Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Pozdĺž Jadranu komfort

Pozdĺž Jadranu komfort  - obrázok č. 1 Pozdĺž Jadranu komfort  - obrázok č. 4 Pozdĺž Jadranu komfort  - obrázok č. 5 Pozdĺž Jadranu komfort  - obrázok č. 2 Pozdĺž Jadranu komfort  - obrázok č. 3
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 991634
Cena od: 372 €
Príplatky od: 2 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.09.2019 7 dní Last Minute 372 € +2 € autobusová

Popis zájazdu

TV klimatizácia

Popis hotela:
Slovinsko: *** hotely (2 noci)

Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky) s kúpeľňou, WC, klimatizáciou, TV a balkónom.

Chorvátsko, Bosna a Hercegovina:
*** hotely (4 noci) - v Chorvátsku alebo v Bosne a Hercegovine. Všetky hotely sa nachádzajú pri mori, max. 500 m od pláže.

Izby: funkčne zariadené dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou, TV, klimatizáciou a balkónom.

Vybavenie:
Slovinsko: reštaurácia a bar.

Chorvátsko: všetky hotely majú recepciu, bar, reštauráciu, niektoré z nich majú bazén

Strava:
Slovinsko: raňajky.

Chorvátsko:

raňajky formou bufetu a večere (najčastejšie formou bufetu, menej často servírované, v závislosti na hoteli).

Náš názor:

Umiestnenie hotela pri mori poskytuje skvelý východiskový bod k výletom, ale tiež možnosť odpočinku po prehliadkach.

Miestne kategórie: ***
Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 

Hodnotenie klientov:
Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:

Cena:
Základná cena zahŕňa: prejazd komfortným autokarom (WC, klimatizácia, bar, video), ubytovanie viď nižšie (6 nocí), stravovanie: raňajky (6) a večere (4), turistický program (pozri nižšie), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov (v Splite, Trogire, Dubrovníku a Šibeniku), systém Tour Guide, pobytovú taxu (cca 1 EUR / deň / osoba) a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupného a služieb miestnych sprievodcov (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - cca 135 EUR / osoba (povinný poplatok platený sprievodcovi na mieste).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Wzdłuż Adriatyku Comfort
Kód zájezdu: CTZ

Program:
Malebné Slovinsko • najzaujímavejšie pamiatky Chorvátska - Split, Trogir a Dubrovník • zázraky prírody - Plitvické jazerá a Národný park Krka • hotel pri mori v Chorvátsku • výhody cestovania • tranzitné nocľahy!

Deň 1
Odchod z Poľska podľa poriadku. Prejazd cez Česko, Rakúsko a Slovinsko. Ubytovanie v hoteli v Slovinsku, prenocovanie. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 2
Po raňajkách, v skorých ranných hodinách, prejazd do Ľubľany - hlavného mesta Slovinska (krátka prechádzka mestom). Potom pôjdeme do jaskyne Postojna - jednej z najväčších jaskýň na svete o celkovej dĺžke 24 km. Turistická trasa zahŕňa 5 km, z toho 3,7 km je prejazd elektrickým vlakom. Uvidíme komplex jaskýň, skál a podzemných chodieb, niekoľkometrové skalné útvary, trblietajúce sa rôznymi farbami, stalaktity, stalagmity a skalné opony. V jaskyni je konštantná teplota 10 ° C, a jej zvláštnosťou je výskyt Macaráta jaskynného, ??žijúceho iba vo vodách Dinárskeho krasu. Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Plitvíc a návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Na ploche porastenej bukmi, jedľami, smrekmi a javormi (s dĺžkou viac ako 8 km) sa nachádza 16 tyrkysových jazier. Sú terasovito rozložené a vzájomne prepojené 72 vodopádmi. Oblasť parku patrí do svetového prírodného dedičstva a je pod ochranou UNESCO. Následne prejazd do hotela a ubytovanie. Voľný čas na odpočinok, večera a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd na prehliadku Splitu a Trogiru. Navštívime najväčšie mesto Dalmácie - Split. Uvidíme staré mesto (UNESCO), ktorého budovy odrážajú búrlivú históriu regiónu. Miešajú sa tu benátske, maďarské a rakúske vplyvy. Uvidíme okrem iného: antický palác cisára Diokleciána, jeden z najkrajších príkladov rímskej obrannej architektúry v Európe (3. - 4. storočie), katedrálu, mauzóleum cisára a malebný prístav. Spoločne s rozvojom mesta sa bývalá rezidencia cisára vnorila do neskoršej zástavby a dnes vytvára jedinečnú kombináciu architektonických štýlov rôznych epoch. Po prehliadke mesta odporúčame prechádzku medzi palmami slávnou prímorskou promenádou - Riva. Následne prejdeme do Trogiru, ktorého stavby sú dokonalým príkladom kontinuity mesta. Rozloženie ulíc tejto ostrovnej osady pochádza z gréckych čias a neskorší vládcovia ich dozdobili jedinečnými verejnými budovami, obytnými budovami a pevnosťami. Uvidíme okrem iného: goticko-renesančnú radnicu z prelomu 14. a 15. storočia a katedrálu sv. Vavrinca z 13. storočia. Trogir, ako jedno z najzachovalejších románsko-gotických miest v strednej Európe, bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 5
Po skorých raňajkách prejdeme malebnou vyhliadkovou trasou na prehliadku perly Jadranu - Dubrovníka (UNESCO). Cestou uvidíme nádherné výhľady na hory a more. Je to krásne mesto so skvelou atmosférou, plné pamiatok a fascinujúcich uličiek. Počas prechádzky mestom, ktoré je obklopené mohutnými hradbami, sa zoznámime s jeho históriou a uvidíme okrem iného: Františkánsky kláštor z prelomu 14. a 15. storočia, katedrálu a Múzeum lekárne. Pre záujemcov plavba okolo hradieb Dubrovníka (za príplatok). Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 6
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do Národného parku Krka, ktorý sa nachádza v oblasti utváranej rovnomennou riekou. Rieka Krka pretekajúca vápencovým podložím vytvorila nepravidelné koryto. Najzaujímavejším miestom je takmer pol kilometra dlhý úsek, kde rieka preteká 17 kaskádami, širokými takmer 100 m, a prekonáva výškový rozdiel 45 m. Následne prejazd do Šibeniku, ktorý je najstarším mestom Chorvátov. Na rozdiel od iných dalmatínskych miest postavených Grékmi a Rimanmi, bol založený v 9. storočí chorvátskymi kráľmi. Navštívime pozoruhodnú katedrálu sv. Jakuba - majstrovské dielo goticko-renesančnej architektúry (zoznam UNESCO), ktorá sa nachádza na námestí a je celá z kameňa. Katedrálu zdobí 71 realistických sôch ľudských hláv, ktoré vytvoril staviteľ katedrály Juraj Dalmatinca. Veľmi realisticky zobrazujú vtedajších obyvateľov Šibeniku. Prechádzka krásnymi kamennými uličkami mesta. Neskoro popoludní odjazd do Poľska.

Deň 7
Príchod do Poľska v popoludňajších hodinách.
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 3300 km - počítané od poľskej hranice).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné min. 3 mesiace po dátume návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: