Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 15,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

gurmánska cesta po Katalánsku

Destinácia: Španielsko, Katalánsko (Barcelona)
Kód zájazdu: 1208874
Cena od: 690,69 €
Príplatky od: 175 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

02.07.2022 6 dní First Minute 690,69 € +175 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

1.deň:
transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, odlet z Viedne, prílet do Barcelony, spoločný transfer z letiska do oblasti Costa  Brava/Maresme, ubytovanie, večera.

2.deň:
raňajky, celodenná návšteva Barcelony – prehliadka jednej z najväčších svetových mestských tržníc ,, La Boqueria St. Josep“,  prechádzka centrom (gotická štvrť, Plaza Catalunya, katedrála Santa Eulalia), obed v typickej barcelonskej reštaurácií v prístave Port Olímpic, možnosť návštevy úžasného podmorského akvária, návrat na ubytovanie, večera.

3.deň:
raňajky, presun do Sant Sadurní d´Anoia – najdôležitejšieho mestečka kraja Penedés, v ktorom rodina Ferrer Bosch pripravuje už  od roku 1914 tie najlepšie vína šampanského typu – cavas. Prehliadka vinárstva, ochutnávka vína, možnosť nákupu  v podnikovej  predajni. Presun na obed do miestnej typickej reštaurácie, prehliadka vínnych pivníc slávnej  značky Torres, ktorá  dodáva vína na stôl samotnej kráľovskej rodiny, návrat na ubytovanie, večera.

4.deň:
raňajky, odchod do Girony – prehliadka mesta (katedrála, hradby Starého mesta, Židovské mesto), presun do Peratallady,  kúzelného stredovekého mestečka, návšteva miestnej reštaurácie s ochutnávkou delikátnych tapas – menšie porcie rôznych jedál  typických pre Španielsko. Zastávka v Lloret de Mar,  návšteva predajne vín a katalánskych embutidos, olivových olejov a iných  špecialít,  návrat na ubytovanie, večera.

5.deň:
raňajky, odjazd do Lloret de Mar, návšteva známej miestnej reštaurácie Can Sabata s ochutnávkou skvelých produktov  stredomorskej kuchyne. Presun do Tossa de Mar, jedného z najkrajších letovísk na pobreží Costa Brava, prechádzka mestom (Villa  Vieja, kostol Sant Vincenc, Museo Municipal), návrat na ubytovanie, večera.

6.deň:
raňajky, spoločný transfer na letisko, odlet z Barcelony, prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: