Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 33,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Čína - Tibet - Nepál - India

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309735
Cena od: 4 799 €
Príplatky od: 389 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

12.07.2024 16 dní First Minute 4 799 € +389 € odlet: Praha letecká
14.09.2024 16 dní First Minute 4 799 € +389 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program:
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2: PEKING
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom, alebo odpočinok.

3: TCHIEN-AN-MEN - ZAKÁZANÉ MESTO - PEJ-CHAJ PARK
Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (Námestie nebeského pokoja) s rozlohou 44 hektárov. Prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching, býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Transfer do hotela. Večera. Nocľah.

4: VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING
Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km a je možné ho pozorovať aj z vesmíru. Múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii nomádov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

5: LETNÝ PALÁC - CHRÁM NEBIES
Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. V paláci sú rozľahlé záhrady, chrámy a mramorová Loď čistoty cisárovnej Cch‘-si. Po obede nasleduje prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Po večeri transfer na stanicu a odchod ležadlovým vlakom do Xi’an.

6: XI’AN – TERAKOTOVÁ ARMÁDA
Príjazd do Xi’an, bývalej metropole 11 čínskych dynastií. Marco Polo ho zmieňuje ako východiskový bod Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer do hotela. Doobeda navštívite Veľkú pagodu divokej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a múzeum. Po obede nasleduje výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’chung-tiho, ktorý zjednotil Čínu. Hlinená armáda bola náhodne objavená v roku 1974 roľníkmi. Viac než 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti bolo súčasťou posmrtnej výbavy zomretého panovníka. Nocľah.

7: XI’AN - LHASA
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Tibetu. Prílet do Lhasy, transfer do hotela. Voľno a večera.

8: LHASA
Raňajky. Prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite palác Potala, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej i svetskej moci a rezidenciou mnícha a vodcu Tibetu – dalajlámu a kláštor Džókhang postavený v roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Tiež prejdete pútnický okruh štvrťou Barkor. Večera a nocľah.

9: LHASA
Raňajky. Navštívite kláštor Drepung, v 17. storočí najbohatší kláštor v Tibete – prebývalo tu až 10.000 mníchov a kláštor Sera, kde môžete pozorovať mníchov pri rituáloch. Po obede prehliadka paláca Norbulingka, od 18. storočia letného sídla dalajlámu. Večera a nocľah.

10: LHASA - KÁTHMÁNDÚ
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Káthmándú. Návšteva pagody Svajambhúnáth, s výhľadom na káthmándské údolie. Voľné poobedie. Nocľah v Káthmándú.

11: KÁTHMÁNDÚ
Raňajky. Prehliadka historického centra mesta Patan v okolí Palácového námestia. Popoludní prehliadka centra Káthmándú vrátane paláca živej bohyne Kumárí Deví, sochy hrozivého vtelenia boha Šivu Kála Bhairáv. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapur s chrámom Nyátapola, Zlatou bránou, Kráľovským palácom, scénickým námestímhrnčiarov a desiatok ďalších chrámov, majstrovských diel nevarského rezbárstva. Nocľah v Káthmándú.

12: KÁTHMÁNDÚ - DILLÍ
Raňajky. Dopoludnia voľno na individuálnu prehliadku mesta a nákup nepálskych suvenírov. Poobede transfer na letisko, odlet do Dillí. Ubytovanie a nocľah.

13: DILLÍ
Raňajky. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmá Gándhího, areálu Kutub Mínár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom a cennými zrúcaninami mešity Kuvvatul islám. Nocľah v Dillí.

14: FATEHPUR SÍKRÍ – AGRA
Raňajky. Odchod do bývalého sídelného mesta najväčšieho z Mughalov – sultána Akbara vo Fatehpur Síkrí – do Mesta víťazstva. Prehliadka Piatkovej mešity s hrobkou šejka Salima Chishtího, ktorý cisárovi Akbarovi Veľkému predpovedal narodenie následníkov trónu. Ďalej uvidíte Sultánov palác z červeného pieskovca s pavilónmi Paňč Mahal a Díván-i-Khás, astrologický pavilón, kde cisár rozjímal v spoločnosti moslimských a hinduistických učencov. Nocľah v Agra.

15: AGRA
Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré nechal z belostného mramoru postaviť sultán Šáh Džahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za repliku Božieho trónu. Po obede prehliadka Červenej pevnosti s nádhernýmimramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a Súkromný palác Khás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Poobede návrat do Dillí a odlet vo večerných hodinách naspäť do Prahy.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Peking a Dillí – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú dopravu Xi´an – Lhasa – Káthmándú – Dillí
1 x nocľah v ležadlovom vlaku Peking – Xi´an
12 x nocľah s plnou penziou podľa programu v hoteloch 3*– 4*
všetky transfery a program podľa itineráru vrátane vstupov
služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 389,- EUR
vstupné vízum do Číny (musia klienti požiadať osobne – berú sa otlačky prstov)
vstupné vízum do Indie (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK za poplatok 80,- EUR/osoba)
vstupné vízum do Nepálu 30,- USD + 1 fotografia
fakultatívne výlety nad rámec programu
bakšišné cca 40,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu


Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: