Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Istria s výletom na Plitvické jazerá

Destinácia: Chorvátsko
Kód zájazdu: 818932
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Pobytovo - poznávací zájazd určený všetkým tým, ktorí neobľubujú len leňošenie pri mori , ale radi aj spoznávajú krajinu do ktorej prišli. Okrem pobytu pri mori môžete vidieť : RABAC - ROVINJ - MOTOVUN - POREČ - OPATIJA - RIJEKA - LABIN - OSTROV CRES - PLITVICKÉ JAZERÁ

Rámcový program zájazdu:


1. deň: Večer odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta cez noc do Chorvátska.


2. deň: Ráno príchod do Rabac, pôvodne rybárskej osady a dnes veľmi živého letoviska v najjužnejšej časti Kvarnerskej riviéry. Prechádzka po promenáde okolo mora a zoznámenie s letoviskom, ktoré patria medzi najkrajšie v Chorvátsku. Ubytovanie, odpočinok a kúpanie.


3. deň: Voľný deň v Rabaci - kúpanie, oddych, prechádzky pozdĺž pobrežia s nádhernými výhľadmi na ostrov Cres.


4. deň: Celodenný výlet po Istrii: Rovinj - mesto označované za najkrajšie na Istrii, mesto umelcov s historickou zástavbou a známou - chrámom sv. Eufémie, ku ktorému vedie ulica umelcov. Ďalej Motovun - opevnené mestečko a prejazd okolo Limského zálivu dlhého 9km medzi Vrsar a mestečkom Rovinj. Má vzhľad kaňonu a jeho strany sa na pevnine dvíhajú až do výšky 150 m. Návšteva kúpeľného mesta Poreč s množstvom architektonických pamiatok, z ktorých najdôležitejšia je Eufraziova bazilika, ktorej stavbu začal už v 6. storočí biskup Eufrasius a ktorá je vyhlásená pamiatkou UNESCO. Cez Dvigrad sa zrúcaninou stredovekého hradu návrat do Rabac.


5. deň: Celodenný výlet, navštívime Opatiju - kúpeľné mesto s tradíciou z čias Rakúsko-Uhorska, prechádzka po promenáde s nádhernými palácmi, hotelmi i kúpeľnými domami. Ďalej prejdeme do hlavného centra tejto oblasti, do Rijeky, najväčšieho prístavu Chorvátska. Prejdeme sa okolo prístavu aj centrom starého mesta - po hlavnej triede Corso k mestskej bráne k Dómu Nanebovzatia Panny Márie. Z Titovho námestia potom vystúpime po 357 schodoch k hradu Trsat, postavenému na mieste niekdajšej rímskej pevnosti a k františkánskemu kláštoru, odkiaľ sa nám otvorí krásny výhľad na mesto i pobreží. Na záver výletu navštívime Labin -historické mesto, ktoré dominuje zátoke pri Rabac, jedná sa o najzachovalejšie mesto s benátskou architektúrou.


6. deň: Pobyt v Rabaci s ideálnymi podmienkami pre kúpanie na bielych okruhliakových plážach. Fakultatívne výlet loďou na ostrov Cres: najskôr plavba na pláž Dragozetiči na ostrove Cres s krásnym kúpaním, potom obed na lodi - ryba alebo mäso na grile, chorvátske víno, nápoje. Pozdĺž ostrova Cres prídeme do jeho hlavného mesta Cres nazývaného malé Benátky . Prejdeme si týmto mestom s prístavom priamo uprostred námestia, s domami i palácmi s veľmi významným benátskym vplyvom, františkánskym kláštorom s kostolom aj mnohými romantickými zákutiami. Po prehliadke mesta voľno k posedeniu v niektorej z mnohých kaviarní či cukrární okolo prístavu. Plavba späť do Rabac.


7. deň: Pobyt v Rabaci, odpočinok, kúpanie. Možnosť zapožičania člna k prechádzkam pozdĺž pobrežia.


8. deň: Celodenný výlet autobusom do unikátnej prírodnej rezervácie a národného parku Plitvické jazerá chráneného záštitou UNESCO. Prejdete sa rozsiahlym areálom ležiacim uprostred zalesnenej hornatej krajiny sa stupňovito umiestnenými 16 jazerami a jazierkami s krištáľovo čistou vodou. Nebude chýbať ani plavba loďou po jednom z jazier a pozorovanie radu kaskád a vodopádov spájajúcich jednotlivé jazera. Večer návrat do hotela.


9. deň: Dopoludnia voľno, v neskorom popoludní odjazd domov. 10. deň: Ráno návrat do Brna, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
autobusová doprava luxusným autobusom, 7 x ubytovanie v Rabacu, 7 x polpenzia, výlety podľa programu, sprievodcovské služby.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 224,-€, výlet na ostrov Cres 36,-€/osoba, izba morská strana 34,-€/osoba, izba s balkónom a výhľadom na more 100,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: