Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Chorvatsko lagano, lagano...

?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 4 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 5 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 9 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 3 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 2 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 1 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 6 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 7 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 8 ?Chorvatsko lagano, lagano...  - obrázok č. 10
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 992500
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis hotela:

Ubytování v hotelu Kastel Crikvenica *** (7 nocí), který se nachází v Crikvenici, v jednom z nejstarších letovisek Středozemního moře.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), standardní s výhledem na moře nebo na město. Každý pokoj je vybaven koupelnou s WC a vanou, telefonem, trezorem, satelitním TV.

Vybavení: 24hodinová recepce, klimatizovaná restaurace, trezor na recepci (za poplatek), terasa, TV místnost, bar, parkoviště, výtah.

Strava: snídaně a večeře.

Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Chorvatsku. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:
Plitvické jazerá - zázrak prírody ? Rovinj, Poreč - perly Istrie ? Postojna - jedna z najväčších jaskýň v Európe ? hrad Predjama - najväčší jaskynný hrad na svete ? Krk a Cres - najväčšie ostrovy Jadranu ? Baška - nádherná pláž a tajomné nápisy ? Vrbnik - vzácne víno žlahtina ? Apoxyomenos - majstrovské dielo starožitného sochárstva vylovené z mora

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Odlet do Chorvátska charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na
Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela. Ubytovanie v hoteli, večera, prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách sa vydáme na prehliadku ostrova Krk, najväčšieho a najrozvinutejšieho ostrova na chorvátskom pobreží. Charakterizuje sa rozmanitosťou krajiny, od skalných pustín a útesov po zelené, kvitnúce promenády, zátoky ukryté v skalách a očarujúce malé dediny. Navštívime mesto Krk, ktorého história sa datuje do doby ilyrských kmeňov. Uvidíme okrem iného románsku katedrálu Nanebovzatie Panny Márie a stredoveký hrad rodiny Frankopanovcov. Prehliadku zakončíme prechádzkou mestom plným štýlových, úzkych uličiek. Následne prejdeme do mesta Vrbnik, ktoré je známe predovšetkým vďaka vínu prekvapujúcemu aj skutočných znalcov. Pýchou miestnych viníc je odroda hrozna, z ktorej sa vyrába Vrbnička žlahtina. V centre mesta sa nachádza mnoho vínnych pivníc, v ktorých možno ochutnať tento vzácny nápoj. Jeden z nich navštívime. Následne prejdeme do mesta Baška, ktoré je známe vďaka krásnej piesčito-štrkovej pláží a kamennej Bašskej doske (Bašćanska ploča) z počiatku 12. storočia. Je to jedna z najstarších písomných, resp. v kameni vytesaných pamiatok chorvátskeho jazyka a je písaná v hlaholike. Voľný čas na opaľovanie a kúpanie v nádhernej scenérii majestátneho pohoria Velebit a ostrovov Prvić a Sveti Grgur. Návrat do hotela, večera, prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Plitvíc a návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Návšteva šestnástich terasovito rozložených jazier, obklopených lesmi, vzájomne prepojených 72 vodopádmi. Voda v jazerách má rôzne odtiene zelenej a tyrkysovej. Je tak priezračná, že možno ľahko pozorovať ryby, ktoré tu žijú. V parku je mnoho zaujímavých trás a drevených lávok vedúcich nad všetkými jazerami, ktoré umožňujú obdivovať nádhernú prírodu. Tento neobvyklý raj vodopádov, ktorý sa tiahne cez 8 km, je zapísaný na zozname Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Okolie Národného parku je známe výrobou vynikajúcich syrov a medov, ktoré možno zakúpiť počas tohto výletu. Návrat do hotela, večera, prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd do mesta Postojna, návšteva jaskyne Postojna Jama. Jaskyňa bola vyhĺbená v skalách riekou Pivka pred 2 miliónmi rokov. Je jednou z najväčších a najznámejších jaskýň na svete, ktorou vedie cca 24 km sál a chodieb. Turistická trasa zahŕňa 5 km, z toho 3,7 km je prejazd elektrickým vlakom. Uvidíme komplex jaskýň, skál a podzemných chodieb, niekoľkometrové skalné útvary, trblietajúce sa rôznymi farbami, stalaktity, stalagmity a skalné opony. V jaskyni je konštantná teplota 8 ° C, a jej zvláštnosťou je výskyt Macaráta jaskynného, ??žijúceho iba vo vodách Dinárskeho krasu. Iba 10 km od jaskyne Postrojna sa nachádza jeden z najmalebnejších divov ľudskej histórie: Predjamski hrad, ktorý je zapísaný do Guinessovej knihy rekordov ako najväčší jaskynný hrad na svete. Bol postavený pred viac ako 700 rokmi na 123 m vysokej skale. Mohutný obranný úkryt prostého rytierskeho rebela, baróna lupičov, hrdinu mnohých romantických legiend - Erasmus z Predjama. Návrat do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Poreču. Prehliadka: baziliky sv. Eufrázie, jednej z najkrajších rane byzantských stavieb v Európe, zapísané na zozname UNESCO. Navyše barokový kostol sv. Márie, gotické domy na ulici Decumanum. Prejazd do Rovinju, počas cesty zastávka pri Limskom kanáli. Nachádza sa na západnom pobreží Istrie. Limský kanál je úzky, do pevniny hlboko zarezaný, 9 km dlhý, smaragdovo zelený záliv. Jedná sa o neobvyklý prírodný jav, ktorého atraktivite pridáva rad endemických rastlín a živočíchov, ktorí tu žijú. Teraz je to miesto chovu mušlí a ustríc, ktoré stojí za to ochutnať v jednej z istrijských reštaurácií. Prehliadka očarujúceho mesta Rovinj - obľúbeného mesta umelcov, nazývaného chorvátskym Saint Tropez (vrátane katedrály sv. Eufémie, radnica, Hodinová veža).
Návrat do hotela, večera, prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách prejazd do prístavu trajektov, plavba trajektom na ostrov Cres, jeden z najväčších a najdlhších chorvátskych ostrovov. Ostrov je známy svojou nedotknutou prírodou, rastú tu početné liečivé bylinky. Na hornatom ostrove žije okrem iného sup bielohlavý, s trochou šťastia ho možno vidieť lietajúceho nad kopcami pri hľadaní potravy. Prejazd do Crese, hlavného mesta ostrova. Návšteva mesta, kde uvidíme okrem iného: mestský dom, renesančný palác Arsan, kostol sv. Izidora. Potom prejdeme nádhernou vyhliadkovou trasou na ostrov Lošinj, ktorý od Crese oddeľuje úzky kanál s pohyblivým mostom. Počas cesty sa zastavíme v starobylom meste Osor, cez ktoré viedla Jantárová cesta. Následne prídeme do malého mestečka Mali Lošinj, v ktorom navštívime Múzeum Apoxyomenose. Apoxyomenos je antická postava z bronzu znázorňujúca športovcov. Je to stratená socha gréckeho sochára Lysiposse, ktorá bola realizáciou jeho nového kánonu štíhleho ľudského tela. História chorvátskeho Apoxyomenose je rozprávková: v roku 1996 sa belgický turista potápal okolo ostrova Vele Orjule a na morskom dne narazil na skorodovanú starú sochu muža. Po vylovení neobvyklého nálezu v roku 1999 a po niekoľkých rokoch dôkladného čistenia špecialistami z Talianska a Chorvátska sa socha stala jedným z najväčších majstrovských diel gréckeho umenia na svete. Veľkolepý Apoxyomenos je vyrobený z bronzu, je 192 cm vysoký a je datovaný do cca 1. storočia pr. n. l. Pravdepodobne je helenistickou kópiou originálu sochára Lysiposse z 4. storočia pr. n. l. Po mnohých cestách po celom svete sa chorvátsky Apoxyomenos dočkal svojho domova, neobvyklého múzeá jedného exponátu, ktoré budeme mať možnosť navštíviť. Voľný čas v meste, spiatočná cesta vyhliadkovou trasou, prejazd trajektom, návrat do hotela, večera, prenocovanie.

Deň 7
Po raňajkách - voľný deň. Pre záujemcov možnosť využitia fakultatívnych výletov: Rijeka a Opatija, výlet na ostrov Rab, Istria - Pula, Motovun a hľuzovky. Cena fakultatívnych výletov cca 40-45 EUR. Večera, prenocovanie.

Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska,
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom.
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 1800 km)

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hodnotenie klientov:
Recenzie k tomuto zájazdu nájdete tu:Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (sedem nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky a večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, pobytovú taxu cca 1-1,5 EUR / deň / osoba (týka sa poznávacej a pobytovej časti pre klientov pokračujúcich v pobyte v Chorvátsku) a iné osobné výdavky.
Orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - 147 EUR / osoba (povinný poplatok platený sprievodcovi na mieste).

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: