Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,49 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Rím - večné mesto letecky

Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd Rím - večné mesto letecky, poznávací zájazd
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1267568
Cena od: 683,92 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

25.05.2023 4 dni Last Minute 829,52 € +0 € odlet: Viedeň letecká
23.06.2023 4 dni First Minute 808,42 € +0 € odlet: Viedeň letecká
14.09.2023 4 dni First Minute 808,42 € +0 € odlet: Viedeň letecká
06.10.2023 4 dni First Minute 808,42 € +0 € odlet: Viedeň letecká
19.10.2023 4 dni First Minute 808,42 € +0 € odlet: Viedeň letecká
16.11.2023 4 dni First Minute 683,92 € +0 € odlet: Viedeň letecká
23.11.2023 4 dni First Minute 683,92 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Spoznajte Rím pešky cez Fontánu di Trevi, Pantheon, Španielske námestie so slávnymi schodmi, okázalosť Vatikánu, nadčasovosť Fóra až po rímske večné skvosty ako je Koloseum a Forum Romanum. V rímskej mozaike poznávania nebude chýbať ani Anjelsky hrad, najväčšie námestie Piazza Navona ako i úzke uličky, či pravé talianske gastronomické kúsky, aké tu namiešalo celé Stredomorie.

1. deň:
Odlet z Bratislavy alebo Viedne (v prípade odletu z Viedne transfer na letisko vo Viedni). Po prílete do Ríma transfer do hotela  a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Fontána di Trevi, Pantheon, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi. Na ulici Via dei Condotti, ktorá vedie od Španielskeho námestia k Via del Corso si môžeme pozrieť ponuku svetoznámych značiek Armani, Prada, Cavalli, Gucci, Missoni. Tí, ktorým móda až tak veľa nehovorí, si môžu vychutnať šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní. Návrat na ubytovanie.

2. deň:
Dnešný deň strávime v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Giotto. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. V dnešný deň si v priebehu pešej prehliadky doplníme chýbajúce diely rímskej mozaiky. Prejdeme sa od námestia Piazza del Popolo až k Anjelskemu hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšiemu mauzóleu, pápežskej rezidencii a väzeniu, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum (individuálna návšteva).  Prehliadku zakončíme na najväčšom rímskom námestí Piazza Navona, preslávenom krásnymi fontánami od najväčších sochárskych majstrov. Vo večerných hodinách transfer na letisko, odlet do Bratislavy/Viedne (v prípade odletu do Viedne následný transfer do Bratislavy).

Doprava:
Letecká.

Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Bratislava/Viedeň - Rím - Bratislava/Viedeň, v prípade odletu z Viedne transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, servisné poplatky, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu, prepravu počas pobytu v Ríme okrem uvedenej, pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: