Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Řím s návštěvou Neapole - letecké víkendy z Prahy

NAPOLI NAPOLI NAPOLI NAPOLI NAPOLI NAPOLI
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1231305
Cena od: 640 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

23.09.2022 4 dni First Minute 640 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Popis okruhu

1. DEN Odlet do Ríma , transfer na ubytovanie. Nasleduje prehliadka talianskej metropoly a centra kultúry – Ríma. Prechádzka historickým centrom s neobyčajnou koncentráciou antických pamiatok, ako sú Koloseum alebo Pantheon, ďalej tiež námestie Piazza Navona s fontánou Štyroch riek, Španielske schody, slávna fontána di Trevi. Svoj návrat do Ríma si môžete „poistiť“ vhodením mince práve do tejto fontány. Nocľah.
2. DEŇ Po raňajkách návšteva pápežského štátu Vatikánu – sídla kresťanskej cirkvi. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je oi aj hrobka zosnulého pápeža Jána Pavla II., Vatikánske múzeá s ohromujúcou Sixtínskou kaplnkou. Zvyšok dňa je opäť venovaný "večnému" Rímu. Nocľah.
3. DEN Raňajky, odchod z vlakovej stanice Termini rýchlovlakom Freccia Rossa do Neapola (doba jazdy je cca 70 minút). Neapol je tretie najväčšie mesto Talianska a je na zozname UNESCO. Medzi najznámejšie a určite aj najzaujímavejšie pamiatky patrí Castel dell`Ovo, Castel Nuovo, Duomo, Gesú Nuovo a pod. V meste je tiež množstvo kostolov a múzeí. Neapol je charakteristická úzkymi uličkami a neutíchajúcim životným štýlom. V popoludňajších hodinách odchod späť do Ríma. Nocľah.
4. DEŇ Raňajky, individuálny program, transfer na letisko a odlet do SR.

Zmena programu vyhradená.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 15

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu Praha-Rím-Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer z letiska do hotela a späť, 3 noci v 2lôžkovej izbe hotela ***, 3 x raňajky, lístok 2. triedy rýchlovlaku Freccia Rossa z Ríma do Neapola a späť, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 88 EUR), 2 večere v reštaurácii bez nápojov - v deň výletu do Neapola nie je možnosť večeru realizovať (cca 40 EUR)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, cestovné na miestnu hromadnú dopravu, vstupy, povinný príplatok mestskej taxy (cca 3 EUR/osoba/noc)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: