Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Peru + Punta Cana

Machu Picchu Ollantaytambo Sacsayhuaman Cuzco Lima Titicaca Uros Punta Cana
Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 1228051
Cena od: 3 296 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.10.2022 13 dní First Minute 3 296 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Popis okruhu

1.DEŇ
Odlet z Prahy do Limy – hlavného mesta Peru. Transfer do hotela.

2.DEŇ
Ráno prelet do Cuzca, potom presun krajinou úrodných políčok pod majestátnymi Andami do Posvätného údolia Inkov . Cestou prehliadka soľných baní z predkolumbovských dôb v Maras a tiež pôvodné incké dediny Ollantaytambo . Ubytovanie a nocľah.

3.DEŇ
Machu Picchu , návšteva najznámejšieho „strateného“ mesta Inkov, ktoré bolo po stáročia skryté v džungli. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného miesta. Návrat autobusom do údolia a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamby späť do Ollantaytambo . Ubytovanie v Posvätnom údolí.

4.DEŇ
Ráno návšteva mohutnej citadely Pisac , rozkladajú sa nad terasami vysoko nad riekou Urubamba . Potom navštívime pestrofarebný indiánsky trh, kde bude možnosť nakúpiť suveníry alebo tradičné remeselné výrobky a cestou do Cuzca mohutnú pevnosť Sacsayhuaman , odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Ubytovanie v hoteli v blízkosti hlavného námestia.

5. DEŇ
Cuzco , prehliadka najkrajšieho mesta Peru, bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha – kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletitej uličky a trhoviska. Popoludní voľno, fakultatívne návšteva niektorého z múzeí (Museo Inka alebo Predkolumbovského umenia). Ubytovanie a nocľah.

6.DEŇ
Prejazd do Puna k najvyššie položenému splavnému jazeru na svete (3.800 m), bájnemu jazeru Titicaca . Z časti pozdĺž rieky Vilcanota medzi dvoma Kordillerami, cez priesmyk La Raya (4.335 m). Cestou si prezrieme zvyšky inkského chodníka a centrálnych sýpok v Raqchi, a tiež indiánsku dedinku Andahuaylillas , kde navštívime krásne maľovaný kostolíček zo 17.storočia, často prezývaný ako Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky. Ubytovanie a nocľah.

7.DEŇ
Celodenný pobyt na jazere Titicaca , ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na rákosovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Kráľovské Kordillery na bolivíjskej strane jazera. Návrat do Puna, nocľah.

8. DEŇ
presun na letisko v meste Juliaca a prelet späť do Limy. Prehliadka historického centra Limy (námestie Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála, kláštor San Francisco s katakombami, koloniálne balkóny paláca Torre Tagle).

9.DEŇ
transfer na letisko a odlet z Limy do Punta Cana. Transfer do hotela. Ubytovanie vo **** hoteli s bohatým programom all inclusive.

10.-12.DEN
odpočinok na krásnych plážach Dominikánskej republiky, možnosť fakultatívnych výletov.

13.DEŇ
Raňajky, individuálne voľno, transfer na letisko, odlet do Európy (s prestupmi).

14. DEŇ
Prílet do Prahy

Cena zahrnuje
letecká doprava Praha-Lima-Punta Cana-Praha vr. letiskových poplatkov
dopravu najatým autobusom v Peru, 2x prelet (Lima – Cusco a Juliaca – Lima)
výlet loďou na ostrovy Uros a Taquile, vlak Ollantaytambo – Machu Picchu a späť, transfery
8x ubytovanie v Peru kvalitných *** s raňajkami
4x nocľah v kvalitnom **** hoteli na Punta Cana so službami all inclusive
všetky vstupy a výlety podľa programu
služby českého sprievodcu, s
služby miestnych sprievodcov podľa potreby


Poznámka
MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKA: 12

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ

Príplatok
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: jednolôžková izba (cca 480 EUR), vstupné k výstupu na Huayna Picchu : 15 USD (nutné objednať najneskôr 3 mesiace pred odletom)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: