Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Shongololo Express - The Southern Cross

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300799
Cena od: 5 759 €
Príplatky od: 379 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

06.06.2024 12 dní 6 269 € +379 € odlet: Praha letecká
05.09.2024 12 dní First Minute 5 759 € +379 € odlet: Praha letecká
01.11.2024 12 dní First Minute 5 759 € +379 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: PRETORIA - SOWETO
Transfer do Rovos Rail Station. Nasleduje prehliadka "mesta Jakarand" Pretórie s návštevou Church Square, Union Buildings a Voortrekker Monument. Odchod do černošského predmestia Soweto, kde sa v 70. rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Odchod vlaku do Nelspruit, nocľah.

2: PANORAMA ROUTE
Putovanie pohorím (vozy) Drakensberg. Návšteva Pilgrims Rest, Božského okná, Bourke 's Luck Pathols a nakoniec aj Three Rondavel' s s výhľadmi na tretí najväčší kaňon sveta Blyde River. Odchod do Malelane, nocľah.

3: SAFARI V KRUGER NP
Safari v NP Kruger, ktorý je domovom veľkej africkej päťky - teda leva, slona, ??nosorožca, byvola a leoparda. Nocľah vo vlaku.

4: MOZAMBIK - MAPUTO
Portugalský živel a nočný život na brehu Indického oceánu - také je Maputo. Návšteva stanice, navrhnutého samotným Eiffelom, budovy Casa do Ferro - stavby zložené z kovových častí. Promenáda s reštauráciami ponúka morskú kuchyňu v afro-portugalskom štýle. Odchod do Mpaka, nocľah vo vlaku.

5: SVAZIJSKÉ KRÁĽOVSTVO
Cestou do Manzini (autami) vychutnáme výhľady na údolie Ezulwini a pretekajúcu rieku Komati. Navštívime aj metropolu Mbabane a Ngwenya Glass Factory s výrobkami šikovných sklárov. Návrat, odchod smer Klaserie, nocľah vo vlaku.

6: SAFARI V KAPAMA GR
Skoro ráno safari v privátnej rezervácii Kapama a návšteva stanice špecializujúca sa na odchov psov divokých a gepardov. Odchod smerom na Tzaneen, prezývanému "tropická záhrada" Limpopo. Nocľah vo vlaku.

7: ZIMBABWE
Prejazd do zimbabwianskeho Oreti.

8: GREAT ZIMBABWE RUINS
Záhadný pôvod 700 rokov starej, po egyptských pyramídach najväčšej kamennej stavby Afriky, je prisudzovaný Feničanom či Rimanom. Počas návštevy ucítite magické opojenie klenotu, ktorý je na zozname Svetového dedičstva organizácie UNESCO. Odchod do Somabhula, nocľah vo vlaku.

9: ANTELOPE PARK
Návšteva unikátnej rezervácie Antelope Park, kde možno vyberať z radu voliteľných aktivít: klasického safari vo 4x4, safari na chrbte koňa alebo slona, plavby v kanoe či pozorovanie vtákov. Odchod do Bulawayo, nocľah vo vlaku.

10: MATOBO NATIONAL PARK
Výprava do NP Matobo, raja divokých zvierat, vzácnych jaskynných malieb (UNESCO). Podnikneme výstup na žulový vrch Malindidzimu, ktorý si legendárny kolonizátor a zakladateľ štátu Rodézia (dnes Zimbabwe) C.J. Rhodes vybral za miesto posledného odpočinku. Odmenou bude dych berúci výhľad. Odchod do Dete, nocľah vo vlaku.

11: SAFARI V HWANGE NATIONAL PARK
Celodenné safari v NP Hwange, v rezervácii s najväčšou populáciou byvolov a slonov v Zimbabwe. Odchod do Thompson's Junction, nocľah vo vlaku.

12: VICTORIA FALLS
"Voda stúpajúca nahor", objaviteľ D. Livigstone bol nimi ohromený. Áno! Viktóriine vodopády! Po príchode prechod do Victoria Falls Hotel, nasleduje peší výlet k vodopádom. Popoludní plavba po rieke Zambezi, kde sa v zlatej farbe zapadajúceho slnka oddáte kúzlu mocnej rieky. Návrat do hotela - koniec programu.
Príplatok za kupé EMERALD. . . . . . . 1.159, - EUR
Príplatok za SGL v GOLD. . . . . . . . . . 1.969, - EUR
Príplatok za SGL v EMERALD. . . . . . 2.429, - EUR

Obidva typy kupé sú klimatizované

Poznámka:
Zľava pre deti do 10 rokov 25%.
Deťom do 2 rokov nie je povolené cestovať.
CK na požiadanie zabezpečí leteckú prepravu, ubytovanie aj program pred a po ukončení cesty vlakom.
* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
ubytovanie v kupé (klimatizované) kategórie GOLD zahŕňa raňajky a večere (bez nápojov), 2 x obed
výlety dané programom zájazdu vrátane vstupov do národných parkov a rezervácií
prehliadka Victoria Falls
plavba po Zambezi

Cena nezahrnuje:
leteckú dopravu do JAR a späť (zaistí CK na vyžiadanie)
transfery do / z vlaku pred a po skončení programu (zaistí CK na vyžiadanie)
program pred začiatkom a po ukončení cesty vlakom vrátane nocľahu vo Victoria Falls (zaistí CK na vyžiadanie)
vízum do Mozambiku $ 60 (na mieste)
vízum do Zimbabwe $ 30 (na mieste)
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
fakultatívne výlety a špeciálne aktivity nad rámec programu
obedy mimo vlaku, sprepitné

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: