Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,85 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 10,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Namíbia - Na love s deťmi

Destinácia: Namíbia
Kód zájazdu: 1163390
Cena od: 5 518,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

06.08.2021 10 dní First Minute 5 518,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd

Perex:
„Wayakurua“ - vitajte v Namíbii, v krajine, ktorá priťahuje svojimi kontrastami cez pieskové duny, či pustým pobrežím, ktoré portugalskí moreplavci nazvali „pekelné“, a ktoré tvoria 2 milióny hektárov piesočných dún a náhorných plošín, divokým Atlantikom, divočinou, kaňonmi, nádhernou prírodou s jej stálymi obyvateľmi, ktorí tu existujú vo svojej typickej harmónii, a ktorých spolužitie v tejto divokej Afrike budete sledovať so zatajeným dychom.

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne do Namíbie 

2. deň:
Prílet do mesta Windhoek. Prehliadka mesta a transfer do hotela.

3. deň:
Hneď po raňajkách sa vydáme za „Slepou riekou“ Sossusvlei, kde sa rozprestiera oceán červených piesočných dún s nádhernými scenériami a právom patria k najelegantnejším výtvorom. Dokonca sa odhaduje, že sú na zemi už neuveriteľných 5 miliónov rokov. Obed si vychutnáme po ceste cez Namíbijskú púšť a večer nás už čaká ubytovanie v príjemnom prostredí miestneho lodge.

4. deň:
Skoro ráno po raňajkách sa vydáme na prieskum kaňona Sesriem a v divých končinách národného parku Namib-Naukluft pochopíme, že toto je pravá a nespútaná Afrika s najstaršou púšťou sveta. Obed si opäť vychutnáme na ceste za dobrodružstvom k miestnym dunám. Pozrieme sa na Dune 45, ktorá dosahuje výšku 85 metrov, čarovné kopce piesku Hiddenvlei
, 325 metrov vysokú dunu Big Daddy a vyprahnutý kraj Deadvlei, kde sú síce vyschnuté 900 ročné stromy, ale miesto je rajom pre všetkých fotografov. Večer ubytovanie a oddych v miestnom lodge.

5. deň:
Vraky starých áut, pumpa, obchod, kaplnka a kaviareň s vraj najlepším jablkovým koláčom v celej Namíbii. Aj také je púštne mestečko Solitaire, ktorým budeme prechádzať, aby sme sa dostali ku kaňonom Gaub a Kuiseb. Cestou sa zastavíme v Moon Valley, kde sa po rannej životodarnej hmle objavia nádherné úkazy, akoby to boli diela od surrealistických autorov. Preskúmame oblasť Welwitschia Plains s unikátnou rastlinou, ktorá tu dokáže prežiť viac ako 1500 rokov. Pokračujeme na západ cez štrkové pláne Namíbijskej púšte smerom k pobrežnému mestu Swakopmund,ktoré pre svet v 15. storočí objavil Bartolomej Diaz. Neskôr, počas koloniálnej éry to bolo najjužnejšie „nemecké“ mesto. Strety mnohých kultúr tu zanechali svoje osobité čaro.

6. deň:
Voľný deň v meste Swakopmund, individuálne voľno alebo fakultatívne aktivity. Púštne dobrodružstvo – preskúmajme miestny dunový pás medzi zálivom Walvis a mestom. Zahrajme sa na malých či veľkých dobrodruhov, ktorí sa zastavujú na dunách hľadajúc zvieracie stopy, aby zistili ktoré zvieratá boli v noci najviac aktívne a odkryli nám príbeh jedného dňa z ich životov. Mondesa Township Tour – ďalšie africké dobrodružstvo na nás čaká iba pár kilometrov od centra mesta. S malebným menom Mondesa, je táto časť viac africká, pôvodnejšia a s miestnym sprievodcom, ktorý pozná históriu aj charakter, oveľa osobnejšia. Ponorme sa spolu do víru miestneho trhu s exotickým jedlom, ochutnávkou lokálneho piva Windhoek Beer a zažijeme Afriku očami rôznych etnických skupín Namíbie. Plavba po mori – sprevádzajúc škrekotom morských vtákov, vydávame sa na plavbu loďou v ústrety delfínom, tuleňom či veľrybám, majestátnym obyvateľom týchto pobrežných vôd. Jedinečný zážitok pre malých dobrodruhov či veľkých pozorovateľov.

7. deň:
Dnes ráno nás čaká odlet do Andersons a presun do rezervácie Ongava. Údolná súkromná rezervácia Ongava s rozlohou 30 000 hektárov, ktorá zdieľa južnú hranicu s národným parkom Etosha, sa považuje za jednu z najlepších súkromných rezervácií v regióne. Krajina sa vyznačuje rozsiahlymi otvorenými rovinami posiatymi soľnými pláňami a bohatou divočinou. Táto rezervácia ponúka návštevníkom perfektnú kombináciu safari zážitkov s divokými zvieratami vo voľnej prírode. Jednou z hlavných zvieracích atrakcií Ongavy je jej populácia nosorožcov. Ubytovanie v miestom lodge.

8. deň:
Národný Park Etosha patrí medzi najpopulárnejšie safari v Afrike a je zárukou dych berúcich zážitkov pri pozorovaní voľne žijúcich zvierat – žirafy, zebry, antilopy, nosorožce, slony, pštrosy či dropy, ale aj divoké šelmy ako leopardy, levy či hyeny. Škrekot afrických vtákov, gepardy číhajúce v kroví či najťažší meteorit nájdený na zemi vážiaci až 60 ton. Toto všetko a ešte omnoho viac na nás čaká v Národnom parku Etosha. Ubytovanie v miestom lodge.

9. deň:
Skoro ráno po raňajkách miestny prelet na letisko v meste Windhoek a následný letecký presun do Európy.

10. deň:
Prílet do Viedne.


Ubytovanie:
4* hotel / lodge

Stravovanie:
Raňajky v 4* hoteloch / Plná penzia v lodge

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Miestne privátne prelety. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. 3 x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami, 4 x ubytovanie v lodge s plnou penziou. Vstupy do NP a atrakcií podľa programu. Sprievodcu CK a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne vstupy a aktivity. Doplatok za jednolôžkovú izbu 790 EUR. Cestovné poistenie. Víza po prílete 71 USD/osoba.

Doprava:
Letecká z Viedne

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: