Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Peruánská odyssea

Machu Picchu Lima Lima Arcibiskupský palác Islas Ballestas Islas Ballestas obrazce Nazca Arequipa Vulkán Misti Arequipa klášter Santa Catalina kaňón Colca Cuzco Ollantaytambo Pisac Posvátné údolí
Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 1228052
Cena od: 2 820 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

16.10.2022 13 dní First Minute 2 820 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Popis okruhu

1.DEŇ
odlet z Prahy do Limy - hlavného mesta Peru. Transfer do hotela.

2.DEŇ
prehliadka historického centra Limy (námestie Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála, kláštor San Francisco s katakombami, koloniálne balkóny paláca Torre Tagle), popoludní návšteva svetoznámeho Múzea zlata (Museo de Oro), ktoré disponuje cennými zbierkami Predkolu. Počas tejto prehliadky sa trochu bližšie zoznámime s dejinami Peru, s dávnymi kultúrami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu alebo Inka. Potom odchod pozdĺž pobrežia Pacifiku až do mesta Chincha. Ubytovanie a nocľah.

3.DEŇ
Ráno vyhliadková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovom Islas Ballestas s kolóniami uškatcov, tuleňov, tučniakov, terejov, kormoránov, pelikánov a ďalších tisícov morských vtákov. Potom presun od pobrežia Paracas do úrodnej zelenajúcej sa oázy Ica , návšteva lagúny Huacachina uprostred púštnych piesočných dún. Popoludní absolvujeme (fakultatívne) nevšedný zážitok pri lete malým lietadlom nad viac ako 32 gigantickými kresbami (najčastejšie zvieracích postáv) tajomnej kultúry Nazca .

4.DEŇ
Ráno návšteva viac ako 1500 rokov starého akvaduktu Cantalloc , ktorý privádza pod zemou vodu z hôr a ktorý je dodnes funkčný. Potom prejazd púštnou krajinou pozdĺž pobrežia a potom medzi horami do „bieleho mesta“ Arequipa položenom pod 5822 m vysokou spiacou sopkou El Misti.

5. DEŇ
Arequipa (2.350 m), návšteva kláštorného komplexu plného kontrastujúcich farieb (Santa Catalina), námestie s katedrálou a bohatými koloniálnymi domami, pôvabné predmestia s úzkymi uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka miestnej kuchyne.

6.DEŇ
Prejazd cez náhornú planinu so stádami lam, alpak a vikuňou, sedlo Patapampa (4.900 m) až do mestečka Chivay . Práve tu začína kaňon Colca , v okolí ktorého sa rozprestierajú starodávne terasovité políčka dodnes ešte obrábané indiánmi Collahuas a Cabanas. Na konci dňa nás ešte čaká príjemná relaxácia v termálnych prameňoch La Calera.

7.DEŇ
skoro ráno odchod k jednému z najhlbších kaňonov sveta - Colca , pozorovanie lietajúcich kondorov na pozadí zasnežených Kordiller. Malebným údolím cez indiánske dedinky Maca a Yanque späť do Chivay, potom presun do Puna k najvyššie položenému splavnému jazeru na svete (3.800 m), bájnemu jazeru Titicaca .

8. DEŇ
Celodenný pobyt na jazere Titicaca , ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na rákosovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Kráľovské Kordillery na bolivíjskej strane jazera. Návrat do Puna.

9.DEŇ
Prejazd do Cuzca , z časti pozdĺž rieky Vilcanota medzi dvoma Kordillerami, cez priesmyk La Raya (4.335 m). Cestou si prezrieme zvyšky inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a indiánsku dedinku Andahuaylillas , kde navštívime krásne maľovaný kostolíček zo 17.storočia, často prezývaný ako Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky. Ubytovanie v hoteli v blízkosti hlavného námestia.

10.DEŇ
Cuzco, prehliadka najkrajšieho mesta Peru , bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha – kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletitej uličky a trhoviska. Ďalej návšteva kamennej svätyne Qenqo a mohutnej pevnosti Sacsayhuaman, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto.

11.DEŇ
Pobyt v Posvätnom údolí Inkov . Vysoko nad riekou Urubamba pod majestátnymi Andami sa rozkladajú dve mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac . Okrem nich navštívime aj pestrofarebný indiánsky trh, kde bude možnosť nakúpiť suveníry alebo tradičné remeselné výrobky.

12.DEŇ
Machu Picchu, najznámejšie archeologické miesto Južnej Ameriky . Za sprievodu miestneho sprievodcu sa dozvieme viac o tomto po stáročia v džungli ukrytom sídle. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamba späť do Ollantaytambo a následne autobusom do Cuzca.

13. DEŇ
Cuzco, ráno individuálne voľno, transfer na letisko a odlet z Cuzca do Limy a ďalej pokračovanie do Prahy.

14.DEŇ
prílet do Prahy

Cena zahrnuje                              
leteckú prepravu Praha - Lima - Praha vr. letiskových táx a poplatkov
prelet Cuzco – Lima vr. letiskových táx a poplatkov, dopravu autobusom, vlak Ollantaytambo – Machu Picchu a späť
vstupné na Machu Picchu, výlet loďou na ostrovy Ballestas
transfery
12x ubytovanie s raňajkami v ***hoteloch
vstupy podľa programu,
služby slovenského sprievodcu
služby miestnych sprievodcov podľa potreby

Cena nezahŕňa:
cestovné a covid poistenie
stravu mimo raňajok (odporúčané vreckové cca 240 USD)
iné ako uvedené vstupy
sprepitné

Poznámka
MINIMÁLNY POČET ÚCASTNÍKA: 12

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ.

Príplatok                            
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 480 EUR), Huayna Picchu vstup cca 15 USD (z dôvodu obmedzenej kapacity nutné objednať minimálne 2 mesiace vopred – platba na mieste)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: