Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 28,92 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »

Sv. Charbel a Libanon - pútnický zájazd

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1277410
Cena od: 1 100 €
Príplatky od: 220 €
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

20.10.2023 6 dní Last Minute 1 100 € +220 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. a 2.deň
popoludní odlet z Viedne (s prestupom) do Libanonu, po polnoci prílet do Bejrútu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah. Raňajky a presun údolím Bekaa na prehliadku skvostu rímskej antickej architektúry - chrámového komplexu v Baalbeku (UNESCO). Pozrieme si pamätnú sochu panny Márie v Zahle (svätá omša) a zastavíme sa vo vinárskej oblasti Ksara na ochutnávku vína. Návrat do hotela v Bejrúte, večera a nocľah.

3.deň
raňajky, dnes budeme putovať do „Lúrd Blízkeho východu“ - kláštora Annaya ku hrobu sv. Charbela. Pozrieme si miesta spojené so životom svätca (pustovňu, mníšske cely, kláštor a hrob). V kláštore bude slávená i svätá omša a voľno na individuálnu modlitbu a rozjímanie pri hrobe sv. Charbela. Cestou do hotela navštívime mariánske pútnické miesta Harisa, kde si uctíme Pannu Máriu (patrónka Libanonu) pri jej soche nad mestom Jounieh pri Stredozemnom mori. Večera a nocľah.

4.deň
raňajky, cestou cez údolie Kadisha uvidíme množstvo kláštorov, prídeme k nádherným cédrovým lesom (oboje UNESCO) a popri Bshare do rodnej dedinky sv. Charbela - Bekaa Kafra. V jeho rodnom dome bude slávená svätá omša. Uvidíme tiež skalný kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5.deň
raňajky, dopoludnia prehliadka nádhernej krasovej jaskyne Jeita (dĺžka 2,2 km). Pokračujeme v púti ku hrobu sv. Rafky do kláštora sv. Jozefa (svätá omša). Potom navštívime kláštor sv. Cypriána a Justíny v Kfifane, kde vzdáme úctu pri hrobe sv. Nimatulláha Hardini a bl. Estephana Nehme. Popoludní si pozrieme Byblos, jedno z najstarších obývaných miest sveta. Návrat do hotela v Bejrúte a večera.

6.deň
po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne.

Informácia
Youssef Antoun Makhlouf sa narodil 8.5.1828 v Bekaa Kafra. Prijal meno Charbel, zomrel 24.12.1898 a je pochovaný v kláštore v Annaya. Počas zájazdov účasť na oficiálnom programe v kláštore Annaya 22.dňa v mesiaci.

Ubytovanie:
5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 4* hoteli.

Stravovanie:
5 x raňajky, 4 x večere.

Doprava:
Letecká doprava Viedeň – Bejrút a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym libanonským sprievodcom, služby sprievodcu CK /doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 220 €/os., obslužné 50 €/os. (platí sa sprievodcovi priamo v Libanone).

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: