Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Rím KLASIK - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1227002
Cena od: 450 €
Príplatky od: 190 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.10.2022 4 dni First Minute 450 € +190 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Viedne do Ríma, transfer autobusom z letiska do hotela (odloženie batožiny), prehliadka pamätihodností v centre mesta: Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi vedúcimi k jedinečnému neskororenesančnému kostolu Trinitá dei Monti, malebná a najznámejšia rímska fontána - Fontana di Trevi a populárne námestia Piazza di Colonna a Piazza do Popolo. Večer návrat do hotela, nocľah.

2.deň »
raňajky, dopoludnia prehliadka nádhernej Baziliky svätého Petra vo Vatikáne s hrobkami mnohých pápežov (napr. i Jána Pavla II.), popoludní možnosť návštevy Vatikánskych múzeí a prípadne aj svetoznámej Sixtínskej kaplnky so skvostnými freskami od Michelangela (najznámejšie sú „Posledný súd“ a „Stvorenie Adama“). Kaplnka (rozmermi pripomína Šalamúnov chrám v Jeruzaleme) je miestom voľby nového pápeža počas konkláve. Prejdeme sa pri nádherných rímskych fontánach a večer sa vrátime do hotela.

3.deň »
raňajky, pokračovanie v prehliadke pamiatok v centre Ríma: Anjelský hrad (postavený ako mauzóleum, bývalá väznica a kasárne) a most s nádhernými sochami anjelov od uznávaného sochára Berniniho, Justičný palác, Piazza Navona, Pantheon, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II. Popoludní sa ponoríte do krás antického Ríma a prezriete si Koloseum a Forum Romanum s Kapitolom. Deň zavŕšite návštevou Baziliky sv. Petra v okovách a Santa Maria Maggiore, návrat do hotela a nocľah.

4.deň »
raňajky, v závislosti od letových časov, dopoludnia dokončenie prehliadky centra, alebo individuálne voľno. Transfer autobusom na letisko a odlet do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 2*/3* hoteli v širšom centre Ríma.

Stravovanie:
3 x kontinentálne raňajky.

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň – Rím a späť.

Ostatné:
transfer autobusom v Ríme z letiska do hotela a späť, služby slovenského sprievodcu CK počas celého zájazdu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os., City tax v Ríme 4 - 7 € /os./noc (výška závisí od hotela, platí sa priamo v hoteli).

Priplatky:
za jednolôžkovú izbu 105 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Poznámka:
Prehliadky v rámci programu sú peši alebo MHD v Ríme za poplatok.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: