Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 33,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Okruh Indiou a Nepálom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309747
Cena od: 3 259 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

27.03.2024 17 dní Last Minute 3 259 € +349 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Dilií.

2: PRÍLET DO DILLÍ
Prílet do Dillí. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmá Gándhího, areálu Kutub Mínár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom a cennými zrúcaninami mešity Kuvvatul islám. Nocľah v Dillí.

3: DILLÍ – DŽAJPUR
Raňajky. Odchod do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako "Ružové mesto" vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Šilpa Šástry, prvého architektonického kódexu na svete. Ubytovanie, voľno na prehliadku miestnych bazárov, nocľah v Džajpure.

4: DŽAJPUR – AMBER
Raňajky. Vychádzka na slonoch do pevnosti Amber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžasthánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou, a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Popoludní prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktoré nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Singh II. v 18. storočí, Paláca vetrov Hawa Mahal, sídla džajpurských mahárání a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

5: DŽAJPUR – ÁBHÁNERÍ – FATÉHPUR SÍKRÍ – ÁGRA
Raňajky. Odchod do Ágra, cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni v Ábhánerí. Ďalej zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov – sultána Akbara vo Fatéhpur Síkrí, prehliadka Piatkovej mešity a Sultánovho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Pánč Mahal a Díván-i-Khás. Príchod do Agra, nocľah.

6: ÁGRA
Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáh Džahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za pomyselnú repliku Božieho trónu. Popoludní prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. Nocľah.

7: AGRA – ORCHHA – KHADŽURÁHO
Raňajky. Transfer na stanicu a odchod expresom Shatabdi do Jhansi, prejazd do mestečka Orchha s monumentálnymi opustenými chrámami a palácmi ríše Bundelov, z ktorých najväčší bol vybudovaný na počesť návštevy sultána Džahángíra. Ďalej návšteva chrámu bohyne Lakšmí na čadičovom pahorku, kde nájdete majstrovské diela stredovekého bundélskeho maliarstva. Popoludní prejazd idylickou vidieckou krajinou Dekkánskej plošiny do Khadžuráha, niekdajšieho hlavného mesta ríše Čandalov. Návšteva východnej skupiny džinistických chrámov. Nocľah v Khadžuráho.

8: KHADŽURÁHO – VÁRÁNASÍ
Raňajky. Prehliadka východnej skupiny chrámov Kandárijá Mahádeva, Višvanáth a chrámu Lakšman, preslávených erotickou výzdobou s motívmi staroindickej Kámasútry. Transfer na letisko. Odlet do Váránasí. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

9: VÁRÁNASÍ - SÁRNÁTH
Ranná plavba po Gange, kedy za úsvitu tisíce pútnikov vykonávajú rituálnu očistu v posvätných vodách Gangy. Prehliadka ghátu vrátane ghátu Manikarniká, kde po tisíce rokov prebieha tradičné spopolňovanie nebožtíkov. Návrat do hotela. Raňajky. Doobeda výlet do budhistického pútnického miesta Sárnáth, kde Budha po osvietení predniesol prvé kázanie. Prehliadka zrúcaním stúpy cisára Ašoku a miestneho múzea s preslávenou levou hlavou z lešteného pieskovca. Návrat do Váránasí, nocľah.

10: VÁRÁNASÍ – KUŠINAGAR
Raňajky. Transfer na letisko, prelet s prestupom do Káthmándú. Po prílete nasleduje transfer do hotela. Cestou zastávka v hinduistickom centre Pašupatináth. Rieku Bágmati tu lemujú spaľovacie gháty, na ktorých sa konajú pohrebné ceremónie. Príchod do hotela, ubytovanie a nocľah.

11: KUŠINAGAR – LUMBINI
Raňajky. Odchod do národného parku Chitwan. Po príchode do parku ubytovanie a nocľah.

12: LUMBINI - PÓKHARA
Raňajky. Celodenné aktivity v národnom parku. Hlavným lákadlom parku je tiger bengásky a nosorožec jednorohý. Okrem týchto vzácnych zvierat môžete v parku taktiež uzrieť leopardy, divoké slony, medvede, jelene, kance a opice.

13: PÓKHARA
Raňajky. Odchod do Pókhara. Popoludní prehliadka mesta so zastávkou v Davis Fall. Plavba po jazere Fewa. Nocľah.

14: PÓKHARA - KÁTHMÁNDÚ
Ranný odchod do Sarangkhot s pozorovaním východu slnka a masívu Annapurna. Návrat do hotela. Raňajky. Nasleduje jazda do Káthmándú. Zastávka pri chráme Svajambhunáth, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na káthmándské údolie. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapuru s chrámom Nyatapola, Zlatou bránou, kráľovským palácom či námestíčkom hrnčiarov. Nocľah.

15: KÁTHMÁNDÚ
Raňajky. Prehliadka historického centra mesta Patan v okolí Palácového námestia. Popoludní transfer na letisko. Odlet do Prahy (Viedne).

16: ODLET Z KÁTHMÁNDÚ

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Dillí a Káthmándú Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú prepravu Khadžuráho – Váránsí - Káthmándú
13 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3* - 4*
1 x obed, 2 x večera v národnom parku Chitwan
transfery a program podľa itineráru so vstupmi
služby sprievodcu CK ESO travel

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349,- EUR
vstupné vízum do Indie (prostredníctvom CK za poplatok 80,- EUR/osoba) + 1 fotografia
vstupné vízum do Nepálu – cca 30,- USD + 1 fotografia
fakultatívne výlety nad rámec programu
bakšišné 40,- $
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: