Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,39 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Rwanda, Uganda, Kongo a Zanzibar - lukratívna kombinácia

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 989388
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

RWANDA. Krajina s komplikovanou históriou, v súčasnosti jedna z najbezpečnejších a najprogresívnejších krajín Afriky. Krajina nekonečných zelených kopcov a tyrkysových bystrín. Aké je stretnutie zoči – voči s gorilami v Kongu? Kombinácia kúpania sa, potápania a atmosféra krivolakých uličiek „v Kamennom meste“, kde sa bez sprievodcu stratíte, je ostrov Zanzibar tým najlepším miestom oddychu a poznania.

Popis zájazdu

Pravá Afrika a oddych na snehobielych plážach Zanzibaru.
Hlavné mesto Rwandy Kigali, kde si pripomenieme scény z filmu Hotel Rwanda.
Safari s gorilami vo voľnej prírode v Demokratickej republike Kongo bude nezabudnuteľným zážitkom!
Perla Afriky v podobe NP Queen Elizabeth nás dostane v Ugande.
Po Kampale, hlavnom meste Ugandy, nás už čaká zaslúžený oddych na bielych plážach Zanzibaru – ostrove korenia.

Program zájazdu:  
1. – 2. deň:
Odlet z Viedne a prílet do Rwandy – KIGALI. Doobeda prehliadka mesta a pripomenutie si, čo sa tu stalo v 1994. KIGALI MEMORIAL CENTER – pomník genocídy, slávny hotel z filmu ,,Hotel Rwanda“.

3.deň:
Dnes sa dostaneme do exotickej Demokratickej republiky KONGO. Najbláznivejšia hranica na svete v meste GOMA. Koľko ľudí bolo v Kongu? Strávime jednu noc na brehu rieky Kiwu s výhľadom na Rwandu. Safari s gorilami v ich prirodzenom prostredí. Každý deň má povolenie vidieť toto safari len pár desiatok ľudí. Pripravte sa na vlhké počasie, teplo a neschodný terén. Dostaneme sa ku gorilám na cca 7 metrov. Nesmiete sa ich dotýkať a pozerať sa gorilám do očí. Fotenie a natáčanie je dovolené. Životný zážitok!

4.-5.deň:
UGANDA, ktorú W. Churchill nazval Perlou Afriky. Presun do NP QUEEN ELISABETH. Jeden z najkrajších parkov v Afrike medzi jazerami Edward a George. Tento park je známy hlavne kanálom Kazinga. Najväčšia populácia hrochov v Afrike.

6.deň:
Presun do mesta JINJA, ležiaceho na brehoch jazera VICTORIA so zástavkou v hlavnom meste Ugandy – KAMPALA.

7. deň:
Jinja je známa s jedným z najťažších raftingov na sveta. Návšteva prameňa tretej najdlhšej rieky sveta – NÍLU. Ten kto si netrúfa, môže sa plaviť po Níle až k Viktóriinmu jazeru. Letecký presun na ostrov korenia – ZANZIBAR. Ostrov prevoňaný korením, starými príbehmi o otrokoch a moreplavcoch si užijeme naplno. Vybavenie všetkých colných formalít a transfer klimatizovanou do nášho komfortného 4* hotela. Čaká nás najlepšia oblasti na oddych a kúpanie na ostrove.

8.- 10.deň:
Oddych na Zanzibare na atraktívnych plážach. Poldenný výlet do kamenného mesta STONE TOWN a návšteva exotického trhoviska a miesta, kde sa predávali otroci. Pre záujemcov výlet (SPICE TOUR), na ktorom sa dozviete o pestovaných koreninách. Vedeli ste, že klinček je vlastne vysoký strom, že škorica je kôra kríka a banány a ananásy chutia úplne inak ako tie „naše“? Oddych na plážach spojený s individuálnymi aktivitami.

11.deň:
Prílet do Viedne.  

Trasa zájazdu:
Kigali – Goma (Kongo) – NP Queen Elizabeth – Kampala – Jinja – Kampala – Zanzibar City 

CENA  ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, medzinárodnú letenku na trase Kampala – Zanzibar City, sprievodcu CK – odborníka na túto oblasť Afriky, miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, dopravu v Rwande a Ugande, safari v Ugande, ubytovanie v komfortných hoteloch 3* v Rwande a Ugande, ubytovanie na Zanzibare v príjemnom 4* hoteli v dvojlôžkových izbách, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza, vstupy do NP, permit ku gorilám (750 USD), stravu (okrem raňajok), vreckové, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: