Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,56 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Ekvádor - Galapágy

Destinácia: Ekvádor
Kód zájazdu: 809465
Cena od: 2 169 €
Príplatky od: 329 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.08.2019 6 dní 2 329 € +329 € odlet: Praha, Viedeň letecká
31.10.2019 6 dní 2 169 € +329 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ)- QUITO

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Quita.

2. deň QUITO

Prílet do Quita. Návšteva Pamätníka rovníku ( Mitad del Mundo) neďaleko Quita. Tu budete mať príležitosť stáť súčasne na severnej aj južnej pologuli. Ďalej si pozriete neďaleké Etnografické múzeum, kde môžete vidieť pestrosť jednotlivých oblastí Ekvádora. Poobede voľný program. Nocľah v Quito.

3. deň QUITO

Raňajky. Prehliadka hlavného ekvádorského mesta Quito. Vďaka veľkému množstvu kostolov a kláštorov sa Quito prezýva „ Kláštor Ameriky“, koloniálne centrum Quita bolo v roku 1978 zaradené organizáciou UNESCO do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva ľudstva. Uvidíte tu najzaujímavejšie miesta ako námestie Nezávislosti s Prezidentským palácom, Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitnú katedrálu, kostol La Compaňía a ďalšie krásne pamiatky. Prehliadku ukončíte na hore Panecillo, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na hlavné mesto. Quito leží v n.v. 2850 metrov nad morom a je obklopené sopkami so zasneženými vrcholkami. Mesto bolo vybudované na úpätí sopky Pichincha (4794 metrov nad morom). Nocľah v Quito.

4. deň QUITO - OTAVALO

Raňajky. Z Quita sa vydáte smerom do provincie Imbabura. Prezriete si indiánske mesto Otavalo a navštívite tu tiež najkrajší ekvá dorský trh – predáva sa tu čerstvé ovocie, klobúky, indiánske šperky a ďalšie typické predmety. Nocľah v Otavale.

5. deň OTAVALO - COTACACHI – IBARRA – LAGUNA DE CUICOCHA - QUITO

Raňajky. Prehliadka mestečka Cotacachi a Ibarra, odkiaľ je krásny pohľad na sopku Cotacachi. Laguna de Cuicocha patrí medzi najkrajšie vysokohorské lagúny Ekvádoru, jej prehliadka je okúzľujúca. Návrat do Quita. Nocľah v Quito.

6. deň COTOPAXI - QUITO

Raňajky. Cesta do oblasti „Andského stredohoria“ a národného parku Cotopaxi okolo lagúny Limpiopungo. Tejto ceste sa hovorí „Trieda sopiek“, poskytuje prekrásne výhľady na najkrajšie ekvádorské sopky. Národný park obklopuje najväčší aktívny vulkán na svete s rovnakým názvom Cotopaxi (5897 m n.v.). Počas prehliadky pri troške šťastia uvidíte andské čajky, kondorov a divé kone. Odchod späť do hlavného mesta. Nocľah v Quito.

7. deň QUITO – BALTRA (GALAPÁGY) – SANTA CRUZ – PUERTO AYORA

Raňajky. Transfer z hotela v Quito na letisko. Odlet z Quita na ostrov Baltra. Prílet na Baltru, ktorá patrí k súostroviu Galapágy, ktoré tvorí 19 ostrovov a množstvo malých ostrovov. Transfer na loď, nalodenie, ubytovanie a odplutie. Z ostrova Baltra absolvujete štvordennú okružnú plavbu loďou po najzaujímavejších miestach Galapág. Na súostroví Galapágy sa rozkladá svetovo unikátny národný park. Na lodi budete prechádzať medzi jednotlivými ostrovmi a zo vzdialenosti niekoľko metrov budete pozorovať kolónie hniezdiacich morských vtákov, suchozemské aj morské leguány, Darwinove pinky, tuleňov, stromové opuncie a bizarné lávové útvary. Okrem pestrofarebných kŕdľov rýb uvidíte pri troche šťastia aj žralokov, raje a morské korytnačky. Súčasťou putovania po Galapágoch sú pešie výlety po ostrovoch a pozorovanie fauny a flóry. Loď je vybavená kajutami, reštauráciou, počas celej plavby je pre Vás zabezpečená plná penzia. Loďou cez kanál Itabaca prídete na neďaleký ostrov Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory so zelenou vegetáciou. Obed. Prehliadka ostrova Santa Cruz, ktorý je druhým najväčším ostrovom súostrovia Galapágy. Ekonomickým centrom ostrova je Puerto Ayora, kde sídlia kancelárie Národného parku Galapágy a predovšetkým výskumná stanica Charlesa Darwina, ktorá bola založená v roku 1961 a ktorá je zameraná na odchov a ochranu galapágskych sloních korytnačiek a leguánov. Cieľom výskumnej stanice na ostrove je predovšetkým podpora a pestovanie miestnych korytnačiek sloních. Uvidíte tu napríklad korytnačiu pôrodnicu vrátane inkubátorov. Pozorovanie špecifickej a nenapodobiteľnej fauny a flóry Galapág inšpirovali Charlesa Darwina k vytvoreniu evolučnej teórie. Ochrana prírodného bohatstva ostrovov je pod patronátom medzinárodnej organizácie svetového dedičstva UNESCO. Večera. Nocľah na lodi.

8. deň GALAPÁGY – RÁBIDA – PUERTO EGAS - SANTIAGO

Raňajky. Návšteva ostrova Rábida spojená s pozorovaním miestnej fauny – predovšetkým morských tuleňov a plameniakov. Ďalšou zastávkou bude Puerto Egas, ktoré leží na ostrove Santiago. Môžete sa vydať na prechádzku po ceste vytvorenej zo stuhnutej lávy. Žijú tu tulene, nájdete tu vulkány, jazerá, vyprahnuté pobrežie a zalesnené hory. Obed, večera. Nocľah na lodi.

9. deň GALAPÁGY – BARTOLOMÉ – SULLIVAN BAY

Raňajky. Prehliadka ostrova Bartolóme, ktorý pripomína mesačnú krajinu a zálivu Sullivan Bay. Ostrov Bartolomé je preslávený vďaka vysokému skalnému útvaru Pinnacle Rock a najmenšiemu druhu tučniakov žijúcich severne od rovníka. Na tomto ostrove nájdete krásne vulkanické kopce a kužele, môžete tu plávať v kryštálovo čistej vode. Hlavný vulkanický kužeľ, na ktorý je možné ľahko vystúpiť, ponúka nádherný výhľad na ostrov. Bartolóme je jedným z najviac navštevovaných ostrovov Galapág, budete si môcť prezrieť pelikánov, galapágske holubice, fregatky, jašteričky, červených krabov atď. Obed, večera. Nocľah na lodi.

10.deň GALAPÁGY – CALETA TORTUGA NEGRA – PUERTO AYORA

Raňajky. Caleta Tortuga Negra leží na severnom pobreží ostrova Santa Cruz, je domovom pre morské korytnačky a žralokov. Vylodenie, transfer do hotela v Puerto Ayore, ktorá je najväčším miestom na Galapágoch. Nocľah v Puerto Ayore.

11.deň GALAPÁGY – BALTRA - QUITO

Raňajky. Transfer z hotela na letisko v Baltre, odlet z Baltry do Quita. Odlet do Prahy.

12.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy na letisko Praha – Ruzyně.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu Praha – Quito – Praha (s prestupmi)
 • (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • letenku Quito – Baltra (Galapágy) - Quito
 • 6 nocľahov v 3* hoteloch s raňajkami
 • 3 nocľahy na lodi s plnou penziou
 • všetky autobusové transfery počas okruhu
 • plavba loďou po Galapágoch
 • služby českého sprievodcu (minimálne 10 osôb)
 • služby miestneho sprievodcu po trase
 • vstupy do objektov a prehliadky podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové taxy 329,- EUR
 • vstup do Národného parku Galapágy (100,- USD)
 • odletovú taxu pri odlete z Ekvádoru (41,- USD)
 • fakultatívne vstupy a výlety mimo program
 • komplexné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: