Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Írsky evergreen - poznávací zájazd

Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 1151987
Cena od: 1 100 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.07.2021 7 dní First Minute 1 100 € +199 € odlet: Viedeň letecká
11.07.2021 7 dní First Minute 1 100 € +199 € odlet: Praha letecká
08.08.2021 7 dní First Minute 1 100 € +199 € odlet: Viedeň letecká
08.08.2021 7 dní First Minute 1 100 € +199 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň: odlet z Prahy (v termíne 9371 je možný aj odlet z Viedne za príplatok) do hlavného mesta Írskej republiky - Dublin, ležiaceho pri ústí rieky Liffey do Írskeho mora. Transfer autobusom smerom na západ ostrova, ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň: raňajky, prehliadka bývalého kráľovského mesta Clonmacnoise s ruinami katedrály a kostolov s vysokými keltskými krížmi a snáď najznámejšieho írskeho kláštora zo 6. stor. Prejazd cez Galway do prístavu Rossaveel, výlet loďou na Aranské ostrovy. Navštívime ostrov Inos Mór s veľkou šikmou kamennou plošinou s obrovskými útesmi na jednej strane a piesočnatými plážami na strane opačnej. Možnosť zapožičania bicykla, alebo prehliadky mikrobusom s miestnym sprievodcom. Po návrate do prístavu odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

3. deň: raňajky, pozrieme si oblasť Connemara s úžasne rozľahlou a divokou krajinou, ktorej dominujú dva horské hrebene národného parku. Navštívime opátstvo Kyllemore Abbey, romantickú stavbu na brehu jazera, s krásnymi záhradami obohnanú hradbami. Na programe je i prechádzka v národnom parku Connemara. Presun do mesta Galway, ktoré je považované za centrum kultúry a zábavy západného pobrežia Írska. Krátka prehliadka mesta, odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

4. deň: raňajky, presun oblasťou Burren, tvorenou zvrásneným vápencovým povrchom k jednému z najznámejších miest Írska - ikonickým útesom Cliffs of Moher (týčia sa do výšky 200 m v dĺžke asi 8 km). Neďaleko Limericku, pri ústí rieky Shannon, navštívime stredovekú pevnosť Bunratty Castle s malým skanzenom. Presun na ubytovanie, večera a nocľah.

5. deň: raňajky, uskutočníme okružnú jazdu „Ring of Dingle“ po pobreží rovnomenného polostrova s krásnymi výhľadmi na more, úžasnými scenériami, strmými pastvinami a divokými útesmi. Počas dňa sa zastavíme v malebnom rybárskom mestečku Dingle, na nádhernej piesočnatej pláži Inch navštívime najlepšie zachované ranokresťanské oratórium v Írsku Gallarus Oratory (staré viac než 1000 rokov a tvarom pripomínajúce obrátenú loď). Následne uskutočníme nenáročnú prechádzku po okolí. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

6. deň: raňajky, ráno sa prejdeme krásnym parkom a záhradami opátstva Mucross House na brehu jazera Lough Leane, kde dôjdeme k malému vodopádu Torc Waterfall. Bude možnosť pozrieť si aj zaujímavý skanzen Mucross Farm. Vrcholom dňa bude návševa najzachovalejšieho románskeho chrámu Rock of Cashel (korunovačné miesto írskych kráľov v 10. st.) v grófstve Tipperary. Je pamätný aj tým, že ho už v roku 450 navštívil sv. Patrick – patrón Írska. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

7. deň: raňajky, prehliadka írskej metropoly Dublin. Navštívime národnú katedrálu írskej protestantskej cirkvi – St. Patrick´s Cathedral (dokončená v rokoch 1220 – 1259). Je najväčším chrámom a vďaka veži o výške 43 m je aj najvyšším kostolom celého Írska. Uvidíme tiež ďalšie známe miesta, írsku univerzitu Trinity College (s jej slávnou knižnicou), nábrežie rieky Liffey, O´Connell Street ako i malebnú štvrť Temple Bar (nové kultúrne centrum mesta). Individuálne voľno, transfer na letisko a popoludní odlet do Prahy (v termíne 9371 je možný prílet do Viedne za príplatok).

Ubytovanie:
6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 2*/3* hoteloch.

Stravovanie:
6 x raňajky a 5 x večere (bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava: Praha (Viedeň) - Dublin a späť.

Ostatné:
podľa programu doprava po Írsku autobusom, trajekt na Aranské ostrovy, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 240 €, vstupné cca 80 €/os. transfer Bratislava - Viedeň a späť 20 €/os. (len 9371).

Oficiálna kategória:
***

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: