľkej vlasteneckej vojny). Socha z nerezu meria 62 m (s piedestálom 102 m), celková hmotnosť je 650 t. Čaká nás plavba po rieke Dneper, podvečer urobíme vychádzku na „kyjevský Montmartre“ a prejdeme po historickej štvrti Podil. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.deň:
raňajky, individuálne voľno. Transfer na letisko a popoludní odlet do Viedne..

Ubytovanie:
3 x v izbách v 3* hoteli.

Stravovanie:
3 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Kyjev a späť.

Ostatné:
transfery podľa programu, všetky vstupy podľa programu, plavba loďou po Dnepri, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 105 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: