Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,49 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

JAR: Svet v jednej krajine

Destinácia: Juhoafrická republika
Kód zájazdu: 1267756
Cena od: 2 889 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

30.04.2023 16 dní Last Minute 2 949 € +379 € odlet: Praha letecká
15.08.2023 16 dní First Minute 2 929 € +379 € odlet: Praha letecká
04.11.2023 16 dní First Minute 2 889 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Johannesburgu.

2: NEW YORK AFRIKY - SOWETO
Po prílete do Johannesburgu nasleduje krátka okružná jazda mestom elektrizujúcich rozdielov s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi, návšteva predmestia Soweto, kde sa v 70. rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Prejazd do Pretórie, nocľah.

3: PRETÓRIA: MESTO ŽAKARAND
V Pretórii navštívime Voortrekker Monument - pamätník bitky pri Blood River, námestie Church Square a vládne budovy Union Buildings. Cesta Východným Transvaalom do Graskop nás privedie do zlatokopeckej osady Pilgrims Rest s pozostatkami električkovej dráhy, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskop.

4: PANORAMA ROUTE - BLYDE RIVER CANYON
Celodenné putovanie horským prostredím Panorama Route. Zastávka pri vodopádoch Lisboa alebo Berlin. Nasleduje Božské okno s vyhliadkou do hlbiny pod svahmi pohoria Drakensberg a návšteva Bourke's Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur. Nakoniec návšteva Three Rondavel's, vyhliadky na tretí najväčší kaňon sveta Blyde River Canyon. Nocľah v Hazyview.

5: REZERVÁCIA KRUGER: SAFARI
Dnes Vás čaká celodenné safari v najväčšom národnom parku celej Afriky - svetoznámej rezervácii Kruger. Na výpravnom safari sa vydáte v terénnych vozoch a v rukách skúsených rangerov a čoskoro budete plne vtiahnutí do divokého sveta afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíte aj Big Five - veľkú päťku a teda slona, nosorožca, leva, leoparda a byvola, takže good luck! Nocľah na juhu rezervácie.

6: SVAZIJSKÉ KRÁĽOVSTVO
Odchod do Svazijského kráľovstva - po novom Eswatini, kde nás čaká Ngwenya Glass Factory, zastávka v Ezulwini Valley - v Údolí kráľov a návšteva dediny Mangenga Village s ukážkou tradičných tancov. Nocľah v Svazijsku.

7: NOSOROŽCE V REZERVÁCII HLUHLUWE
Skoro ráno sa vydáme k pobrežiu Indického oceána. Poobede návšteva rezervácie Hluhluwe, kde žije najmä početná kolónia nosorožcov, a kde nás čaká ďalšie safari vo vozoch 4x4. Nocľah v St. Lucia.

8: HROCHY V SAINT LUCIA - DURBAN
Ranná plavba po lagúne, ktorá je súčasťou rezervácie Wetland (UNESCO), domovom hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty v strehu! Stretnutie s hrochmi je isté. Odchod do Durbanu a prehliadka tohto prímorského letoviska. Podľa časových možností i možnosť kúpania sa na niektorej z pláží. Nocľah v Durbane.

9: PRELET DO PORT ELIZABETH - ADDO ALEPHANT: V ZAJATÍ SLONOV
Ráno prelet do Port Elizabeth a odchod do neďalekej rezervácie Addo Elephant, kde na neveľkej ploche žije jedno z najväčších stád slonov v južnej Afrike (safari v našom vozidle, prípadne fakultatívne vo vozoch 4x4). Poobede odjazd do Port Elizabeth, prípadne až na štartovaciu čiaru Garden Route v blízkosti Tsitsikamma Village.

10: ZÁHRADNÁ CESTA
Odchádzame po Garden Route - slávnej prímorskej ceste lemovanej oceánom, plážami, jazerami a lagúnami, tienistými lesmi a svahmi kvitnúcich rastlín, ktorým dominujú úchvatné protey. V prímorskej rezervácii Tsitsikamma sa vydáme dažďovým pralesom k visutému mostu cez ústie rieky Storms. Po vyhliadke v Plettenberg Bay zastavíme pri vysokých útesoch The Heads, ktoré "strážia" pôvabné ústie zátoky rieky Knysna. Vo Wilderness so širokými plážami a plytkým morom si dáme niečo na jedenie. Príjazd do Mossel Bay.

11: STRELKOVÝ MYS - MORAVSKÍ BRATIA
Ráno návšteva múzea objaviteľa Bartolomeja Diasa a 500 rokov starého "mliečneho" stromu, do ktorého moreplavci vkladali poštu. Pozdĺž pobrežia smerujeme stále na juh na Strelkový mys. Tu končí kontinent, tu končí Afrika! Ďalej na juh to už nejde, pod nami je iba Antarktída. Odtiaľto nás cesta vedie do Elim. Čo to je? Sme stále v Afrike alebo niekde na Morave? Podobnosť nie je náhodná, osadu totiž založila cirkev Moravských bratov, pôvod sa nedá zaprieť. A za necelú hodinu sa zamilujeme do Hermanus, mestečka čírej pohody a brány k panenskej prírode zátoky Walker - kráľovstva veľrýb a veľkých bielych žralokov.

12: TUČNIACI & ZEM VÍNA
Dnes začíname v zátoke Betty s kolóniou afrických tučniakov. Máte sa na čo tešiť, sú úžasní a sú ich tisíce. Blíži sa finále, Kapské Mesto na dostrel a s ním aj fenomenálne vinice v oblasti Stellenbosch či Franschhoek. Ochutnajte niektoré zo skvelých juhoafrických vín, ktorých kvalita ťaží z révy kultivovanej ideálnym teplým podnebím a zároveň chladným, slaným vzduchom z oceánu. Poobede príchod do strhujúceho Kapského Mesta, ktoré s prehľadom atakuje predné pozície každého rebríčka najkrajších miest sveta.

13: KAPSKÉ MESTO
Prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket, pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap či srdcom mesta v oblasti The Company´s Garden. Taktiež vyjdeme lanovkou na Stolovú horu, prípadne stihneme i návštevu úchvatnej botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultatívne).

14: MYS DOBREJ NÁDEJE
Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje. Cestou podnikneme výpravnú plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. A potom sa už horským pásom Chapman´s Peak vydáme k samotnému mysu, miestu dramatického stretnutia dvoch svetových oceánov, miestu, kde stretneme pštrosy i paviány v širokých kobercoch fynbosu - porastu s tisícimi druhmi rastlín.

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfornt s obchodmi a reštauráciami. Poobede transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA POBYTU:
VIKTÓRIINE VODOPÁDY:
2x nocľah vo Victoria Falls, prehliadka vodopádov, plavba po Zambezi, večera Boma - od 1.499,- EUR

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu. *cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg, Durban - Port Elizabeth, Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami dopravu klimatizovaným mikrobusom odnos batožiny v hoteloch a na letiskách služby česky hovoriaceho sprievodcu,
Vstupy:
Ústavný súd Johannesburg, Voortrekker Monument, Panorama Route, Mantenga Village, múzeum v Mossel Bay, Strelkový mys, tučniaci v Bettys Bay
Safari:
4x4 v Kruger NP (cca 8 hodín), safari plavba St. Lucia, 4x4 v NP Hluhluwe (cca 3 hodiny), safari v Addo Elephant NP (v našom vozidle, cca 4-5 h)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 379,- EUR fakultatívne vstupy, výlety, prepitné, PCR testy pred cestou či na mieste (pokiaľ sú vyžadované) vstupné víza pre občanov SR cestovné poistenie ECP 7,- EUR/osoba/deň *

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: