Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,53 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Oslo - zelená perla severu

Destinácia: Nórsko, Oslo
Kód zájazdu: 1309585
Cena od: 939 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.05.2024 4 dni Last Minute 939 € +0 € odlet: Viedeň letecká
19.09.2024 4 dni First Minute 1 031,49 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd


Perex:
Severské Oslo opradené legendami je príťažlivou metropolou, ktorá očarúva Vigelandovým parkom s bronzovými sochami, Vikingským múzeom, originálnym obrazom "Výkrik" od Edvarda Muncha, Kráľovským palácom, slávnym skokanským mostíkom Holmenkollen, fjordom, kde môžete ochutnať tradičné nórske krevety. Veľký záujem vzbudzuje aj polárna loď Fram, ktorá doplávala k južnému a severnému pólu, Kon-tiki a Thor Hayerdal, nádherný skanzen, ako aj stredoveká pevnosť Akershus na obranu Osla. 


1. deň:
Priletíme do mesta, kde sa udeľuje Nobelova cena za mier, do Osla, obkoleseného početnými ostrovmi a lesnatými kopcami. Poobede začíname objavovať krásy hlavného mesta. Prejdeme sa pešou zónou Karla Johana, kde naše pohľady upútajú historické budovy ako katedrála, parlament, národné divadlo, knižnica a na jej konci Kráľovský palác.

2. deň:
Dnes sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Vstúpime do interiéru radnice. Prejdeme sa po streche Kráľovskej opery a prezrieme si expozíciu Národnej galérie. Spozornieme pri slávnom obraze od Edvarda Muncha – Výkrik. Vo Vigeland parku nám spoločnosť bude robiť vyše 200 sôch z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska. Skokanský mostík Holmenkollen bol dejiskom ZOH 1952. Prejdeme sa k pevnosti Akershus, ktorá bola popraviskom pre 8 nórskych zradcov koncomII. sv. vojny. Súčasťou pevnosti je chrám s hrobkami nórskych kráľov aj múzeum nórskeho odboja. Na záver dňa si fakultatívne vychutnáme plavbu po Oslofjorde.

3. deň:
Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Polostrov múzeí Bygdoy nám dopraje spoznať aj túto časť histórie. Vďaka expozíciám Vikingského múzea si celkom zblízka prezrieme 1100 rokov staré plavidlá. Na ostrove nás upúta aj najsilnejšia polárna loď FRAM, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Spoločne tiež navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kon-tiki, ktorou sa preplavil z Peru do Polynézie. K záveru dňa sa vhĺbime do témy nórskeho námorníctva v miestnom múzeu a spoznáme tiež2. najväčší skanzen Nórska.

4. deň:
Najstarší kamenný kostol v Škandinávii, Gamle aker kirke, bude témou dnešného poznávania. Navštívime aj cintorín v tesnej blízkosti stredovekého kostola, kde sú pochované významné osobnosti Nórska. Následne sa presunieme na letisko a odletíme do Viedne.

Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Transfer letisko – hotel – letisko. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepravu počas pobytu v Osle. Plavbu po Oslofjorde. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: