Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,51 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Ukrajina s výletom do Černobyľu

Destinácia: Ukrajina
Kód zájazdu: 1164223
Cena od: 519 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

09.07.2021 9 dní Last Minute 519 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Ukrajina , jedna z najväčších európskych krajín , doposiaľ neobjavená turizmom. Skrýva prírodné krásy a množstvo historických klenotov. V metropole Kyjev s nami spoznáte krásu tohto moderného veľkomesta. Na juhu krajiny zažijete neopakovateľnú atmosféru elegantných prímorských letovísk na slnečných čiernomorských plážach.

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Smer ukrajinské hranice. Po prekročení hraníc predpokladaný príchod do Lvova v popoľudňajších hodinách. Ubytovanie neďaleko historického centra Lvova. Toto pôvodné poľsko-židovské mesto je dnes najvýznamejším centrom západnej Ukrajiny. Má jedinečnú atmosféru , ktorú si je možné vychutnať hlavne vo večerných hodinách v miestnych kaviarňach. Možnos´t výstupu na hradný vrch s výhľadom na mesto. Prechádzka historickým centrom. Nocľah v Lvove.


2.deň: Po raňajkách odchod smerom k hlavnému mestu Kyjevu. Cestou zástavka pri hrade Olesko, v ktorom strávil prvé roky svojho života slávny kozácky hetman Bohdan Chmelnický. Možnosť prehliadka hradu. Popoludní príchod do Žitomiru, historického centra a jedného z najstarších miest Ukrajiny. V meste sa nachádza Múzeum kozmonautiky Sergeja Koroljova. Ubytovanie v hoteli , možnosť oddychu a večere.


3.deň: Po raňajkách prejazd do Kyjeva. prvé zoznámenie s mestom : bulvár Chreščatyk - monumentálna architektúra socialistického realizmu, srdce mesta - námestie Nezávislosti , Zlatá brána , budova Ukrajinskej národnej opery , katedrála svätej Sofie a ďalšie. Popoludní prejazd k najvýznamnejších duchovných centier pravoslávnej cirkvi . Prehliadka tunajších katedrál , múzeí a taktiež jaskyne, v ktorých sú pochované telá svätých. Nocľah v Kyjeve.


4.deň: Celodenné individuálne voľno v Kyjeve k návšteve pamätihodností , k nákupom či len načerpania atmosféry tohoto moderného mesta. Pre záujemcov možnosť jedinečného výletu do 140 km vzdialenej Uzavretej zóny Černobyľskej jadernej elektrárne.,ktorý organizuje miestna cestovná kancelária. Jedinečná príležitosť , kde od tragickej havárie jaderného reaktoru v roku 1986 vznikla jedinečná prírodná rezervácia takmer nedotknutá rukou človeka. Večer voľno k zábave v uliciach Kyjeva, napríklad v obľúbenej štvrti Podil , plnej reštaurácií a kaviarní. Nocľah v Kyjeve .


5.deň: Po raňajkách odchod z Kyjeva , popoludní príchod do prístavného mesta Odesy na brehoch Čierneho mora. Ubytovanie v hoteli a celé popoludnie a večer poznávanie skvelej atmosféry tohto ukrajinského mesta.


6.deň: Po raňajkách dokončenie prehliadky mesta a možnosť kúpania na plážach. Celodenný relax. Nocľah.


7.eň: Po raňajkách voľný program, odpočinok pri mori, popoludní späť do Kyjeva, nocľah.


8.deň: Po raňajkách dokončenie prehliadky Kyjeva - Kláštor svätého Michala so zlatými kupolami , ulica Andrejevskij Spusk plná umelcov a obchodíkov, možnosť plavby loďou po rieke Dnepra. Vo večerných hodinách odchod z Kyjeva späť domov.


9.deň: Okolo obeda návrat do Brna, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom , 7 x ubytovanie v 3* hoteloch , 7 x raňajky , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy, výlet do uzavretej zóny Černobyľskej jadernej elektrárne s miestnym sprievodcom s obedom 96,- eur/osoba .

Poznámky a informácie:
Uvidíte s nami miesta ako Lvov - Žitomir - Kyjev - Černobyľ - Odesa Pre cestu na Ukrajinu neni potrebné vízum, len cestovný pas platný minimálne 3 mesiace. Doporučujeme počítať s prípadným zdržaním na hraniciach .

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: