Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,70 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 16,80 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Faerské ostrovy severský raj - poznávací zájazd

Destinácia: Faerské ostrovy (Dánsko)
Kód zájazdu: 1227030
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Prahy s prestupom na Faerské ostrovy, transfer na ubytovanie a nocľah.

2.deň »
raňajky, skoro ráno trajekt na ostrov Kalsoy. Tu nás čaká nenáročný výstup k majáku Kallur, zastávka u sochy morskej panny Kópakonan v osade Mikladalur a trajekt späť do Klaksvíku. Pokračujeme na najsevernejší ostrov Vi?oy, kde si pozrieme kostolík v osade Vi?arei?i zasadený medzi dva dominantné kopce Malinsfjall a Villingadalsfjall. Návrat na ubytovanie, nocľah.

3.deň »
raňajky, prejdeme na ostrov Eysturoy do dedinky Gjógv. Tu vyjdeme pozdĺž strmých útesov padajúcich do Atlantiku a urobíme výšlap za panoramatickými výhľadmi na zelené faerské vrcholky. Popoludní si užijeme kľud faerskej metropoly Tórshavn, pozrieme si prístav, staré mesto s historickou budovou parlamentu a farebné domčeky s trávnatými strechami. Návrat na ubytovanie a nocľah.

4.deň »
raňajky, čaká nás ostrov Vágar, kde neďaleko osady Sandavágur prejdeme k vyhliadke na špicaté skaly Trollkonufingur a pozdĺž jazera Sorvagsvatn k vodopádu Bosdalafossur (padá priamo do Atlantiku). Popoludní navštívime osadu Gásadalur (11 obyvateľov) prepojenú cestným tunelom a objavíme úchvatný vodopád Múlafossur. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

5.deň »
raňajky, potulky zakončíme na najväčšom faerskom ostrove Streymoy. Tu leží historická obec a stredoveké sídlo biskupa Kirkjubour s nedokončenou Katedrálou sv. Magnusa, kostolom sv. Olafa a 900 ročným farmárskym domom Roykstovan. Cestou na sever prejdeme k najvyššiemu faerskému vodopádu Fossá a ďalej do osady Tjornuvík romanticky položenej pri čiernej pláži v zálive medzi horami. Popoludní zavítame do idylickej dedinky Saksún s 10 obyvateľmi a v podvečer sa vrátime do Tórshavnu. Pre záujemcov je možné dohodnúť asi dvojhodinový lodný výlet z osady Vestmanna k 700 m vysokým vtáčím útesom Vestmannabjorgini. Ubytovanie mimo centra mesta, večera a nocľah.

6.deň »
raňajky, Presun na letisku a podľa letových časov let do Dánska a následne do Prahy.

Popis:
Ubytovanie:
5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 4* hoteli.

Stravovanie:
5 x raňajky.

Doprava:
Letecká doprava » Praha – Vágar a späť.

Ostatné:
dopravu mikrobusom alebo 2 - 3 prenajatými autami na Faerských ostrovoch podľa programu, trajekt na ostrov Kalsoy, poplatky za využitie peších trás, slovenský alebo český sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: